Aqualand Costa Adeje Teneryfa – aquapark i delfinarium

delfinarium Costa Adeje Kanary

Teneryfa, na której przez cały rok można cieszyć się słoneczną pogodą, to idealne lokalizacja dla rodzinnego aquaparku.

Costa Adeje to znany ośrodek turystyczny, który leży na południowo-zachodnim wybrzeżu rajskiej wyspy Teneryfy. To właśnie tutaj działa Aqualand – niezwykły park wodny z mnóstwem atrakcji dla małych i dużych. Przez cały rok można tu korzystać z rozmaitych zjeżdżalni, wodnych placów zabaw, basenów i brodzików z fantazyjnymi dekoracjami. Ogromną popularnością cieszy się też tutejsze delfinarium.

Aqualand Costa Adeje rodzinne atrakcje

Atrakcje Aquaparku w Costa Adeje

Dzięki ogromnej różnorodności zjeżdżalni znajdujących się w Aqualandzie na świetną zabawę mogą liczyć zarówno miłośnicy ekstremalnych doznań, jak i całe rodziny z dziećmi. Są tu zjeżdżalnie wyjątkowo szybkie (Kamikaze), niezwykle długie (mające 272 m Flying Boats) czy super zakręcone (Super Slalom). Na niektórych można się ścigać (Twister Racer), na innych zjeżdżać kręcąc się w kółko (Tornado). Family Adventure Land to odpowiednie dla całej rodziny kolorowe bogactwo zjeżdżalni o różnych kształtach, a Crazy Race Jr pozwala najmłodszym stanąć do wyścigu w pięknej scenerii bajkowego zamku.

Zjeżdżalni nie brakuje też w brodzikach dla dzieci, gdzie można spotkać wielkiego smoka lub wypróbować gałęzie gigantycznego drzewa. W Wodnym Zamku czekają fontanny, labirynty i wiadra polewające wodą w najmniej spodziewanym momencie. Jest tu też rodzinny basen z falą, ogromne jacuzzi z podgrzewaną wodą i dyszami do hydromasażu oraz 500-metrowa leniwa rzeka przepływająca między wulkanami i wodospadami.

Aqualand Teneryfa aquapark

Delfinarium Costa Adeje-Teneryfa

Prawdziwymi gwiazdami Aqualandu Costa Adeje są ulubieńcy dzieci – delfiny bultonose. Te wyjątkowo inteligentne zwierzęta potrafią wykonywać zapierające dech w piersiach ewolucje i sztuczki, a przy tym wywołują uśmiech na twarzy wszystkich widzów. Pokaz prezentowany w delfinarium został uznany za najlepszy show na świecie według międzynarodowego związku trenerów zwierząt morskich IMATA. Jednocześnie w delfinarium można dowiedzieć się wiele na temat historii i zwyczajów tych wspaniałych ssaków.

delfinarium aquapark Teneryfa

Godziny otwarcia Aqualand Costa Adeje

Aquapark otwarty jest w lipcu i sierpniu od 10.00 do 18.00, a w pozostałe miesiące od 10.00 do 17.00.

Pokazy z udziałem delfinów w lipcu i sierpniu odbywają się od 12.45 do 15.30, a w pozostałych miesiącach o 15.30.

Ceny biletów Aqualand Costa Adeje

dzieci (3-4 lata) – 8 euro
dzieci (5-10 lat) – 17,5 euro
dorośli (pow. 11 lat) – 25 euro
seniorzy (pow. 65 lat) – 17,5 euro
bilety rodzinne (2+2, dostępne tylko przez Internet) – 72 euro