Jak powstaje Abyssus w Energylandii? Będzie WOW!

Abyssus_2 energylandia zator nowa kolejka opinie
Energylandia to jedno z tych miejsc, które absolutnie nie wymaga przedstawienia. Bez wątpienia jest to najciekawszy i najbardziej imponujący park rozrywki w naszym kraju. Jak się jednak okazuje Energylandia nie zatrzymuje się i już teraz buduje kolejny spektakularny rollercoaster! Dziś postaramy się przybliżyć wam zakulisowe szczegóły dotyczące kolejki Abyssus!

Rollercoaster Abyssus w Energylandia

Abyssus to nazwa nowego rollercoastera o podwójnej mocy przyspieszenia powstającego w nowo budowanej strefie Aqualantis. Ta szalona atrakcja ma być prawdziwie flagowym elementem całego obszaru i ma być oficjalnie udostępniony zwiedzającym już w tym roku! Aby jednak pokazać wam skalę całego przedsięwzięcia, w prace nad ukończeniem rollercoastera zaangażowano ponad 200 osób i potrzeba aż 90000 części, żebyśmy mogli cieszyć się jego prędkością! Cała konstrukcja Abyssusa nawiązuje do starożytnego zatopionego miasta Atlantis i właśnie dlatego, jego infrastruktura jest w pełni położona w wodzie. Nie macie się jednak czym martwić — wy nie zostaniecie zmęczeni! Wszystko zostało zbudowane w taki sposób, aby każdy z was bawił się świetnie i komfortowo!   Abyssus-02-energylandia-zator-nowa-kolejka-opinie To, co oferuje ta kolejka, będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Abyssus wzniesie nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 metrów. Jednorazowo wagon kolejki zabierze aż 16 osób, lecz to nie wszystko! Podczas pojedynczego przyjazdu doświadczymy licznych inwersji (dokładnie czterech), a zabawa rozpoczyna się już od startu. Abyssus rozpędza się do ogromnej prędkości (około 100 kilometrów na godzinę) w zaledwie kilka sekund, a jeżeli kolejka nieco zacznie tracić na prędkości, zostaje momentalnie rozpędzona na dalszych etapach trasy! Przygotujcie się także na emocje związane z efektami nieważkości, niespodziewanymi efektami grawitacyjnymi oraz atrakcjami wodnymi pokroju wodospadów, jezior i fontann! Musicie tego spróbować!

Strefa Aqualantis

Jak już wspomnieliśmy, główną inspiracją dla strefy, w której położony będzie Abyssus było miasto Atlantis. Zanim to miasto zostało zalane, przez lata mieszkańcy tego miejsca żyli w dostatku i harmonii z pobliskim morzem. Niestety, wielka fala zalała całe królestwo i zostało ono odkryte na nowo po upływie wielu lat.   Abyssus-energylandia-zator-nowa-kolejka-opinie W Energylandii poczujecie się zupełnie tak, jakbyście byli w tym zaginionym miejscu! Cała strefa została zaaranżowana w ciekawy sposób: uliczki stylizowane na podwodne królestwo czy też obecność ruin tylko polepszą całe przeżycie! Nadeszła nasza kolej, by wkroczyć do krainy oceanów!

To nie wszystko!

Strefa Aqualantis prócz samego rollercoastera zaoferuje szereg innych ciekawych atrakcji. Wystarczy wspomnieć o ekspedycji łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazach Aquajump (akrobatyczne skoki do wody z ogromnej wieży), czy także nowy model kolejki Disco Coaster! To oczywiście nie wszystko — zachęcamy do eksploracji tego terenu i znalezieniu innych ciekawych miejsc! Obecnie kolejka Abyssus jest gotowa w około 80% i stale trwają prace nad ukończeniem całości! Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce, gdy będzie w pełni gotowe — pierwsi was o tym poinformujemy na naszym portalu!

Koniecznie sprawdźcie też nasz artykuł:

Energylandia 2020-nowy rollercoaster i nowa strefa atrakcji!