Termy Chochołowskie-największe baseny termalne w Tatrach

termy chochołowskie-spa-atrakcje-opinie-widok

Baseny termalne lub też po prostu termy cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością — i nie ma w tym nic dziwnego! Przyjemnie ciepła temperatura wody zdecydowanie zachęca do wypoczynku w gronie rodzinnym — niezależnie czy będziemy tu w zimę, czy w lecie. Sprawdźmy więc, co znajdziecie, odwiedzając Termy Chochołowskie!

zjeżdżalnie-Chochołowskie-Termy dla dzieci atrakcje baseny

Termy Chochołowskie to otwarty w 2016 kompleks basenów termalnych w zacisznym Chochołowie, będący jednocześnie największych tego typu miejscem na Podhalu. Miejsce to jest oddalone o zaledwie kilkanaście minut od centrum Zakopanego, a czymś, co od razu zauważycie podczas wizyty na miejscu to przepiękny widok na leżące nieopodal Tatr. Co jednak z atrakcjami dla rodzin z dziećmi?

Baseny termalne

Otóż same Termy Chochołowskie to kompleks aż 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną, odznaczająca się właściwościami leczniczymi. Na miejscu nie zabraknie oczywiście zróżnicowanych basenów — zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych. Do pierwszych możemy zaliczyć 2 baseny termalne o powierzchni 638 metrów kwadratowych i 855 metrów kwadratowych wzbogacone przez atrakcje takie jak sztuczna fala, rwąca rzeka czy dysze wodne.

Czytaj również:
Polecane noclegi w górach dla rodzin z dziećmi

termy chochołowskie-baseny zewnętrzne- atrakcje-opinie

Baseny wewnętrzne obejmują baseny ze stanowiskami do masażu, aż siedem niecek jacuzzi o mniejszych rozmiarach i jedno jacuzzi o większych rozmiarach — aż 79 metrów kwadratowych. Na szczególną uwagę zasługuje także specjalne jacuzzi solankowe! Nie zaznacie większego relaksu — możemy was o tym zapewnić!

termy chochołowskie-baseny wewnętrzne- atrakcje-opinie

Atrakcje dla dzieci – Termy Chochołowskie

Na terenie kompleksu Term Chochołowskich znalazło się także kilka atrakcji dedykowanych najmłodszym miłośnikom wodnej zabawy! Przede wszystkim, znajdziemy tu dwie oddzielne obszary: Strefa Dziecka Małego i Strefa Dziecka Dużego. Pierwsza z nich obejmuje plac zabaw połączony z brodzikiem dla dzieci o powierzchni 35 metrów kwadratowych i głębokości zaledwie 30 centymetrów, przez co każda zabawa będzie w pełni bezpieczna! 

termy chochołowskie dla dzieci atrakcje baseny

termy chochołowskie-baseny dla dzieci atrakcje-opinie

Natomiast Strefa Dziecka Dużego jest nieco ekstremalna i zawiera w sobie zjeżdżalnie rodzinne wraz z łaźnią parową przeznaczoną właśnie dla dzieci! Rodzice na pewno docenią także obecność Akwarium, czyli pokoju zabaw chochołowskich termów. Pamiętajcie jednak, aby odwiedzić to miejsce również w trakcie miesięcy letnich, gdyż to właśnie wtedy otwierany jest zewnętrzny wodny plac zabaw oraz basen Statek! 

Baseny sportowe i pływackie

Oczywiście na terenie kompleksu Term Chochołowskich znalazło się także miejsce dla miłośników pływania! Sekcja ta została podzielona na dwie części. Na poziomie 0 znajdziecie basen pływacki o wymiarach 16 × 8 metrów pozwalający na swobodne pływanie i cieszenie się obecnością w tym miejscu.

termy chochołowskie-pływackie baseny-atrakcje-opinie

Możemy was zapewnić, że jest to prawdopodobnie jeden z najbezpieczniejszych basenów w Polsce! Dlaczego? Otóż działa tu specjalistycznych system monitoringu POSEIDON, wspierający pracę ratowników monitorując zachowanie pływaków! Natomiast na poziomie -1 znajduje się basen sportowy o wymiarach 25 × 10 metrów, umożliwiający bicie swoich najlepszych wyników!

Koniecznie odwiedźcie także: 

Terma Bania – Białka Tatrzańska

Saunarium i SPA

Ostatnimi częściami Termów Chochołowskich jest saunarium i strefa SPA, pozwalająca (szczególnie) rodzicom na złapanie chwili odpoczynku i relaksu a przy tym wszystkim zregenerować swój organizm. Na miejscu znajdziecie tu niezwykle szeroką ofertę zabiegów o zróżnicowanej charakterystyce. W czasie rytuałów możecie tu złapać oddech tuż po wodnym szaleństwie lub po prostu czerpać przyjemność ze spędzonego tu czasu!

termy chochołowskie-spa-atrakcje-opinie

Godziny otwarcia

Baseny

  • codziennie: 9:00 – 22:00

Saunarium

  • codziennie: 10:00 – 22:00

Spa

  • codziennie: 9:00 – 21:00

Ceny biletów

  • Sezon wysoki (21. 12. 2019 – 01. 03. 2020/ 10. 04. 2020 – 13. 04. 2020/ 01. 05. 2020 – 03. 05. 2020/ 11. 06. 2020 – 14. 06. 2020):

cennik-2020-sezon-wysoki-termy chochołowskie-opinie

  • Sezon niski (02. 03. 2020 – 09. 04. 2020/ 14. 04. 2020 – 30. 04. 2020/ 04. 05. 2020 – 10. 06. 2020/ 15. 06. 2020 – 26. 06. 2020)

cennik-2020-sezon-niski-termy chochołowskie-opinie

 

Mapa dojazdu

Dojazd do Term Chochołowskich możliwy jest zarówno przy pomocy samochodu, jak i transportu publicznego. W przypadku tego pierwszego, droga dojazdowa do Chochołowa prowadzi przez drogę krajową 958, co pozwoli wam ominąć często zakorkowaną drogę krajową 47, czyli tak zwaną Zakopiankę. Na terenie kompleksu znajduje się bezpłatny parking dla samochodów osobowych oraz autokarów.

Jeżeli chodzi o dojazd autobusami, to są one możliwe przy pomocy busów Zebra Bus, rozpoczynających kurs w Katowicach i odwiedzających po drodze m.in. Kraków i kończących kurs w Zakopanem. Podczas podróży tym busem należy wysiąść na przystanku Chochołowskie Termy Parking. Drugą opcją dojazdu jest ta z Zakopanego — należy wtedy wsiąść do autobusu na dworcu PKP, kierującego się do Czarnego Dunajca.