Trochę egzotyki w wakacje

Czy kiedy planujemy nasze wczasy, powinniśmy obawiać się zagranicznych wyjazdów? W końcu wśród wielu z nas tego rodzaju eskapady budzą wiele wątpliwości. Jednak trzeba do sprawy podejść racjonalnie i porzucić wszelkie uprzedzenia.

Dlaczego? Z jednego prostego powodu. Jadąc do ciepłych krajów, mamy pewność, że będziemy mieli w nich wspaniałą pogodę. A przecież wybierając się na wczasy o tym właśnie marzymy – niekoniecznie zawsze musimy opalać się na brązowo (choć nie jest to przecież nic złego), ale dzięki słońcu możemy nabrać energii na cały nadchodzący rok.

Sprawdź: przegląd ofert Egzotyka z dzieckiem 2015

Zazwyczaj jednak turyści zastanawiają się, czy inna obyczajowość nie będzie w jakiś sposób niebezpieczna i czy wakacje z dziećmi np. w Turcji będą właściwym wyborem. Zwróćmy jednak uwagę, że na dziecko – czy w kraju, czy za granicą – trzeba tak samo uważać. To, że tak popularne wśród Polaków Turcja czy Egipt są krajami muzułmańskimi, nie oznacza wcale, że dziecku coś się tam stanie. Oczywiście, wypadki i nieprzewidziane zdarzenia losowe się zdarzają, ale przecież tak samo jest w Polsce. Trzeba przy tym pamiętać, że niezwykle ważne jest, aby dziecko od najmłodszych lat poznawało inne od naszej kultury. To je otwiera i jednocześnie sprawia, że rozumie ono znacznie więcej, niż by rozumiało bez tego. Poza tym za granicą głównie spędzamy wczasy z dzieckiem nad morzem, a w „egzotycznych” krajach zawsze jest ciepło i nasz maluch z pewnością będzie miał radość z zabawy na plaży w pobliżu palm. I to właściwie niezależnie od tego, gdzie dokładnie byśmy się wybrali, taki urlop nad morzem to gwarancja wspaniałej pogody. Należy jednocześnie zachowywać ostrożność jeśli chodzi zarówno o kąpiele w morzu, jak i o te słoneczne. Dziecko ma zupełnie inną tolerancję na promienie UV, w związku z czym koniecznie trzeba je dokładnie chronić. A kto wie, może gdy nasze dziecko spędzi wakacje w Egipcie, zainteresuje się starożytnymi kulturami i dokona kiedyś przełomowego odkrycia archeologicznego?