Krynica Morska-gdzie z dzieckiem?

atrakcje dla dzieci Krynica Morska

Duża liczba atrakcji, unikalne położenie i wspaniała atmosfera – to główne zalety Krynicy Morskiej.

Gorąco polecamy trasę rodzinną - Muzeum Zamkowe w Malborku

Wśród wielu kurortów na Mierzei Wiślanej prawdopodobnie najchętniej odwiedzana przez turystów jest właśnie Krynica Morska. Znajduje się ona przy końcu polskiej strony mierzei i posiada dostęp zarówno do Zatoki Gdańskiej, jak i do Zalewu Wiślanego. Jest prawdziwym centrum turystycznym tego rejonu z dobrą infrastrukturą i bogatą ofertą noclegową. Działa tu kąpielisko morskie z bardzo ładną plażą, ale oprócz tego można tu liczyć na wiele innych ciekawych atrakcji.

Krynica Morska Piaski z dzieckiem opinie atrakcje

Od strony Zalewu Wiślanego działa port z przystanią rybacką i jachtową oraz molo. Stanowi ono nie tylko świetne miejsce do spacerów, ale również bazę dla statków pasażerskich, które w sezonie wypływają stąd do Fromborka, Tolkmicka i Elbląga, jak i na rejsy po zalewie. Jest też przystań rybacka od strony Zatoki Gdańskiej. Warto zwiedzić latarnię morską z 1951 roku, która powstała na miejscu zniszczonej w trakcie II wojny światowej latarni z 1895 roku. Ma ona ponad 26 m wysokości, a z jej szczytu roztacza się piękny widok. Ciekawostką jest też jedyna w Polsce ulica Teleexpressu.

Krynica Morska plaża atrakcje opinie

Krynica Morska leży w całości na obszarze Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, w zachodniej części znajduje się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej chroniący blisko 200-letnie drzewa. Warto tez wybrać się na wycieczkę na Wielbłądzi Garb. To najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej (49,5 m n.p.m.), a jednocześnie najwyższa stała wydma w Europie. Widać stąd zarówno Zatokę Gdańską, jak i Zalew Wiślany.

Krynica Morska gdzie z dziećmi noclegi

Do Krynicy Morskiej należy także Nowa Karczma, znana bardziej jako Piaski. To najbardziej wysunięta na wschód miejscowość na Mierzei Wiślanej. Do granicy z Rosją jest stąd tylko 4 km, a droga prowadzi przyjemnym szlakiem przez las. Potoczna nazwa – Piaski – nawiązuje do wędrujących wydm w tym rejonie. Dzięki takiemu położeniu „na krańcu” Polski miejscowość jest wyjątkowo spokojna i raczej nie uświadczymy tu tłumów. Jest tu kilka pensjonatów oraz przystań rybacka.

Krynica Morska atrakcje dla dzieci Piaski

Krynica Morska z dziećmi - noclegi

W najbliższym czasie na tej stronie pojawią się najlepsze oferty noclegów dla rodzin z dziećmi w Krynicy Morskiej. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z hotelami, pensjonatami i ośrodkmi wypoczynkowymi z rekomendacją Dzieckowpodrozy.pl - najlepsze noclegi nad morzem przyjazne dzieciom.