Tropikalna Wyspa Berlin praktycznie – co warto wiedzieć przed przyjazdem

tropikalna wyspa tropical isand berlin ceny opinie bilety z dzieckiem strefa tropikalna

A więc wiecie już, że Tropikalna Wyspa pod Berlinem istnieje. A teraz nie daje wam o sobie zapomnieć. W końcu to jedyna szansa, by w tej części Europy zaznać klimatu tropików bez udawania się w daleką podróż. Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed wyruszeniem w drogę. Jakie są godziny otwarcia i bilety? Ile kosztuje jedzenie? Czy w namiotach jest prąd? Czy działa tu internet, czy są pokoje do przewijania małych dzieci? Podsumowujemy najważniejsze informacje.

Tropikalna Wyspa Berlin w liczbach

Na sam początek trochę liczb, byśmy wszyscy zrozumieli skalę tego przedsięwzięcia. Kompleks Tropical Islands oddalony jest 60 km od Berlina i jego łączna powierzchnia to aż 100 000 metrów kwadratowych. Znajdziemy tu wszystko, co tylko kojarzy nam się z odpoczynkiem i zabawą w tropikach.

Jest tu oczywiście woda – dużo wody w Morzu Południowym o powierzchni aż 3 000 metrów kwadratowych (wielkość trzech basenów olimpijskich). Nie byłoby też morza bez plaży, więc na tę tutejszą o długości 200 metrów zwieziono aż 860 metrów sześciennych piasku. W Tropical Islands czeka też na nas największa wieżowa zjeżdżalnia w Niemczech o wysokości 27 metrów. Jest tu też wodny plac zabaw Jungle Splash z 8 ślizgawkami i ok. 100 wodnymi atrakcjami. W wielkiej hali, która miała kiedyś służyć do produkcji zeppelinów, a dziś jest egzotycznym centrum rozrywki, znajduje się też największy na świecie las tropikalny stworzony w pomieszczeniu, w którym żyje aż 50 000 roślin z 600 gatunków.

Byliśmy tam – czytaj:
Tropikalna Wyspa – OPINIA i zdjęcia

Nie trzeba chyba mówić, że atrakcji dostępnych w hali jest co niemiara. Jakby mało nam było pływania, niezliczonych basenów i jacuzzi, możemy spróbować nieco bardziej wyrafinowanych rozrywek jak latanie balonem, który wznosi się na wysokość 15 metrów czy minigolfa z 18 dołkami i trasami o różnym stopniu trudności. Tutaj znajduje się też największa w Europie egzotyczna strefa saun o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych. Jeśli dodamy jeszcze do tego strefę zewnętrzną Amazonię o powierzchni 35 000 metrów kwadratowych z najdłuższą w Niemczech sztuczną rzeką Whitewater River (250 metrów), symulatorem fal Pororoca, łąką do opalania i boiskami do gry, mamy obraz tego, co czeka na nas w Tropical Islands pod Berlinem. W takim razie co jeszcze warto wiedzieć o tym kompleksie?

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Tropikalna Wyspa pod Berlinem – opis atrakcji >>

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem balon

Tropikalna Wyspa – temperatura

Nie ma sensu zostawiać najlepszego na koniec. W Tropical Islands temperatura nie spada poniżej 26 °C, a są też miejsca, w których jest znacznie cieplej. Woda w Morzu Południowym ma 28 °C, a w Lagunie, a więc specjalnie wydzielonej części morza z grotą z wodospadem, sztucznymi falami i jacuzzi oraz skałami, palmami i balijskimi chatami 32 °C. Oczywiście nie wspominamy o temperaturze saun, w których termometr rozpala się do ok. 95 °C.

Tropikalna Wyspa – jedzenie, ceny

W Tropical Islands czeka na Was aż 5 restauracji. Palm Beach z widokiem na Morze Południowe czekają na Was smakowicie przyrządzone ryby i mięso. Kuchnię azjatycką, ale też wyjątkowo bogate bufety śniadaniowe spróbujecie w restauracji Sawadee. Na szybki posiłek warto wyskoczyć do restauracji samoobsługowej Mondial Food Court. Tam czekają na Was pizza, pasty, burgery, sałatki, wrapy ale też dania klasyczne typu sznycel/kotlet panierowany itp. Pawilon Bali oferuje azjatyckie dania z makaronem. Najbardziej wyrafinowane dania znajdziecie w restauracji Tropical Garden. Jest też mini restauracja Tropino oferująca typowe dania dla dzieci. Czytajcie też naszą opinię o jedzeniu.

Dla kogo atrakcje? Ograniczenia wiekowe

Zabawa w wodzie jest przyjemna. Ale i ryzykowna. Dlatego też w hali, w której znajduje się mnóstwo obiektów sportowych, z konkretnych atrakcji mogą korzystać osoby w odpowiednim wieku, o odpowiedniej wadze lub wzroście. Dla przykładu, ze ślizgawek w parku dzieci do lat 8 mogą korzystać pod nadzorem rodziców. Podobnie Whitewater River i Pororoca w zewnętrznej strefie Amazonia dostępne są dla osób umiejących pływać powyżej 8 roku życia. Największa w Niemczech wieżowa zjeżdżalnia, na którą pewnie wszyscy mają apetyt, ma 4 tory. Są wśród nich łagodne, familijne, z których mogą korzystać mniejsze dzieci, ale jest też niebieski tor turbo, na którym rozwijane są prędkości do 70 km/h. Z oczywistych względów wejście jest zarezerwowane dla osób powyżej 15 roku życia. Przelecieć się balonem może każdy, ale dzieci poniżej 12 lat mogą korzystać z balonu na linie tylko w towarzystwie osoby dorosłej, z kolei młodzież poniżej 18 roku życia może korzystać z klasycznego balonu z koszem tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Jeśli zaś chodzi o kurs nurkowania, mogą brać w nim udział dzieci powyżej 10 roku życia, które potrafią pływać.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem lot balonem

Tropikalna Wyspa – godziny otwarcia

Hala Tropical Islands jest otwarta 365 dni w roku, przez całą dobę, wstęp jest możliwy w godzinach 6.00 – 0.00. Jednak poszczególne atrakcje lub strefy mogą być dostępne o różnych godzinach.

Strefa Saun codziennie 9.00 – 0.00

Wieżowa zjeżdżalnia codziennie 9:00 – 22:00

Wodny plac zabaw Jungle Splash codziennie 10:00 – 18:00

Loty balonem codziennie 10:00 – 20:00

Nurkowanie codziennie o 13:00

Klub Tropino codziennie 9:00 – 21:00

Fitness Club codziennie 7:00 – 22:00

Pasaż handlowy (Tropical Islands Store, Fashion Store, Kids Store, Candy Shop) codziennie 10:00 – 22:00

Bary i restauracje 

Bora Bora Lounge codziennie 10:30 – 00:30, muzyka live: 20:00 – 23:00, 

Lagoon Bar codziennie 10:00 – 23:00

Sambesi Bar poniedziałek – piątek 15:00 – 23:00, sobota – niedziela 12:00 – 23:00

Cafe Borneo codziennie 10:00 – 22:00

Bary plażowe przy Morzu Południowym Aloha i Kaikala elastyczne godziny otwarcia

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem strefa tropikalna 2

Tropikalna Wyspa – ceny biletów

1. Bilety dzienne

Bilety dzienne w Tropikalnej Wyspie pod Berlinem ważne są maksymalnie przez 19 godzin. Można je kupić online lub w kasach na miejscu.

Bilet „Tropiki” – Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia
dorośli 45 EUR 
dzieci (6-11 lat), uczniowie (od 12 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% 36 EUR
dzieci (do 5 lat)  wstęp wolny

 

Bilet „Tropiki i sauna” – Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia, Strefa Saun
dorośli 49,90 EUR
dzieci (6-11 lat), uczniowie (od 12 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% 43 EUR
dzieci (do 5 lat)  wstęp wolny

Dopłaty

Przy pobycie dłuższym niż do 1:00 rano obowiązuje dopłata za przedłużenie pobytu. 

O godz. 1:00 następuje automatyczne pobranie „Opłaty za przedłużenie pobytu” 34 EUR/dzień
Strefa Saun Dorośli (dla posiadaczy biletów „Tropiki&Sauna” Strefa Saun jest w cenie biletu) 14 EUR/dzień
Strefa Saun Dzieci (dla posiadaczy biletów „Tropiki&Sauna” Strefa Saun jest w cenie biletu) 8 EUR/dzień
Fitness club (dla posiadaczy biletów „Tropiki&Sauna” fitness club jest w cenie biletu)  5 EUR/dzień

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem las tropikalny

2. Bilety krótkiego pobytu

Bilety krótkiego pobytu (poranny Early Bird, wieczorny Evening) są ważne maksymalnie przez 4 godziny.

