Rusinowa Polana w Tatrach – wspaniała wycieczka z dzieckiem o każdej porze roku

Tatry atrakcje z dzieckiem

Polana Rusinowa to jedno z pierwszych miejsc, które poznaliśmy w Tatrach, gdy sami zaczynaliśmy naszą przygodę z górami. Miejsce tak wyjątkowe, że pokochaliśmy je bardzo i zajmuje czołowe miejsce w rankingu miejsc, gdzie czujemy się jak w domu.

Wielu osobom pokazywaliśmy to urocze miejsce, gdy wędrowali z nami. Tutaj też na sesji towarzyszył nam nasz fotograf ślubny (nie miał lekko;))

Tatry z dzieckiem opinie atrakcje

Najprostszym i najktrótszym sposobem dotarcia na Polanę jest skorzystanie z parkingu i wyruszenie z Wierch Porońca (można też dojechać busem jadącym do Morskiego Oka i wysiąść po drodze). Czas dotarcia zielonym szlakiem wg mapy to 40 min, małe przewyższenie, praktycznie po płaskim. Czas ten trzeba kalkulować odpowiednio, z dziećmi chodzącymi podwójnie, a w zimie nawet dłużej. Z nosidłem czas dotarcia zależy od tempa dorosłych i ilości postojów. Szlak ten jest idealny na pierwsze samodzielne wędrówki ze względu na jego niewielkie wymagania. W dużej mierze prowadzi lasem, z przecinkami, które odsłaniają powoli pierwsze widoki.

Tatry rodzinne atrakcje

Tatry z dziećmi opinie atrakcje

Na Polanę można także dotrzeć z dolnej części, szlakiem niebieskim z parkingu w Palenicy Białczańskiej (również 45 min wg mapy). Wybierając ten szlak, musimy pokonać bardziej strome podejście, żeby znaleźć się u celu.

Tatry wczasy z dzieckiem w górach

Tatry z dzieckiem zimą opinie

Na Polanie Rusinowej możemy podziwiać najpiękniejszą panoramę w całych Tatrach. Co więcej , jest ona łatwo osiągalna w każdym wieku od malucha po staruszka, wliczając kobiety w ciąży (przetestowaliśmy;)

Tatry rodzinne wycieczki z dziećmi

Polana Rusinowa rodzinne atrakcje opinie

Na Rusinowej znajdziecie wspaniałe miejsca do odpoczynku, przy stoliku lub po prostu wylegując się na trawie. W sezonie na polanie jest wypas owiec i czynna jest też bacówka, gdzie można kupić świeże oscypki. 10 min drogi z Polany można odwiedzić Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. W niedziele odprawiane są Msze Święte. W zimie jest to też dobre miejsce, żeby troszkę się ogrzać. Po mszach otwierana jest jadalnia i można napić się ciepłej herbaty, z czego chętnie korzystają turyści i osoby przybyłe na nabożeństwo.

Polana Rusinowa rodzinna wycieczka

Polana Rusinowa Tatry atrakcje dla dzieci

Komu mało spaceru, polecamy wyjście na Gęsią Szyję. Wystarczy kontynuować wędrówkę szlakiem przez Polanę na widoczne z daleka schody i dalej aż na szczyt. Po około pół godziny wspinaczki znajdziemy się na skalistym szczycie, gdzie można podziwiać szeroką panoramę słowackich Tatr. Szczyt jest kamienisty i dość mało miejsca na posiedzenie, należy pilnować małych dzieci, żeby nie oddalały się od rodziców.

Polana Rusinowa wakacje z dziećmi

Tatry Polana Rusinowa atrakcje dla dzieci

Polana Rusinowa to cel idealny również zimą. Krótki czas dotarcia powoduje, że dobrze zabrać dzieci na spacer nawet przy mroźnej aurze. Trasa z Wierch Porońca jest bardzo wygodna, żeby wziąć ze sobą sanki. Dzieciaki mają wtedy urozmaicenie od nosidła albo środek transportu, gdyby były zmęczone samodzielną wędrówką.

Tatry z dziećmi zimą opinie

Polana Rusinowa rodzinne atrakcje zimą

Dla nas Rusinowa Polana nie ma sobie równych w Tatrach i polecamy wszystkim gorąco to przepiękne miejsce – zakochajcie się w nim tak jak my!

Polana Rusinowa podróże z dziećmi

Polana Rusinowa wycieczka z dzieckiem opinie

Pozdrawiam serdecznie

Anna Ciężadło  -  autorka bloga: Nie usiedzę w miejscu