Darłowo i Darłówko- atrakcje dla dzieci

darłowo atrakcje co zwiedzić
Szukając ciekawych miejsc na wyjazd nad polskie morze, być może będziecie chcieli wybrać miejsce nie tak zatłoczone, jak chociażby  tętniący życiem Sopot... jednak nadal tak ciekawego, aby oferowało ono więcej niż tylko plażowanie. Być może świetną propozycją okaże się Darłowo? Wielu z was trafi także na nazwę Darłówko, która potrafi wprowadzić w niemałe zdziwienie. Dziś sprawdzimy, co oferują oba miejsca i jakie atrakcje czekają na odwiedzających Darłowo oraz Darłówko!

Darłowo czy… Darłówko?

Darłowo często bywa mylone z Darłówkiem lub też traktowane jako kompletnie osobne miejsce zlokalizowane gdzieś na północy naszego kraju. Właśnie dlatego, na samym początku należy rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym nazewnictwem. Darłowo to miasto nadmorskie, położone w województwie zachodniopomorskim, będące jednocześnie największym miastem w powiecie sławieńskim. port darłowo atrakcje co zwiedzic atrakcje dla dzieci Darłowo Czym jednak jest Darłówko? Otóż jest to… część Darłowa! Jest ono zlokalizowane na terenie wyżej wspomnianego miasta i stanowi ono jego nadmorski rejon. Jeżeli mielibyśmy doszukiwać się powodów mylenia obu miast ze sobą, prawdopodobnie doszukiwalibyśmy się tego w niejako “oddzieleniu” Darłowa od Darłówka przez podmokłe tereny! Czas jednak poznać to, co warto zobaczyć w tym pięknym mieście!

Atrakcje w Darłowie 

Darłowo jest niezwykle ciekawym miejsce do odwiedzenia, szczególnie jeżeli spojrzymy na ilość atrakcji obecnym w tym mieście, także takich dla dzieci! Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na plaże w Darłowie oraz Darłówku, które przyciągają do siebie wielu spragnionych nadmorskiego wypoczynku. Co jednak najlepsze, możecie także wybierać pomiędzy plażami, gdyż w okolicy znajdziecie aż dwie plaże!  
  • Zamek Książąt Pomorskich

W Darłowie nie brakuje także śladów historii jakże bogatej w przypadku tego miejsca. Na szczególną uwagę zasługują tu Zamek Książąt Pomorskich, zbudowany już w XV wieku, czy też lokalny ratusz, zbudowany w stylu barokowym. Co więcej, ku upamiętnieniu ludzi morza, tuż przed ratuszem znajdziemy też Pomnik Rybaka! darłowo atrakcje dla dzieci co zwiedzic rodzinne pomnik rybaka
  • Port i latarnia morska w Darłowie

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest port w Darłowie, w którym możemy obejrzeć kontynuację tradycji rybołówstwa w tym mieście, ale też… wypłynąć w rejs wycieczkowy. Natomiast w Darłówku znajdziecie znajdziecie jedną z najciekawszych atrakcji tego Darłowa, czyli latarnię morską. Pamiętajcie także o tym, że ta latarnia, mająca aż 22 metry wysokości jest otwarta do zwiedzania, więc nie możecie odpuścić sobie wspięcia na jej szczyt! darłowo atrakcje dla dzieci co zwiedzić latarnia
  • Aquaparki Darłowo

Jeżeli jednak podróżujecie nad morze w towarzystwie swoich dzieci, na pewno będziecie też szukać atrakcji przeznaczonych typowo dla nich! Jak się okazuje — wcale ich tu nie brakuje! Na starcie warto wspomnieć o aquaparku przy darłowskim hotelu Jan. Na miejscu znajdziecie kompleks pełen basenów, zjeżdżalni, niecki jacuzzi, czy też gabinet odnowy biologicznej! park wodny jan atrakcje dla dzieci Darłowo Aquapark Opcjonalnie, w Darłówku znajdziemy Aquapark Balticlandia, który zlokalizowany jest na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar. Ten park wodny jest pełen przeróżnych atrakcji: duży basen, dwa tory do pływania, trzy zjeżdżalnie o łącznej długości ślizgu ponad 60 metrów, bicze wodne, jacuzzi czy też taras widokowy. Naprawdę nie sposób się tu nie nudzić! park wodny darłówko aquapark balticlandia co zwiedzic atrakcje
  • Spływy kajakowe Darłowo

Jeżeli preferujecie nieco spokojniejszą formę rozrywki, to na terenie Darłowa organizowane są także spływy kajakowe rzekami Wieprza i Grabowa. To świetna rozrywka w gronie rodzinnym! Spływy kajakowe dają możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości na długim dystansie wiosłowania, lecz również spędzić ciekawie czas w gronie rodzinnym. Zdziwicie się, jak ten czas może pozytywnie wpłynąć na waszą relację!
  • Osada Historyczna w Darłowie
To wręcz idealna okazja do przeniesienia się o kilka wieków wstecz! Na miejscu znajdziemy różne eksponaty, takie jak repliki dawnej broni czy przykłady dawnych przedmiotów codziennego użytku.
  • Park linowy w Darłówku

Nie zapomnijcie także o parku linowym, zlokalizowanym w Darłówku. Obecne tam 4 trasy (w tym także taka dla absolutnie najmłodszych) pozwolą wam odetchnąć od plażowania!
  • Latarnia Morska w Darłówku
Konstrukcję tą znajdziemy przy wejściu do portu i jest ona trudna do niezauważenia! Ma ona aż 22 metry wysokości i jest oczywiście udostępniona do zwiedzania przez turystów!
  • Ruchomy most w Darłówku
Niektórych z was może zdziwić to, że podaliśmy most jako atrakcję... lecz nie jest to byle jaki most! Otóż ze względu na ciągły ruch statków po rzece Wieprzy jest on rozsuwany. Być może zechcecie zobaczyć to na własne oczy?
  • Noclegi w Darłowie i Darłówku

Darłowo z uwagi na swoje nadmorskie położenie ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, pozwalającą na dobranie swojego miejsca pobytu do indywidualnych potrzeb. Pamiętajcie jednak, o tym, o czym wspomnieliśmy na samym początku — Darłówko i Darłowo to obszary oddalone od siebie o niemały dystans, stąd też dopilnujcie tego, aby zarezerwować swój pobyt w odpowiednim miejscu! Gdy pomylicie się — może okazać się, że każdy wasz dzień będzie rozpoczynał się solidnym spacerem! Warto więc dopilnować tych kwestii przed rozpoczęciem

Dojazd do Darłowa

Jak się okazuje, dojazd do Darłowa jest naprawdę prosty, gdyż do miasta prowadzi wiele dróg. Biorąc pod uwagę transport samochodowy, niezależnie z której strony Polski będziemy jechać, do wyboru mamy DK37 i DK6 a w przypadku dróg wojewódzkich, te o numerach 203 oraz 205. W przypadku, gdy interesuje was dojazd wprost do Darłówka, musicie decydować się na drogi powiatowe. Opcjonalnie, będąc w Darłowie (lub też Darłówku), możecie zdecydować się na podróż… tramwajem wodnym! To świetna atrakcja nie tylko dla dorosłych, ale też i dzieci!

Sprawdź również: Noclegi nad morzem dla rodzin z dziećmi