Wypoczynek o jakim Ci się nie śniło! Kemping pod gołym niebem!

Dziś, gdy piszemy tą recenzję jest początek lutego, za oknem ponuro, ale bez mrozu. Czy myśleliście kiedyś o spędzeniu weekendu pod namiotem, albo w jaskini właśnie w takich warunkach? Okazuje się, że taka wyprawa może okazać się niesamowitym przeżyciem. Do tego wpisu zainspirowali nas autorzy świetnej strony www.familyliving.pl – to blog o wychowaniu na luzie, kreatywnym rozwoju dzieci, radości tworzenia i wspólnym cieszeniu się domowym ciepłem, ale również tym poza domowym – czyli podróżami.

Kemping pod (prawie) gołym niebem (prawie) zimą!

Kemping w jaskini z dziećmi

Wyprawa zaczyna się tak: 2 tatusiów i 2 córeczki wybierają się w ostatni weekend października 2012 na weekend do Szwajcarii Saksońskiej.  Czy wiecie gdzie to jest? Nie tak daleko –to niesamowicie bajkowa i atmosferyczna kraina górska ok. 50km na południe od Drezna, przy samej granicy czesko-niemieckiej. W Polsce – mało znana, choć w sumie tak niedaleka.

Plan czwórki był taki, żeby nocować w skalnych jamach, których w tamtejszych górach piaskowych jest cala masa, a część z nich dopuszczona jest nawet oficjalnie do takiego ekstremalnego kempingu (są mapy wskazujące je). Tatusiowie zaopatrzeni w cieple śpiwory dla ciebie i 5- letnich cór, cieple ciuchy + kuchenkę benzynową oraz prowiant na 3 dni wyruszyli na ekspedycję, która na pewno przeszła dla nich do historii. 
Wypoczynek z dziećmi pod gołym niebem
W ostatni weekend października bowiem nieoczekiwanie zaczęła się zima. Temperatura spadła poniżej zera stopni, spadł śnieg. Ale 4-osobowa grupa nie załamała się i nie zakończyła wyprawy wcześniej niż było to planowane. Moi osobiści bohaterowie wytrzymali w jaskini 2 noce!
Dla dzieci była to niezapomniana przygoda! Okazuje się, że maluchy, hartowane od samego początku i często bywające pod namiotami i na świeżym powietrzu wytrzymują więcej niż by się nam to wydawało. Obie 5-latki opowiadały jeszcze długo w swoim przedszkolu o przygodzie w śniegu i widokach z „ich prywatnej jaskini”. Nie chcąc nikogo szokować dodam, ze nasi znajomi nocowali w maju 2012 w tej samej jaskini ze swoją 2-miesięczną córką!

Zimowy kemping w jaskini z dziećmi

Macie podobne przygody? Wypoczywaliście z dziećmi w jaskiniach czy pod gołym niebem? Czekamy na Wasze komentarze! A redakcja Dzieckowpodrozy.pl gratuluje obu tatusiom, że nie poszli na łatwiznę i zawsze będą bohaterami dla swoich córek! Po więcej inspiracji zapraszamy na www.familyliving.pl