Sezon zimowy od 3.11.
Early Bird pon – pt, 6:00-9:00 Evening Tropiki & Sauna, niedz – pt, 18:00 – 00:00
 Dorośli  13 EUR  26,50 EUR
 Dzieci (6 – 11 lat)  11 EUR 16,50 EUR
 Dzieci do lat 5  wstęp wolny  wstęp wolny

Bilet Early Bird obejmuje wstęp do Strefy Tropikalnej i strefy zewnętrznej Amazonia. Aby skorzystać z biletu Early Bird, trzeba przeprowadzić check-in do godziny 9:00 rano. Od momentu, gdy zarejestrujemy wejście, bilet jest ważny przez 4 godziny. Koszt kolejnej godziny to 5,00 EUR za osobę dorosłą i 3,00 EUR za dziecko. Bilet Early Bird nie obowiązuje w dni wolne od pracy według ustawodawstwa niemieckiego oraz podczas ferii szkolnych w Berlinie, Brandenburgii i Saksonii.

Bilet Evening Tropiki & Sauna obejmuje wstęp do Strefy Tropikalnej, Strefy Saun i strefy zewnętrznej Amazonia. Jest ważny od godziny 18:00. O godzinie 1:00 zostanie naliczona dopłata w cenie 34,50 EUR za osobę.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem wioska tropikalna 3 

3. Rabaty i specjalne oferty

  • Rezerwujący wcześniej, czyli z 6-tygodniowym wyprzedzeniem, mogą zaoszczędzić do 10 % ceny wstępu do Tropical Islands.
  • Sunday Special, czyli odpoczynek w tropikach wraz z noclegiem z niedzieli na poniedziałek. Do wyboru mamy dwie opcje: od 57 EUR za osobę i nocleg w namiocie w hali (w cenie Strefa Tropikalna z Jungle Splash i zjeżdżalnią wodną, strefa zewnętrzna Amazonia, Klub Tropino, bufet śniadaniowy, wi-fi, parking, bezpłatny autobus) lub od 90 EUR za osobę i nocleg w pokoju Komfort (w cenie Strefa Tropikalna z Jungle Splash i zjeżdżalnią wodną, strefa zewnętrzna Amazonia, Strefa Saun, Klub Tropino, bufet śniadaniowy, wi-fi, parking, bezpłatny autobus).
  • Zimowy camping, czyli relaks w tropikach połączony ze spaniem na polu campingowym. Koszt takiej przyjemności wynosi od 32,50 EUR za osobę i nocleg (w cenie Strefa Tropikalna z Jungle Splash i zjeżdżalnią wodną, strefa zewnętrzna Amazonia, Strefa Saun, Klub Tropino, wi-fi, źródło wody zimnej, prąd na stanowisku postojowym, bezpłatny autobus).

W przypadku ostatniej opcji rezerwacji dokonujemy w terminie 08.10.2019 – 26.03.2020, a pobyt odbywamy w terminie 02.01.2020 – 02.04.2020 r. Minimalna długość pobytu to 2 noce. Oferta jest ważna tylko pod warunkiem uprzedniej rezerwacji trzy dni przed przyjazdem, płatności dokonuje się w dniu przyjazdu i nie ma możliwości jej anulowania. Można bezpłatnie zmienić termin pobytu pod warunkiem dostępności wolnych miejsc w ramach okresu obowiązywania oferty.

 atrakcje dla dzieci Tropical Islands Niemcy

4. Ceny innych atrakcji Tropical Islands

Nurkowanie – 35 EUR (w cenie sprzęt do nurkowania na czas uczestnictwa w zajęciach, materiały do nauki, teoria i praktyka wykładana przez doświadczonych instruktorów PADI IDC). Kurs trwa ok. 2 godziny i kończy się uzyskaniem uznanego na całym świecie certyfikatu, który jest jednym z etapów w drodze do uzyskania certyfikatu nurka „Open Water Diver”. 

Minigolf – 5 EUR.

Dodatkowe atrakcje-czy warto? Opinia Dzieckowpodrozy.pl 

Testowaliśmy Tropical Islands w styczniu 2020 r.. Po całym dniu wodnych szaleństw po kolacji przyszedł czas na mini-golfa. Świetnie przygotowana ścieżka i różny poziom trudności sprawiły nam sporo frajdy. Koszt wypożyczenia zestawu to 5 Euro – naszym zdaniem zdecydowanie warto. Dodatkowo płatne są też automaty do gry czy przejażdżki samochodzikami – koszt żetonu to 1 lub 1,2 EURO.

