Słupsk – atrakcje dla dzieci

Słupsk, pomimo tego, że znajduje się w województwie pomorskim… często traktowany jest po macoszemu, zwłaszcza w porównaniu do aglomeracji trójmiejskiej. Nie powinniśmy jednak ignorować tego miasta, zwłaszcza gdy jak się okazuje… ma ono niezwykle wiele do zaoferowania, zwłaszcza w zakresie ciekawych atrakcji! Sprawdźmy więc jakie atrakcje dla dzieci czekają na was w Słupsku! Dziś wskażemy wam te najciekawsze z nich!

Pracownia ceramiczna “Rękodzielnia”

Pracownia ceramiczna “Rękodzielnia” to miejsce, w którym można spędzać wiele godzin w rodzinnym gronie, a na dodatek w kreatywny sposób. Na miejscu możemy wziąć udział w twórczych zajęciach pomagającym nam nauczyć się pracy z gliną. Zobaczymy tutaj, jak poszczególne techniki mogą wpłynąć na formowanie tworzonego przez was, czy wasze dzieci naczynia i kto wie… może będzie to początek nowej pasji waszych dzieci? Koniecznie odwiedźcie to miejsce! rękodzielnia słupsk atrakcje dla dzieci pomorskie

Ceramikarnia Słupsk

Miejscem nieco podobnym do omawianej przed chwilą pracowni ceramicznej jest słupska Ceramikarnia, również skupiająca się na pracy z ceramiką. Na miejscu czekają na was zróżnicowane zajęcia związane z pracą w ceramice — w tym takie dla najmłodszych dzieci! Kreatywność nie zna granic! Bo co może być lepszego niż tak ciekawe spędzanie czasu ze swoimi pociechami? ceramikarnia słupsk atrakcje dla dzieci pomorskie

Kreatywny Urwis

Trzymając się kreatywnych zajęć, w słupskim Centrum Handlowym Podkowa znajdziecie miejsce nazwane Kreatywny Urwis. Dzieci mogą tu wziąć udział w przeróżnych i niestandardowych zajęciach kreatywnych. Tworzenie ozdób z porcelany i nie tylko — to właśnie znajdziecie w Kreatywnym Urwisie!

Park linowy/Pumptrack Słupsk

Dla nieco bardziej aktywnych dzieci także znajdzie się tu ciekawa atrakcja! W tym przypadku mówimy o parku linowym znajdującym się na terenie kompleksu Muzeum Miasta Słupska “Leśny Kot”. Ponad 130 atrakcji w postaci systemów lin, sprawią, że sprawdzicie tu swoją zwinność i nie tylko! Pamiętajcie jednak, że ten park linowy nie jest odpowiedni dla najmłodszych dzieci. park linowy słupsk atrakcje dla dzieci pomorskie Warto także wspomnieć o tym, że na terenie Leśnego Kota znajduje się także szereg innych ciekawych atrakcji, takich jak Labirynt Czarownic! Koniecznie odwiedźcie tę słupską atrakcję!

Muzeum Pomorza Środkowego

Słupsk (i jego okolice) to także miejsce o ciekawej historii, która jest warta opowiedzenia. Muzeum Pomorza Środkowego, położone wewnątrz Zamku Książąt Pomorskich gromadzi w sobie ogrom ciekawych eksponatów traktujących o historii tego miasta. Omawiane zbiory to mieszanka przedmiotów i dzieł kulturalnych. Na miejscu dzieci mogą wziąć udział w wielu ciekawych aktywnościach, pokroju tkania dywanów czy tworzenia kwiatków z bibuły! Jeżeli chodzi o rodziców, być może zainteresuje ich to, że na miejscu zgromadzono tu największą kolekcję obrazów Witkacego… być może dlatego zechcecie tu zatrzymać się na dłuższą chwilę? muzeum pomorza srodkowego słupsk atrakcje dla dzieci pomorskie To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na was w Słupsku. Mamy jednak nadzieję, że pomożecie nam i dodacie coś od siebie: co jeszcze warto zobaczyć w Słupsku? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź również: Ustka - atrakcje dla dzieci