Hotel Szymbark***

hotel dla dzieci Kaszuby

Kaszuby z mnóstwem lasów i jezior to miejsce idealne na rodzinny wypoczynek. Wybierając Hotel Szymbark możemy dodatkowo liczyć na całą masę niezwykłych atrakcji dla dzieci.

Szymbark to miejscowość turystyczna położona na Pojezierzu Kaszubskim zwanym Szwajcarią Kaszubską. To właśnie tutaj znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu, którego częścią jest też Hotel Szymbark. Lokalizacja pozwala na szybki dojazd nad morze i do Trójmiasta. Wokół jest pełno terenów rekreacyjnych, a także najwyższe wzniesienie Kaszub – Wieżyca.

Udogodnienia dla najmłodszych

Hotel Szymbark dysponuje 115 miejscami noclegowymi w stylowych pokojach i apartamentach tematycznych poświęconych wybitnym polskim artystom. Duża część pokoi posiada widok na atrakcje w Centrum Edukacji i Promocji. Dzieci do lat 6 mają zapewniony bezpłatny pobyt, istnieje też możliwość dostawki. O najmłodszych dba się także w hotelowej restauracji – przygotowano dla nich specjalną kartę dań i dostosowane krzesełka. W hotelu można wypożyczyć książeczki i zabawki. Są też przybory do rysowania i gry planszowe.

hotel przyjazny rodzinie Kaszuby

Atrakcje dla dzieci

CEPR w Szymbarku znany jest w całej Polsce z niecodziennych atrakcji, które można zobaczyć tylko tutaj. Goście hotelu mają zapewnione zwiedzanie bez dodatkowych opłat. Najbardziej znanym obiektem w centrum jest bez wątpienia oryginalny Dom do Góry Nogami, którego koncepcja powstała właśnie tutaj, a potem zaczęła być kopiowana w innych miejscach. Warto zobaczyć także Najdłuższą Deskę Świata (ponad 46 m – wpisana do Księgi Rekordów Guinessa), Dom Sybiraka przywieziony z Irkucka, Największy Fortepian Świata, Najdłuższy Stół Świata oraz wiele innych. Zwiedzanie centrum pozwala poznać historię i kulturę Kaszub w bardzo ciekawej formie, przygotowano programy edukacyjne i animacje.

CEPR Szymbark hotel

Centrum organizuje różnego rodzaju imprezy i festyny, zielone szkoły i biesiady, ogniska z pieczeniem kiełbasek, przejażdżki konne i wozami drabiniastymi, a zimą kuligi. Jest tu też kino 5D, park linowy, plac zabaw, mini zoo, łowisko ryb, na którym można samemu wyłowić dorodny okaz, oraz Piekarnia, gdzie własnoręcznie formuje się i wypieka chleb. W specjalnie przygotowanym dla maluchów Świecie Bajek można posłuchać znanych polskich bajek czytanych przez znanych aktorów przy multimedialnej oprawie.

hotel dla dzieci Szymbark

Niedaleko Szymbarku znajduje się Wieżyca (wzniesienie o wysokości 328 m n.p.m.). Latem można podziwiać panoramę Kaszub z wieży widokowej, a zimą pojeździć na nartach w jednym z dwóch tutejszych ośrodków narciarskich. Goście hotelu otrzymują rabat na wypożyczenie sprzętu zimowego oraz zjazdy na snowtubbingu.

Browar i Piwne SPA

Na terenie kompleksu działa też Browar Kaszubska Korona warzący regionalne piwa z najlepszych składników. Piwo może mieć też zbawienny wpływ na organizm, zwłaszcza na skórę, dlatego postanowiono utworzyć tu Piwne SPA, w którym przeprowadza się zabiegi relaksujące, odmładzające i energetyzujące, polegające właśnie na piwnych kąpielach.

hotel przyjazny rodzinie Wieżyca

Dzięki gromnej ilości atrakcji dla dzieci oraz specjalym usprawnieniom Hotel Szymbark otrzymuje rekomendację portalu Dzieckowpodrozy.pl

Hotel Szymbark***rekomendacja noclegi dla dzieci

ul. Szymbarskich Zakładników 12 83-315 Szymbark tel: 58 736-62-40 tel: 609-350-488 recepcja@hotelszymbark.pl

www.hotelszymbark.pl