Krynica Morska-gdzie z dzieckiem?

atrakcje dla dzieci Krynica Morska

Duża liczba atrakcji, unikalne położenie i wspaniała atmosfera – to główne zalety Krynicy Morskiej. Nic więc dziwnego, że tak wielu turystów rokrocznie wraca do tej miejscowości! Jeżeli jednak jeszcze nigdy nie wpadliście na te tereny, to pokażemy wam dziś dlaczego warto! Sprawdźmy więc, jakie atrakcje warto odwiedzić i które z nich powinny zyskać waszą uwagę!

Gorąco polecamy trasę rodzinną - Muzeum Zamkowe w Malborku

Wśród wielu kurortów na Mierzei Wiślanej prawdopodobnie najchętniej odwiedzana przez turystów jest właśnie Krynica Morska. Znajduje się ona przy końcu polskiej strony Mierzei Wiślanej i posiada dostęp zarówno do Zatoki Gdańskiej, jak i do Zalewu Wiślanego.

  • Plaża Krynica Morska

Krynica Morska jest prawdziwym centrum turystycznym tego rejonu z dobrą infrastrukturą i bogatą ofertą noclegową. Na samym początku warto wspomnieć tu o plaży, która jest naprawdę przepiękna. Na dodatek, jest ona otoczona przez sosnowo-bukowy las i... wydmy! Działa tu kąpielisko morskie, ale oprócz tego można tu liczyć na wiele innych ciekawych atrakcji... o których dowiecie się za chwilę!

Krynica Morska Piaski z dzieckiem opinie atrakcje

  • Port Krynica Morska

Gdy poszukacie dostatecznie dobrze, to w Krynicy Morskiej od strony Zalewu Wiślanego działa port z przystanią rybacką i jachtową. Stanowi ono nie tylko świetne miejsce do spacerów w poszukiwaniu śladów tradycji rybołówstwa, ale to nie wszystko!

krynica morska atrakcje dla dzieci co zwiedzic

Lokalny port stanowi również bazę dla statków pasażerskich, które w sezonie wypływają stąd do Fromborka, Tolkmicka i Elbląga, jak i na rejsy po zalewie. Być może zechcecie skorzystać z okazji na szybką wycieczkę? Swoje miejsce ma tu też przystań rybacka od strony Zatoki Gdańskiej, z której rybacy codziennie wypływają celem połowu ryb.

  • Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Warto zwiedzić latarnię morską z 1951 roku, która powstała na miejscu zniszczonej w trakcie II wojny światowej latarni z 1895 roku. Ma ona ponad 26 m wysokości, a z jej szczytu roztacza się piękny widok.

Nie mówimy o tym bez powodu, gdyż wartym odnotowania faktem jest to, że w sezonie letnim latarnia jest otwarta do odwiedzania i możecie wdrapać się na jej szczyt! W okolicy znajdziemy też pomnik poświęcony Żołnierzom Armii Radzieckiej oraz jedyną w całym naszym kraju... ulicę Telexpressu!

  • Molo w Krynicy Morskiej

Będąc w Krynicy Morskiej, nie można zapomnieć o wizycie na molu! To idealne miejsce na spacery w gronie rodzinnym i nie tylko!. Poza oczywistym wykorzystaniem tego miejsca, warto również pamiętać o tym, że to właśnie stąd wypływają rejsy wycieczkowe!

Krynica Morska plaża atrakcje opinie

  • Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Krynica Morska leży w całości na obszarze Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, w zachodniej części znajduje się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej chroniący blisko 200-letnie drzewa. Warto tez wybrać się na wycieczkę na Wielbłądzi Garb. To najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej (49,5 m n.p.m.), a jednocześnie najwyższa stała wydma w Europie. Widać stąd zarówno Zatokę Gdańską, jak i Zalew Wiślany.

Krynica Morska gdzie z dziećmi noclegi

  • Prywatne Muzeum Krynicy

Prywatne Muzeum Krynicy to miejsce, w którym prześledzimy historię Krynicy Morskiej. Po przekroczeniu progów tego muzeum, będziemy mogli obejrzeć ciekawe zbiory dokumentujące życie tego miasta niemalże od jego powstania, aż do czasów obecnych. To naprawdę ciekawa lekcja historii, której próżno szukać w książkach. Bo czemu nie mielibyśmy dowiedzieć się więcej o miejscu naszego pobytu?

  • Granica Polska - Rosja

Do Krynicy Morskiej należy także Nowa Karczma, znana bardziej jako Piaski. To najbardziej wysunięta na wschód miejscowość na Mierzei Wiślanej. Do granicy z Rosją (a właściwie obwodem kaliningradzkim) jest stąd tylko 4 km, a droga prowadzi przyjemnym szlakiem przez las. Potoczna nazwa – Piaski – nawiązuje do wędrujących wydm w tym rejonie. Dzięki takiemu położeniu „na krańcu” Polski miejscowość jest wyjątkowo spokojna i raczej nie uświadczymy tu tłumów. Jest tu kilka pensjonatów oraz przystań rybacka, którą koniecznie warto odwiedzić!

Krynica Morska atrakcje dla dzieci Piaski

Krynica Morska z dziećmi - noclegi

W najbliższym czasie na tej stronie pojawią się najlepsze oferty noclegów dla rodzin z dziećmi w Krynicy Morskiej. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z hotelami, pensjonatami i ośrodkmi wypoczynkowymi z rekomendacją Dzieckowpodrozy.pl - najlepsze noclegi nad morzem przyjazne dzieciom.