Loty balonem – cena za lot balonu z koszem (dorosły 39 EUR, dodatkowo cena za pasażera dorosłego – 5 EUR, za dziecko w wieku 4-14 lat 2,50 EUR), cena za lot balonu na linie (dorosły 15 EUR, młodzież w wieku 15-19 lat 12 EUR, dzieci do 14 lat 9 EUR, lot jednorazowy 16 EUR).

Jazda na skuterze wodnym – 5 EUR.

tropikalna wyspa tropical isand berlin ceny opinie bilety z dzieckiem nocleg namioty

Tropikalna Wyspa – noclegi, ceny noclegów

Spać w wygodnym pokoju z widokiem na las tropikalny, a może tuż obok, w namiocie? A może jeszcze inaczej – w przyczepie campingowej? Tropikalna Wyspa posiada bardzo bogatą ofertę noclegową i warto zastanowić się, czy nie chcemy, by nasz nocleg zafundował nam przy okazji nowe, niezapomniane wrażenia. Do wyboru mamy noclegi w:

  • pokojach (Komfort, Premium, Design, Junior Suity, Suity), pokojach dla dwojga (tropikalnych i ekskluzywnych)
  • namiotach wewnątrz hali (Safari, Premium)
  • namiotach na campingu (Tipi, Luxus, Lodge)
  • domkach Mobile Homes, Nature Homes
  • na stanowiskach postojowych na campingu

Przykładowe ceny noclegów:

namiot Safari (z materiału, na terenie Strefy Tropikalnej) od 75 EUR za osobę za noc
namiot Premium (z drewna, na terenie Strefy Tropikalnej) od 85 EUR za osobę za noc
pokój dla dwojga tropikalny od 100 EUR za osobę za noc
pokój dla dwojga ekzkluzywny od 145 EUR za osobę za noc
pokój Komfort w hotelu na terenie hali od 120 EUR za osobę za noc
pokój Premium w hotelu na terenie hali od 140 EUR za osobę za noc
pokój Design w hotelu na terenie hali od 150 EUR za osobę za noc
pokój Junior Suity w hotelu na terenie hali od 160 EUR euro za osobę za noc
pokój Suity w hotelu na terenie hali  od 185 EUR euro za osobę za noc

W cenie noclegów znajduje się możliwość korzystania z wielu atrakcji hali, w tym np. całej strefy Tropikalnej, strefy zewnętrznej Amazonia, klubu Tropino, a także innych rozrywek. Dzieci do lat 5 mają pobyt gratis.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem laguna

Wyposażenie pokojów i namiotów

Zastanawiacie się, czy w namiotach safari jest pościel i klimatyzacja lub czy pokoje zawierają łazienki? Poniżej krótkie zestawienie najpopularniejszych udogodnień.

Namioty Safari – są wyposażone w materace, poduszki i lekkie kołdry. Nie ma w nich gniazdek elektrycznych ani klimatyzacji. Nie posiadają one sanitariatów.

Namioty Premium – są wyposażone w pościelone podwójne łóżko, półkę na drobiazgi, światło oraz prąd. Nie posiadają klimatyzacji ani sanitariatów.

Pokoje tropikalne – większość z nich posiada klimatyzację oraz minilodówkę. Nie posiadają one sanitariatów.

Pokoje ekskluzywne – mają łazienkę z prysznicem i WC, klimatyzację, minilodówkę oraz czajnik wraz z kawą i herbatą. Posiadają też telewizor plazmowy.

Pokoje Komfort – posiadają własną łazienkę z WC i suszarką do włosów, minilodówkę, czajnik wraz z kawą i herbatą. Niektóre z nich mają łóżka queen size. Posiadają telewizor plazmowy. Pokoje nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pokoje Premium – umieszczone w wyjątkowo malowniczych miejscach: nad Morzem Południowym, nad Laguną, w sąsiedztwie Lasu Tropikalnego, a także wioski tropikalnej. Posiadają własną łazienkę z WC i suszarką do włosów. Mają klimatyzację, telewizor plazmowy, minilodówkę oraz czajnik wraz z kawą i herbatą.

Pokoje Design – posiadają własną łazienkę z WC i suszarką do włosów, minilodówkę i czajnik wraz z kawą i herbatą. Pokoje mają sejf oraz klimatyzację. W pokoju znajduje się telewizor plazmowy. Na wszystkie piętra z pokojami typu Design można dojechać windą, więc mogą z nich skorzystać osoby niepełnosprawne.

