Zabawki dla 2-latka – garść propozycji

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka nie jest prosty. Musimy przecież zastanowić się nad zaletami danej zabawki, które powinny pozytywnie wpływać na rozwój malucha. A do tego, nie chcemy kupić czegoś, co już posiada w swojej bogatej kolekcji. Sytuacja się nam utrudnia, kiedy nie mamy wystarczającej wiedzy na temat potrzeb 2-latków, ponieważ nie mieliśmy nigdy okazji spędzić z takimi maluchami wystarczająco dużo czasu. Jeśli chcemy obdarować dziecko z naszej rodziny lub pociechę znajomego, a może zwyczajnie nasze pomysły się wyczerpały, prawdopodobnie nie wiemy nawet, od czego zacząć. Dlatego przygotowaliśmy dla was garść propozycji na prezenty dla 2-latka.

Pierwszy przyjaciel dziecka

Zanim dziecko nawiąże bliższe relacje ze swoimi rówieśnikami, większość czasu może spędzać ze swoim przyjacielem w postaci przytulanki. Dobrze dobrany pluszak szybko stanie się ulubioną zabawką 2-latka, która z czasem będzie towarzyszyć mu na każdym kroku. Śmiało możemy wybierać wśród wielu rodzajów przytulanek. Interaktywne maskotki, które będą reagować na różne gesty dziecka, znajdziemy najczęściej pod postacią zwierzątek takich jak królik, foka czy miś polarny. W zestawach z takimi produktami znajdziemy często dodatki, które urozmaicą dziecku całą zabawę i dzięki nim będzie mogło np. karmić swojego pluszaka. Oczywiście możemy zdecydować się także na zakup bardziej tradycyjnej przytulanki. Maskotki nie będą może same się ruszać czy wydobywać jakichś dźwięków, ale z pewnością wpłyną na rozwój wyobraźni dziecka. W takim wypadku najlepiej postawić na zabawkę przypominającą ulubionego bohatera z bajki – np. z popularnego Psiego Patrolu, Świnki Peppy czy Pucia. Taka postać będzie towarzyszyć dziecku w ciągu całego dnia pełnego przygód, a także w nocy, zapewniając maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o zabawki dla 2 latka dziewczynka, warto postawić na pierwszą lalkę. Może to być bajkowa księżniczka w zestawie z kolorowymi ubrankami do przebierania lub klasyczna szmaciana wróżka.

Edukacyjne zabawki dla 2-latka

Kolejnym pomysłem na prezent dla 2-latka jest interaktywna zabawka edukacyjna. Pomoże dziecku poznawać nowe słowa i utrwalać wiedzę na temat cyferek. Taki prezent w kształcie sowy czy leniwca będzie zachęcał do ponownego użycia za pomocą kolorowych światełek, które migają do dźwięków wesołej melodyjki. Zabawka interaktywna rozwija także inne zdolności dziecka, dzięki czemu szybciej pozna ono świat i będzie sprawniej się z nami komunikować.

Zabawa bez końca

Jako prezent świetnie sprawdzą się także zestawy klocków. Nieskończona ilość możliwości budowania niepowtarzalnych konstrukcji z kolorowych elementów to główna zaleta takiej zabawki. Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów klocków. Najbardziej popularne LEGO Duplo przyniosą dziecku wyjątkowo dużo radości, jeśli zdecydujemy się na zestaw dopasowany do upodobań 2-latka. Możemy kupić klocki ze zwierzęcym motywem przewodnim, gdzie znajdziemy mnóstwo przedstawicieli różnych gatunków, lub postawić na elementy, które stworzą remizę strażacką czy posterunek policji. Dodatkowo w zestawach ze świata Disneya spotkamy także Myszkę Minnie lub ulubioną księżniczkę. Niektóre klocki świetnie sprawdzą się także podczas zabawy w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *