Teneryfa-tanie loty? Skąd i kiedy lecieć? Gdzie nocować?

Ryanair tanie loty na Teneryfę

Myślisz o wypoczynku na Teneryfie? Sprawdzamy w jakim czasie dolecimy na wyspę, ale też ceny i lotniska, z których dolecicie bezpośrednio.

Na wyspę oddaloną od Polski o około 5000 km czyli ok. 5,5 godziny lotu, dolecimy bezpośrednio liniami Ryanair z Modlina, Krakowa, Wrocławia (ceny rozpoczynają się od ok. 219 pln) oraz liniami Norwegian z lotniska Chopina w Warszawie. Oczywiście w ofercie jest też sporo połączeń czarterowych oferowanych w pakietach wypoczynkowych biur podróży. Wielokrotnie w ofertach „last minute” szczególnie w marcu, kwietniu, ale również w okresie wakacyjnym biura oferują wyprzedaż przelotów czarterowych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Teneryfa posiada dwa lotniska, jedno na północy wyspy, a drugie na południu – wszystkie loty z Polski oferowane są na lotnisko południowe. Jeśli nie straszne Wam przesiadki lub dojazd na lotniska sąsiednich krajów warto sprawdzić ofertę połączeń np. z Berlina, Pragi czy Sztokholmu lub Oslo, do których z Polski można dolecieć w bardzo atrakcyjnych cenach.

Gdzie nocować? 

Tanie loty - Gdzie nocować Teneryfa z dzieckiem

Teneryfa ma bardzo rozwiniętą bazę noclegową. Przed wyjazdem warto zastanowić się czy korzystniej będzie nam wykupić pakiet z biurem podróży, czy może jednak warto poszukać noclegów na własną rękę w internetowych systemach rezerwacyjnych. Okazuje się bowiem, że jeśli planujecie wypoczynek z dużym wyprzedzeniem lub w krótkim czasie przed wyjazdem możecie natrafić na bardzo korzystne oferty hoteli i apartamentów. To szczególnie atrakcyjna propozycja dla osób, które chcą korzystać z uroków wyspy i zwiedzać zarówno południe jak i uroczą północ wyspy. Wśród wielu obiektów hotelowych na Teneryfie, naszym zdaniem Hotel Gema Aguamarine Golf i Apartamentos zasługuje na szczególną uwagę - to wyjątkowo spokojne miejsce, z infrastrukturą i obsługą na wysokim poziomie, a w dodatku ceny noclegów rozpoczynają się od kilkadziesiąt dolarów za noc w pokoju 2 osobowym ze śniadaniami.