Tropikalna Wyspa Berlin – weekend z dzieckiem

Tropikalna wyspa Berlin

Wyobraźmy sobie taki obrazek: ciepła laguna, wodospady, plaża i palmy, a wokół śmiejące i bawiące się dzieci – brzmi jak opis rajskiej wyspy? Ale tak naprawdę wszystko to możemy znaleźć bardzo blisko – jedynie 60 km od Berlina i 90 km od granicy Polski mieści się Tropikalna Wyspa!

To miejsce zostało specjalnie stworzone po to, aby jego klienci mogli przenieść się w świat egzotyki i dalekich krajów znanych tylko z pocztówek. Obiekt usytuowany jest w ogromnej hali, w której przez cały rok panuje temperatura 26 °C, ale od niedawna dostępna jest też całoroczna strefa zewnętrzna. Łączna powierzchnia kompleksu to aż 100000 m2! W Strefie Tropikalnej znajdziemy atrakcje typowe dla aquaparków – zjeżdżalnie (w tym najwyższa w Niemczech zjeżdżalnia wieżowa), baseny, sauny, jacuzzi. Ale tutaj można także wypoczywać pośród prawdziwych tropikalnych lasów z bardzo bogatą roślinnością, a nawet podziwiać egzotyczne ptaki.

Sprawdź koniecznie: Tropikalna Wyspa w Polsce!!!

I co najważniejsze – są tu miejsca przeznaczone specjalnie dla dzieci, takie jak Klub Tropino, idealne do zabawy i odpoczynku. Na plaży Morza Południowego mogą budować zamki z piasku, popluskać się w brodziku czy poszaleć na sztucznych falach. Są też zajęcia prowadzone przez animatorów, można pojeździć samochodzikami po torze kartingowym, popływać łodziami, wspinać się po ściance, a nawet polecieć balonem i oglądać z góry wszystkie niezwykłe miejsca na Tropikalnej Wyspie. A jak by tego było mało, jest jeszcze pole do minigolfa i szalona winda African Jungle Fit, która sprawia dzieciom ogromną frajdę.

aquapark Tropikalna Wyspa Niemcy opinie

Strefa Amazonia ulokowana na zewnątrz hali obejmuje ogrzewane odkryte baseny wraz z wodospadami, dyszami i innymi wodnymi atrakcjami czynne przez cały rok, boiska sportowe, wodne place zabaw, teren do leżakowania oraz najdłuższą w Niemczech sztuczną rzekę Whitewater River (250 m).

atrakcje dla dzieci Tropical Islands Niemcy

Można też skorzystać z niezwykle bogatej oferty masaży i zabiegów kosmetycznych w Strefie Saun. Poza tym działa tu fitness club, centrum rekreacji i pasaż handlowy. Organizuje się tu także koncerty i pokazy tańca, są bary i restauracje.

Strefa Saun Tropikalna Wyspa Berlin ceny

Noclegi

Tropikalna Wyspa posiada bardzo dużą ofertę noclegową – można zatrzymać się na pobliskim kempingu lub wynająć domek wakacyjny. Ale największą atrakcją są pokoje w hotelu na terenie hali (od 120 euro za osobę za noc), w bungalowych tropikalnych (od 100 euro za osobę za noc) lub w namiotach bezpośrednio przy Lesie Tropikalnym (od 75 euro za osobę za noc). Dlatego to idealne miejsce na weekend z dzieckiem. W cenie są bilety do Strefy Tropikalnej, Strefy Saun i Amazonii, a także inych atrakcji. Dzieci do lat 5 pobyt gratis.

nocleg Tropikalna Wyspa Berlin opinie

Godziny otwarcia Tropikalna Wyspa

Hala Tropical Islands jest otwarta przez całą dobę! Wstęp w godzinach 6.00-0.00. Strefa Saun czynna jest codziennie w godzinach 9.00-0.00. Ceny biletów Tropikalna Wyspa

Bilet "Tropiki" (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia)

dorośli – 42 EUR dzieci (6-14 lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 33 EUR dzieci (do 5 lat)  – wstęp wolny

Bilet "Tropiki i Sauna" (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia, Strefa Saun)

dorośli – 49 EUR dzieci (6-14 lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 39,5 EUR dzieci (do 5 lat) – wstęp wolny

Przy pobycie dłuższym niż do 1.00 rano obowiązuje dopłata za przedłużenie pobytu.

Dojazd Tropikalna Wyspa Tropical-Islands-Allee 1 15910 Krausnick, Niemcy

Tropikalna Wyspa leży w miejscowości Krausnick, około 60 km od Berlina. Można tam dojechać autostradą A13 prowadzącą od Berlina do Drezna. Trzeba wybrać zjazd na Staakow. Z Berlina do Tropikalnej Wyspy kursują też co godzinę pociągi RE 2 (kierunke Cottbus) i RB 24 (kierunek Senftenberg).

Zobaczcie sami, co czeka Was na Tropikalnej Wyspie:

Tropikalna Wyspa jest idealnym miejscem dla dzieci i cieszy się bardzo dobrą opinią. Może ktoś z Was miał okazję być tam ze swoimi milusińskimi i może powiedzieć coś więcej na ten temat?