Szczyrk-narty z dzieckiem

szczyrk z dzieckiem narty snowboard

Coroczne zimowe szaleństwo to coś, czego nie może odmówić sobie spora część rodzin z dziećmi w naszym kraju. Obecność śniegu wraz z dłuższą przerwą świąteczną czy feriami sprawia, że zyskujemy szansę na wyjazd do okolicy, gdzie rządzą narty czy snowboard! Bez wątpienia, jednym z najbardziej ulubionych miejsc Polaków na wyprawy tego typu jest Szczyrk. Pozwólcie, że polecimy wam 3 doskonałe miejsca na was najbliższy zimowy wypad!

Gdzie z dzieckiem na narty w Szczyrku?

Beskid Sport Arena

Beskid Sport Arena to profesjonalnie przygotowany ośrodek narciarski w Szczyrku, zlokalizowany w Dolinie Biłej. W trakcie trwania sezonu zimowego oferuje on 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3,2 kilometra, dzięki czemu absolutnie każdy — niezależnie od poziomu zaawansowania — znajdzie tu coś dla siebie. Jeżeli czujecie się początkującymi snowboardzistami lub narciarzami, to niebieska trasa z osobnym wyciągiem i szkółką narciarską na pewno spełni wasze potrzeby. Gdy poczujecie się już pewniej, to nie omieszkajcie skorzystać z pozostałych opcji zjazdu na trasach: długiej niebieskiej, czerwonej i czarnej.

 beskid sport arena narty i snowboard z dziećmi szczyrk 2

Na osobną uwagę zasługuje też obecna tu szkoła narciarska, umożliwiająca swoim kursantom postawienie pierwszych kroków jazdy na nartach czy snowboardzie, lub po prostu udoskonalenie swojej techniki. Dzięki temu możecie mieć pewność, że cały proces nauki będzie nie tyle, ile dostosowany do potrzeb waszych maluchów, ale przede wszystkim — przyjemny i bezpieczny!

beskid sport arena narty i snowboard z dziećmi szczyrk

Oczywiście same zjazdy to nie wszystko! Gdy zechcecie się posilić po zimowym szaleństwie, to w budynku dolnej stacji znajdziecie restaurację, natomiast na górnej stacji czeka na Was Grill Bar. Na wspomnianej wcześniej dolnej stacji znajdziecie też doskonale zaopatrzoną wypożyczalnie sprzętu.

beskid sport arena mapa

Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort to jeden z największych ośrodków narciarskich nie tyle, ile w Szczyrku, ale też w Polsce. Zlokalizowany jest on na zboczach szczytów Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni — dzięki czemu może pochwalić się łącznie 23 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności (z czego aż 5 km to trasy oświetlone).

Szczyrk Mountain Resort narty i snowboard z dziećmi szczyrk

Trasy te są bardzo zróżnicowane — dla przykładu obecna tu czarna trasa jest jedną z tych najbardziej wymagających w okolicy. Jeżeli jednak chcecie sprawdzić się na trasach mniej niebezpiecznych, to nie musicie się niczym martwić, gdyż możecie wybrać jedną z 4 tras czerwonych i 11 tras niebieskich. To, co łączy wszystkie z nich to doskonałe przygotowanie przy pomocy ratraków, a gdy nadejdzie taka potrzeba — są one naśnieżane na bieżąco.

 Szczyrk Mountain Resort narty i snowboard z dziećmi szczyrk 2

Warto też skorzystać z obecnych tu szkół narciarskiej wypożyczalni sprzętu czy przedszkola narciarskiego — idealnego dla najmłodszych. Co ważne, do dyspozycji wszystkich osób odwiedzających Szczyrk Mountain Resort oddano też bar i chill bar oraz przestronną restaurację.

mapa szczyrk mountain resort

Kaimówka — rodzinna stacja narciarska

Kaimówka, to jak tytuł tego akapitu sugeruje — ośrodek nastawiony na wizyty rodzin z dziećmi położony w Szczyrku. W porównaniu z poprzednimi miejscami jest on raczej niewielki, dzięki czemu dzieci i dorośli stawiające swoje pierwsze kroki w sportach zimowych poczują się w pełni bezpiecznie. Na miejscu znajdziemy trzy wyciągi o różnej długości — są to kolejno 50, 120 i 400 metrów.

 kaimówka narty i snowboard z dziećmi szczyrk 2

Pierwsza trasa to ta z wyciągiem taśmowym, dla absolutnie początkujących. To właśnie tutaj dzieci mogą nie tylko nauczyć się bezpiecznych zjazdów, lecz z uwagi na niewielkie nachylenie terenu cała nauka będzie przebiegać w przyjemny sposób. Pozostałe trasy należą do nieco bardziej zaawansowanych, stąd też będą idealnym miejscem do doskonalenia już nabytych umiejętności.

kaimówka narty i snowboard z dziećmi szczyrk

Kaimówka oferuje także jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze w naszym kraju Przedszkole NarciarskieDIMBO, gdzie szkolenie z zakresu sportów wodnych przeplatane jest zabawą…a dobrze wiemy, że nauka poprzez zabawę to najlepsze wyjście! Na miejscu nie zabrakło też punktu gastronomicznego i miejsca do odpoczynku!

kaimówka mapa

Sprawdź również:
Najlepsze miejsca na narty z dzieckiem w Polsce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *