Król Lew na Blu-ray™ i DVD już 27 listopada!

Historia, która wzrusza od pokoleń. Najpopularniejszy film w polskich kinach w 2019 roku. Król Lew już od 27 listopada będzie dostępny na na Blu-ray™ i DVD. 

Sprawdź aktualne promocje >>tutaj<<

Historia „Króla Lwa” to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. Po dwudziestu pięciu latach od premiery kultowej animacji, Jon Favreau ponownie zabiera widzów na afrykańskie sawanny w nowej fabularnej wersji filmu. W polskich kinach obejrzało go ponad 2,5 mln widzów, dzięki czemu zyskał status najpopularniejszego filmu 2019 roku. „Król Lew” zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 27 listopada.

Bajka film Król Lew online 2019  (2)

Król Lew - zobacz zwiastun filmu online

„Król Lew” w reżyserii Jona Favreau zabiera widzów na afrykańskie sawanny, gdzie rodzi się nowy król - Simba, syn Mufasy. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą przyjaciółki z dzieciństwa Nali i dwójki nowopoznanych przyjaciół, Timona i Pumby, zamierza odnaleźć należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Bajka film Król Lew online 2019  (2)

Nowa wersja „Króla Lwa” jest dziełem Jona Favreau, nominowanego do nagrody Emmy® aktora, reżysera i scenarzysty mającego na swoim koncie takie przeboje jak „Iron Man”, „Szef” czy „Księga dżungli”. Film jest zrealizowany z niezwykłym rozmachem, dzięki połączeniu technik filmu fabularnego z realistycznymi obrazami generowanymi komputerowo. Otoczenie postaci zostało zaprojektowane przy pomocy silnika gier. Najnowocześniejsze narzędzia tworzenia wirtualnej rzeczywistości pozwoliły reżyserowi poruszać się po wirtualnym planie filmowym w poszukiwaniu lokalizacji i przy ustawianiu kamery –zupełnie jakby stał na afrykańskiej sawannie obok Simby.

Klasyczny „Król Lew” z 1994 r. jest powszechnie uznawany za arcydzieło animacji. Jest to również jeden z ulubionych przez widzów filmów w historii kina. Obraz nagrodzono Oscarami® za napisaną specjalnie na jego potrzeby przez Eltona Johna i Tima Rice’a piosenkę „Can You Feel the Love Tonight” oraz muzykę autorstwa Hansa Zimmera. W 1997 r. zadebiutowała na Broadwayu inspirowana animacją produkcja sceniczna, która zdobyła sześć nagród Tony®. Dziś, 22 lata później, jest to nadal jeden z największych broadwayowskich hitów, który doczekał się ponad 9000 spektakli!

– Ludzie po prostu kochają tę opowieść – mówi Favreau. – Zarówno animowany oryginał, jak i późniejszy broadwayowski musical odniosły ogromny sukces. Wiedziałem, że stąpam po cienkim lodzie. Ciążyła na mnie ogromna odpowiedzialność, żeby tego nie schrzanić. Chciałem pokazać, że możemy ożywić ten świat dzięki nowoczesnej technologii z jednoczesnym poszanowaniem materiału źródłowego – dodaje reżyser i współautor scenariusza.

Tworząc w 2016 roku „Księgę dżungli” Jon Favreau wykorzystał technologię, aby opowiedzieć znaną historię w sposób współczesny i angażujący. I zrobił to na tyle dobrze, że produkcja nie tylko podbiła serca widzów i krytyków, ale również zdobyła Oscara® za najlepsze efekty wizualne. Jakiś czas po premierze tego filmu reżyser wybrał się w podróż do Afryki, gdzie podczas safari przyszedł mu do głowy pomysł, by wykorzystać współczesną, zaawansowaną technologię do opowiedzenia na nowo przygód Simby, Timona i Pumby.

− Ta opowieść stała się punktem odniesienia, wszyscy ją znają i akceptują. Odniesienia do niej pojawiają się w muzyce, programach telewizyjnych, skeczach komediowych itp. Są wszędzie. Ta historia jest bardzo głęboko zakorzeniona w naszej kulturze, dlatego uznałem, że nie mogę przegapić szansy opowiedzenia jej z użyciem nowych środków – tłumaczy Favreau.

Realizując „Króla Lwa” Jon Favreau postanowił podejść do tematu w całkowicie nowatorski sposób. Środki, które zastosował by opowiedzieć tę historię są połączeniem technik filmu fabularnego z realistycznymi obrazami generowanymi komputerowo. Na pytanie czy ostatecznie zrealizował film animowany czy coś innego Favreau odpowiada − To trudno wyjaśnić. To jest magia. Wymyślamy ten środek wyrazu na nowo.

Jednego tylko Jon Favreau nie chciał zmieniać – fabuły. Ta, mimo zaangażowania w produkcję najnowocześniejszych technologii, miała pozostać taka jak w oryginalnej produkcji z 1994 roku. – Wokół tego materiału skupia się bogactwo tradycji. Mamy tu do czynienia z archetypami i konfliktami, których źródeł możemy doszukiwać się w „Hamlecie” Szekspira, a nawet wcześniej. Zdrada, wchodzenie w dorosłość, śmierć i odrodzenie, cykl życia. To są fundamenty wszystkich mitów świata – wyjaśnia reżyser i współscenarzysta.

W nieszablonowy, choć z drugiej strony tradycyjny sposób, nagrywano również kwestie aktorskie. − Aktorzy nie odczytywali swoich kwestii z okularami na nosach ze scenariuszy ustawionych na pulpitach. Weszliśmy o poziom wyżej, zbudowaliśmy teatr w studio filmowym, żeby aktorzy wchodzili ze sobą w interakcje i grali emocjami. Technologia zniknęła. Kamery nagrywające aktorów i prawdziwą dynamikę zachodzącą między nimi ukryliśmy za zasłonami. Później animatorzy wykorzystywali te autentyczne ludzkie emocje jako punkt odniesienia dla tworzonych przez siebie postaci – wspomina producent Jeffrey Silver.

Sprawdź aktualne promocje >>tutaj<<

Uroczysta premiera filmu odbyła się 9 lipca 2019 roku w Hollywood. Niedługo później obraz trafił na ekrany światowych kin. W pierwszych dniach wyświetlania obraz wygenerował w światowym box office wynik w wysokości 446 milionów dolarów, co jest 9 najlepszym otwarciem filmu w historii kina. W sumie „Król Lew” zarobił w kinach 1,6 miliarda dolarów. W Polsce obejrzało go ponad 2,5 mln widzów, dzięki czemu zyskał status najpopularniejszego filmu 2019 roku.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

Opcja odtwarzania filmu w trybie KARAOKE Jak powstawał Król Lew: Muzyka, Magia, Ponadczasowa opowieść Tworzenie scen Teledyski: „Spirit” w wykonaniu Beyonce, „Never Too Late” w wykonaniu Eltona Johna Wybór piosenek Ruch na rzecz ochrony lwów

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

Ruch na rzecz ochrony lwów