Targi Gra i Zabawa-Festiwal Gramy 2019

targi gra i zabawa Gdańsk 2019 kiedy godziny

Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy. W sobotę 23 listopada w gdańskim AMBEREXPO ruszają 8. Targi GRA I ZABAWA i 19. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Swoją ofertę zaprezentują najbardziej liczący się na polskim rynku producenci i dystrybutorzy gier i zabawek. Podczas edycji 2018 bawiło się 11 tysięcy osób!

atrakcje Targi Gra I Zabawa Gdańsk 2019 bilety atrakcje targi zabawek Gdańsk 2019 planszówki

Targi Gra i Zabawa to wydawnicze nowości, kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowe konkursy, mistrzostwa i turnieje, warsztaty plastyczne, komiksowe i z układania kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty naukowe, podróże do świata, strefa zabaw dla najmłodszych z kinem Treflika i mnóstwo innych atrakcji. Tu naprawdę jest co robić!

atrakcje Gra i Zabaw - planszówki Gdańsk 2019

JEST W CO GRAĆ!

Targom towarzyszy największe święto miłośników gier planszowych - Festiwal Gramy z sercem imprezy - Gralnią, gdzie będzie można grać i testować ponad 2 tysiące gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych. Do grania zapraszamy wszystkich - rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych w wieku od 0 do 100 lat, mianownik jest jeden - dobra zabawa! Podczas edycji 2018 w strefie testów gier zanotowano 5040 wypożyczeń z oferty 2600 gier. Przez 18 godzin trwania imprezy non stop zajętych było 2500 krzeseł i 580 stolików.

targi gier Gdańsk 2019 godziny ceny atrakcje targi gier i zabawek Gdańsk 2019

W Strefie Premiery z Essen prezentowane będą premierowe tytuły gier, przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych SPIEL w Niemczech.

JEST O CO GRAĆ!

Po raz trzeci wybrana zostanie Gra Roku Targów Gra i Zabawa. Rok temu tytuł ten zdobyła gra Sagrada firmy GW Foksal (Fox Games). Wybrano również Familijną Grę Roku, którą została Paperback Edycja Polska Wydawnictwa Baldar Agnieszka Krzywicka) oraz Dziecięcą Grę Roku Targów Gra i Zabawa 2018 – ta nagroda przypadła grze Karak firmy Albi Polska). Wyróżnienia otrzymały gry: Azul (wyd. Lacerta Małgorzata Korzeniewska), Operation Escape Room Junior (wyd. Tm Toys) oraz Totem (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Wyróżnieniem specjalnym uhonorowano grę Mistrz Bajek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku).

atrakcje Gdańsk targi gra i zabawa 2019 po

Targi Gra i Zabawa to także mnóstwo turniejów, w których udział może wziąć każdy. Jak choćby wielki turniej w grze planszowej „Wsiąść do pociągu. Polska”, czy otwarty turniej pod hasłem "Szachy łączą pokolenia".

festiwal gier zabawek Gdańsk 2019 atrakcje godziny

Miłośnicy kreatywnego odwzorowywania postaci z filmów, gier, seriali czy komiksów swoich sił spróbować mogą w drugiej edycji Konkursu Cosplay Targów Gra i Zabawa. Udział w konkursie należy zgłosić organizatorowi do 15 listopada. Pula nagród to 2000 zł!

4000 TYSIĄCE KOSTEK RUBIKA

Zdecydowanie emocjonującym wydarzeniem z udziałem najlepszych młodocianych miłośników kostki Rubika z całej Polski będą Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. Poza klasyczną kostką Rubika 3x3x3,na scenie zobaczymy również rywalizację w ośmiu widowiskowych konkurencjach. Dodatkową atrakcją dla publiczności będą zręcznościowe konkursy z nagrodami! Organizatorzy przygotowali też największą w Polsce wystawę mozaik wykonanych z ponad 4000 kostek Rubika! Autorami prac są członkowie gdańskiego klubu speedcubingu.

warsztaty kostki rubika Gdańsk targi amberexpo 2019

W trakcie mistrzostw przeprowadzone zostaną wielkie warsztaty układania kostki Rubika. Przy odrobinie cierpliwości każdy będzie w stanie pokonać legendarną łamigłówkę! Całe wydarzenie poprowadzi zwycięzca programu "THE BRAIN - Genialny Umysł" - Adam Polkowski. Jeżeli Twoja rodzina pasjonuje się kostką Rubika, nie może Was zabraknąć!

SPORT TO TEŻ ZABAWA

W sobotę w hali C AMBEREXPO odbędą się Mistrzostwa Europy w FIT-KID & Fitness Aerobic, a w niedzielę będziemy mogli podziwiać „roztańczone” VI Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak - czyli niesamowitą kombinację umiejętności, sportu i widowiska. Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia, a także Duety i Formacje Fitness.

23 i 24 listopada - koniecznie wpiszcie sobie tę datę do kalendarza :-)

23 listopada, godz. 10.00 – 20.00 24 listopada, godz. 10.00 – 18.00

AMBEREXPO | Gdańsk, ul. Żaglowa 11

BILETY

jednodniowy: normalny 20 zł/os. ; ulgowy 10 zł/os. dwudniowy: normalny 30 zł/os., ulgowy 15 zł/ os. dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny! Bilety do nabycia podczas Targów w kasie AMBEREXPO.

Upoważnieni do zakupu biletów ulgowych są osoby posiadające KARTY DUŻEJ RODZINY, dzieci powyżej 6 r.ż., uczniowie, studenci do 26 r.ż., osoby niepełnosprawne (zakup biletu w kasie po okazaniu legitymacji), emeryci, grupy zorganizowane (szkoły, grupy powyżej 10 osób.)

PATRONAT HONOROWY: Marszałek Województwa Pomorskiego; Prezydent Miasta Gdańsk