Suity Junior – są położone w wyjątkowych lokalizacjach, np. nad wodospadem, wśród zieleni Lasu Tropikalnego. Posiadają podwójne łóżka, kącik wypoczynkowy z rozkładaną kanapą, klimatyzację, telewizor plazmowy, minilodówkę, balkon z pięknym widokiem, a także łazienkę z WC i suszarką do włosów.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem sauny

Pozostałe informacje praktyczne

Przechowywanie rzeczy osobistych. Zarówno osoby nocujące w namiotach, jak i te nocujące w pokojach, mogą przechowywać bagaże w szafkach w przebieralni lub w przechowalni bagaży znajdującej się przy recepcji. Goście, którzy nocują w tipi, mogą wynająć szafki w hali Tropical Islands.

Płatności. Można płacić gotówką, kartą płatniczą, kartą American Express lub online metodą PayPal.

Zamówienie dostawki do pokoju lub namiotu. Nie ma możliwości wstawienia dostawki do pokoju lub namiotu, jeśli zakłada to wykroczenie ponad przewidzianą ilość osób.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych. Toalety, przebieralnie i obiekty noclegowe są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na terenie hali znajdują się rampy i windy. Również niektóre domki Mobile Homes na campigu są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wypożyczenie ręcznika. Można wypożyczyć płaszcze kąpielowe lub ręczniki za kaucją. Gości, którzy nie mają wykupionego noclegu, obowiązuje cennik: ręcznik – 3,5o EUR wypożyczenie + 30 EUR kaucja, płaszcz – 5 EUR wypożyczenie + 60 EUR kaucja.

Stroje kąpielowe. We wszystkich miejscach Tropical Islands poza saunami i łaźniami parowymi należy mieć na sobie kostium kąpielowy. Zaleca się korzystać z saun i łaźni bez stroju kąpielowego.

Wstęp dla psów i innych zwierząt. Zwierzęta nie mają wstępu do hali Tropical Islands, ale psy mogą przebywać na campingu oraz w niektórych domkach Mobile Homes czy NOVASOL. Obecność pozostałych zwierząt na campingu należy ustalać z dyrekcją.

Wypożyczenie wózka dla dziecka. W parku można wypożyczyć wózek spacerowy dla dziecka lub specjalne krzesełko. Pobierana jest przy tym opłata serwisowa 5 EUR oraz kaucja w wysokości 50 EUR.

Przewijaki, pokoje dla niemowląt. Tropical Islands to miejsce przyjazne rodzinom, dlatego na terenie ośrodka znajdują się pokoje dla niemowląt.

Palenie papierosów (również elektronicznych). Palenie jest dozwolone wyłącznie w Bora Bora Lounge.

Jedzenie i napoje. Goście nie mogą wnosić do Tropical Islands własnego jedzenia ani napojów. Wyjątkiem jest pokarm dla niemowląt i specjalna żywność dla diabetyków, alergików itp.

Bezpłatny autobus. Bezpłatny autobus kursuje po terenie Tropical Islands i dowozi gości do miejsca docelowego (np. z campingu i dommków Mobile Homes do głównej hali). Bezpłatny autobus przewiezie też do nabliższego dworca w Brand wszystkich, którzy planują wycieczki do okolicznych miast, np. Berlina lub Poczdamu.

Bezprzewodowy internet. Darmowe wi-fi jest dostępne na terenie Tropical Islands.

Prąd i inne udogodnienia na campingu. Możliwe jest pobieranie prądu na stanowisku, ale trzeba mieć ze sobą kabel o maksymalnej długości 25 metrów i średnicy kabla gumowego minimum 2,5 mm² (po jednej stronie gniazdo żeńskie, po drugiej stronie wtyczka męska). Na campingu można też po opłacie skorzystać z pralki i suszarki do prania.

Parking. Kompleks zapewnia wystarczającą ilość miejsc postojowych dla wszystkich odwiedzających. Naprzeciwko wejścia głównego znajduje się dodatkowo stanowisko do ładowania samochodu elektrycznego.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem las tropikalny

Tropikalna Wyspa pod Berlinem – jak dojechać

Tropikalna Wyspa leży w miejscowości Krausnick, około 60 km od Berlina. Można tam dojechać autostradą A13 prowadzącą od Berlina do Drezna. Trzeba wybrać zjazd na Staakow. Z Berlina do Tropikalnej Wyspy kursują też co godzinę pociągi RE 2 (kierunke Cottbus) i RB 24 (kierunek Senftenberg). Ze stacji w Brand Tropical Islands do Tropical Islands jedzie też bezpłatny autobus. Godziny odjazdu są dopasowane do rozkładu jazdy pociągów.

Tropical-Islands-Allee 1
15910 Krausnick, Niemcy