Stegna – atrakcje dla dzieci

stegna atrakcje dla dzieci pomorskie
Najgorszym strachem rodziców podróżujących z dziećmi, jest to, że zaczną się one nudzić i narzekać na brak ciekawych zajęć, lub też nie mają okazji na zobaczenie interesujących miejsc. Właśnie dlatego, stworzyliśmy dzisiejszy artykuł, traktujący o atrakcjach Stegny! Sprawdźcie, co warto zobaczyć w tym mieście w przygotowanym przez nas artykule! Stegna to całkiem popularna miejscowość nadmorska znajdująca się w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską. Wartym odnotowania faktem jest również to, że leży ona w niezwykle komfortowej bliskości do większych miast, takich jak aglomeracja trójmiejska, Malbork czy Elbląg. Skupmy się jednak na samej Stegnie i sprawdźmy, jakie atrakcje czekają na nas przy wizycie w tym wypoczynkowym raju!

Stegna co zobaczyć z dzieckiem?

  • Stegna — plaża

Z uwagi na swoje położenie zarazem nad Zatoką Gdańską oraz w rejonie Mierzei Wiślanej, nie sposób nie domyślić się, że jedną z koronnych atrakcji na miejscu jest lokalna plaża. Tak właśnie jest w przypadku Stegny! Plaża obecna na miejscu jest naprawdę duża i piaszczysta — znajduje się ona w odległości około 1,5 kilometra od głównych zabudowań, co tylko pogłębi jakość waszego odpoczynku! Zanim dojdziemy do plaży, czeka na nas spacer przez las, który niemalże otula całą Stegnę. Co najlepsze, plaża ta nie jest specjalnie zatłoczona, co tylko zachęca nas do dłuższego pozostania na niej! Jeżeli jednak podróżujecie z dziećmi, to największą popularnością będą raczej cieszyć się kąpieliska strzeżone, których w Stegnie znajdziecie aż dwa. Pierwsze z nich znajduje się obok zejścia nr 69, a drugie przy zejściu nr 67
  • Bulwar Radiowej Jedynki

Stegna może również pochwalić się bulwarem… i to nie byle jakim! Bulwar Radiowej Jedynki, bo tak właśnie nazwany ten nadmorski deptak jest niezwykle malowniczym miejscem. Na miejscu znajdziecie ogromną ilość ławek umożliwiających wam wypoczynek z widokiem na morze. Ławki te są jednak unikalne, gdyż każda z nich… nosi nazwę jednej z klasycznych audycji Polskiego Radia. A czy wy znajdziecie tu swoją ulubioną? Jest tylko jeden sposób na sprawdzenie tego!
  • Muzeum bursztynu — Bursztynowa Komnata

Prywatne muzeum bursztynu Bursztynowa Komnata to placówka skupiająca swoją uwagę na prezentowaniu ciekawych okazów i przedmiotów wykonanych z tego unikalnego materiału. Właścicielem wielu eksponatów w tym muzeum jest prawdziwy pasjonat “złota północy” - pan Wojciech Głodzik, który w nowym obiekcie otworzył swoje małe, lecz naprawdę imponujące muzeum! muzeum bursztyny stegna atrakcie dla dzieci nadmorskie pomorskie Na miejscu zobaczycie nie tylko bryły bursztynu wraz z zatopionymi wewnątrz nich owadami, lecz również nauczyć się kilku ciekawych faktów o bursztynie i procesie przetwarzania żywicy w bursztyn! Dawka nieznanej jeszcze wiedzy gwarantowana! Muzeum zlokalizowane jest na ulicy Gdańskiej, stąd też nie powinniście mieć żadnego problemu z jego znalezieniem! bursztynowa komnata stegna atrakcie dla dzieci nadmorskie pomorskie

Polecamy również: Mierzeja Wiślana z dzieckiem

  • Stacja węzłowa Żuławskiej Kolei Dojazdowej

Być może nie zdajecie sobie z tego sprawy, lecz w trakcie sezonu wakacyjnego po całym terenie Żuław kursuje Żuławska Kolej Dojazdowa. Wspominamy wam o tym, ponieważ również w Stegnie znajduje się stacja tej kolei. Być może zechcecie tu wskoczyć do jednego z jej wagonów i udać się na dalszą wyprawę?
  • Park Linowy Stegna

Park linowy w Stegnie położony jest bardzo blisko ścisłego centrum miejscowości i niemalże sąsiaduje ze stacją wspomnianej wcześniej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Sam park jest wręcz doskonałym miejscem na odwiedzenie go wraz z dziećmi. Dlaczego? Otóż już tłumaczymy! Po przekroczeniu “progów” parku linowego czeka na nas aż 6 tras o zróżnicowanym poziomie trudności i długości.  Nie musicie się bać jakiegokolwiek niebezpieczeństwa w trakcie poruszania się po tym parku: posiada on wszelkie certyfikaty, na miejscu czuwają doświadczeni instruktorzy, a każdy uczestnik zabawy przejdzie szkolenie i otrzyma sprzęt alpinistyczny!  park linowy stegna atrakcje dla dzieci pomorskie Jeżeli chodzi o same trasy, to najkrótsza z nich ma 85 metrów długości, a najdłuższa to aż 226 metrów i 17 przeszkód! Od przeszkód przeznaczonych dla najmłodszych do takich, gdzie naprawdę trzeba wykazać się zwinnością i wytrzymałością — dla każdego coś ciekawego! Jeżeli jednak maluchy nie będą zainteresowane parkiem linowym, dla ich potrzeb przygotowano także plac zabaw z okrętem pirackim oraz basen z piłkami.
  • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa to jeden z najdoskonalej zachowanych śladów historii Stegny w całej miejscowości. Został on wzniesiony w końcówce XVII wieku w typowym dla ówczesnego budownictwa stylu ryglowym. Wewnątrz kościoła znajdziemy największy w Polsce obraz (podwieszony przy suficie), ołtarz i chrzcielnica z XVII wieku, a to nie wszystko. Główną atrakcją kościoła jest jednak zabytkowy, czterystuletni dzwon umieszczony na wieży kościoła, na którym widnieje łacińska inskrypcja "Domine, da pacem in diebus nostris". W wolnym tłumaczeniu oznacza to: "Panie, daj pokój naszym czasom". Mamy dla was także ciekawą informację — w letnie miesiące odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Organowy, na który naprawdę warto zajrzeć!
  • Lunapark w Stegnie
Zlokalizowany przy wjeździe od strony Elbląga lunapark w Stegnie to atrakcja głównie dla najmłodszych! Na miejscu znajdziemy między innymi przeróżne karuzele, dmuchańce, kolejki i wiele innych! Mamy pewność, że każdy miłośnik dobrej zabawy znajdzie tu coś dla siebie! Zapomnijcie o nudzie!
  • Dojazd Stegna

Na sam koniec zostawiliśmy sobie informację dotyczącą tego, jak dotrzeć do Stegny. Oprócz dojazdu na miejsce z pomocą samochodu (co jest zdecydowanie najłatwiejszą drogą dotarcia do Stegny), istnieją także alternatywy. Są nią podróże autobusami PKS, kursujące zarówno z Gdańska, jak i z Elbląga.

Sprawdź również: Atrakcje dla dzieci - Krynica Morska