Skansen Chorzów – Górnośląski Park Entnograficzny

Wyjątkowe miejsce, w którym możemy przenieść się w czasie do przeszłości, zajrzeć do drewnianych chat, przybliżyć sobie styl życia ludności wiejskiej i małomiasteczkowej. Byliście już w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie? Jeśli nie – sprawdźcie koniecznie, jakie atrakcje czekają na Was na miejscu.

co robić z dzieckiem na Śląsku rodzinne atrakcje Chorzów aktywnie z dzieckiem opinie

Skansen Chorzów – rodzinne atrakcje

Utworzony w 1975 roku i zajmujący powierzchnię 220 tysięcy m² chorzowski park etnograficzny to wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju, które naprawdę warto zobaczyć. Obejmuje on około 70 obiektów zbudowanych z drewna i położony jest na terenie Parku Śląskiego, w niedalekiej odległości od Centrum Handlowego AKS i Stadionu Śląskiego.

⬇⬇Sprawdź – takiej ceny jeszcze nie było⬇⬇
Śląsk ciekawe atrakcje dla dzieci

Skansen w Chorzowie pozwala nam przenieść się w czasie i na własne oczy zobaczyć, jak kiedyś mieszkali tutejsi mieszkańcy, oraz jak dokładnie zostały zbudowane ich drewniane domy, poznamy tradycyjne gospodarstwo rolne. Zobaczymy też sprzęt, jakim posługiwali się w przeszłości – chociażby w młynarstwie.

Sprawdź również:
Śląskie Wesołe Miasteczko – Legendia Chorzów

W Górnośląskim Parku Etnograficznym czekają na nas zarówno wystawy stałe, jak i te czasowe, dzięki którym lepiej poznamy ówczesne życie ludzi. Do wystaw stałych zaliczamy: „Młynarstwo„, „Kto dobrze orze mo chleb w komorze„, „Mechanizacja na wsi„, „Pojazdy konne” i „Tradycyjne rzemiosło ludowe„.

W skansenie w Chorzowie istnieje również możliwość organizacji urodzin dla dzieci, imprezy weselnej czy ogniska. Możemy też posłuchać ciekawych opowieści podczas cyklicznych wydarzeń „Dobranocki i Strachy„. Tego typu wycieczka zdaje się być bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnej lekcji historii – niezaprzeczalnym jest przecież fakt, że dzieciom zdecydowanie łatwiej jest coś zapamiętać, kiedy mogą to dotknąć i zobaczyć na własne oczy.

Chorzów rodzinne atrakcje dla dzieci park etnograficzny atrakcje opinie

Godziny otwarcia i ceny biletów

Od listopada do kwietnia skansen czynny jest:
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00,
w soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 16:00.
Ostatnie wejście o godzinie 15:00.
W poniedziałki – wstęp do muzeum jest darmowy, jednak wszystkie obiekty są zamknięte.

Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 7 zł
Bilet specjalny: 1 zł
Opiekunowe grup – wstęp bezpłatny

Śląsk rodzinne atrakcje dla dzieci Skansen Chorzów ceny opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *