Leśniczówka Pranie – Muzeum K. I. Gałczyńskiego

Twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego jest znana wielu Polakom i na pewno każdy z nas przynajmniej raz z nią się zetknął - niezależnie czy mówimy o czasach szkolnych, czy wolnym czasie. Mało kto jednak wie, że ten wybitny twórca ma swoje muzeum, stworzone na terenie miejscowości Pranie. Sprawdźmy więc, co skrywa w sobie to niecodzienne, lecz doskonałe dla rodzin z dziećmi miejsce! Zapraszamy was do Muzeum K. I. Gałczyńskiego!

Z POWODU PANDEMII MUZEUM JEST TYMCZASOWO ZAMKNIĘTE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zlokalizowane w niewielkim Praniu proponuje odwiedzającym zróżnicowane zajęcia muzealne dla dzieci i młodzieży zapewniając naukę przez świetną zabawę. Dla grup zorganizowanych mogą to być np. „Leśne podchody literackie śladami Gałczyńskiego”, „Muzealni detektywi”, plenerowa, drużynowa gra planszowa „Muzealny biznes” lub „Jeden dzień z życia teatru na podstawie Teatrzyku Zielona Gęś K. I. Gałczyńskiego”. To od was zależy, na co się zdecydujecie!

pranie muzeum atrakcje dla dzieci

Podczas zajęć dzieci rozwiązują zagadki językowe i wykorzystują wiedzę zdobytą podczas zwiedzania muzeum na temat życia i twórczości Gałczyńskiego. To niezwykle ciekawa zabawa! Część zajęć odbywa się w pięknym plenerze z którego słynie leśniczówka Pranie, w lesie, nad jeziorem i na kameralnej scenie. Połączenie nauki i przebywania na świeżym powietrzu zawsze wypada dobrze!

Rodziny z dziećmi odwiedzające to miejsce mogą skorzystać z zestawu „Muzealnych detektywów” by samemu rozwiązywać łamigłówki i tropić przedmioty na wystawie.  Warto także wspomnieć o tym, że w każdą niedziele lipca i sierpnia odbywają się tu literacko-plastyczno-teatralne „Zabawy z Zieloną Gęsią” dla dzieci w wieku do 12 lat. Właśnie dlatego, warto odwiedzić to miejsce przynajmniej kilka razy! Mamy nadzieję, że to zrobicie!

lesniczowka pranie muzeum

fot. arch. Leśniczówka Pranie

Ceny biletów Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Pranie

  • bilet normalny: 6 zł
  • bilet ulgowy: 4 zł
  • wejście na teren muzeum: 2 zł (przy zakupie biletów dodatkowa opłata nie obowiązuje)
  • cena usługi przewodnika: 10 zł.

Godziny otwarcia Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Pranie

Z POWODU PANDEMII MUZEUM JEST TYMCZASOWO

ZAMKNIĘTE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

  • od 1 stycznia do 30 czerwca oraz od 1 listopada do 31 grudnia (oprócz świąt) - od środy do niedzieli: 10.00 – 17.00
  • w okresie od lipca do 30 października - od wtorku do niedzieli: 10.00 – 17.00

Lokalizacja Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Pranie

Dojazd na miejsce możliwy jest wyłącznie przy pomocy własnego transportu. Leśniczówka Pranie położona jest o 200 metrów od drogi łączącej Ruciane-Nida z Karwicą. Od Rucianego-Nida dzieli je około 8 kilometrów. Do dyspozycji gości udostępniono bezpłatny parking, zlokalizowany o około 150 metrów od wejścia.

Sprawdź także nasz niezwykle ciekawy artykuł o lokalnych muzeach:

Ciekawe Muzea: Mazury i Podlasie