Pomysły na ferie zimowe 2024 z dzieckiem! Gdzie wyjechać z dziećmi?

Codzienna praca i obowiązki sprawiają, że coraz częściej mamy problem z wygospodarowaniem wolnego czasu dla naszych dzieci. Dobrym momentem, żeby pobyć z nimi trochę dłużej są ferie zimowe, a jeśli dobrze je zaplanujemy, możemy spędzić naprawdę wspaniałe rodzinne chwile. Sprawdźmy zatem gdzie wybrać się z dziećmi podczas ferii zimowych?

Sprawdź koniecznie: ferie 2024 - rodzinne pakiety hotelowe - morze i góry

gdzie na narty ferie zimowe 2023 opinie

Do wyboru mamy mnóstwo miejsc i opcji wyjazdu, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia… no i fundusze, którymi dysponujemy. Zimą naturalnym kierunkiem wydają się góry, gdzie zaczyna się prawdziwe białe szaleństwo. Dzieci uwielbiają narty, wjeżdżanie wyciągami i kolejkami linowymi oraz śnieżne zabawy na świeżym powietrzu. Takie miejscowości jak Zakopane, Szczyrk czy Karpacz są doskonałymi bazami turystycznymi i przeżywają w ferie prawdziwe oblężenie. Sporo z Was wybiera także zagraniczne kurorty narciarskie: szczególnie popularne są Słowacja, Austria i Włochy. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy najlepsze miejsca na narty  w Polsce i zagranicą.

Ale co ciekawe, na narty od pewnego czasu można wybrać się także… nad morze!. Morenowe ukształtowanie Pojezierza Pomorskiego sprawia, że tu także znajdziemy świetne warunki do szusowania, a trasy zjazdowe potrafią być równie długie co w górach i także posiadają całą niezbędną infrastrukturę. Najbardziej znanym stokiem w północnej Polsce jest chyba Łysa Góra w Sopocie, ale w okolicach Szymbarku i Wieżycy funkcjonuje też parę ciekawych wyciągów. Poza tym nad morze warto wybrać się także po to, by pospacerować po oblodzonej plaży i wpatrywać się w bezkresną toń, która o tej porze roku wygląda zupełnie inaczej niż latem. Sprawdź: najlepsze hotele nad morzem z atrakcjami dla dzieci.

pomysły na ferie zimowe z dzieckiem

Gdzie na ciepłe ferie zimowe?

Jeśli jednak nie przepadamy za sportami zimowymi i nie znosimy chłodu, możemy wybrać się gdzieś, gdzie jest wtedy ciepło. W tym okresie zdecydowanie królują Wyspy Kanaryjskie. Wyjątkowo atrakcyjną dla rodzin z dziećmi jest TENERYFA. Tam zawsze możemy liczyć tam na wspaniałą słoneczną pogodę i sporo rodzinnych atrakcji. Przeczytajcie przewodnik Teneryfa z dzieckiem lub relację z zimowych wakacji z dziecmi na Teneryfie (luty)   Można uprawiać sporty wodne albo po prostu odpocząć na pięknej plaży. Dzieciom pomysł zabawy w słońcu, gdy w kraju pada śnieg, na pewno przypadnie do gustu.

gdzie na ciepłe ferie zimowe z dzieckiem

Parki wodne

Odrobinę słońca można też poczuć w Polsce, gdy zabierzemy nasze dziecko do któregoś z aquaparków. Dzięki temu będą mogły popływać i bawić się tak jak latem. Infrastruktura w tym zakresie w ostatnich latach zdecydowanie się polepszyła. Wystarczy wspomnieć otwarty w 2016 r. Aquapark w Redzie, w którym popływamy wśród rekinów. Tutaj sprawdzicie listę najlepszych aquaparków w Polsce.

aquapark dla rodzin z dziećmi na ferie zimowe

A może do rodziny?

Zostają nam jeszcze wyjazdy do rodziny, na które zwykle w ciągu roku szkolnego nie mamy czasu, albo obozy zorganizowane. Tych jest całe mnóstwo, od zagranicznych kolonii narciarskich aż po kameralne wyjazdy na kulig. Zawsze jednak warto zaplanować naszemu dziecku jakieś zajęcie, bo w ten sposób możemy spędzić z nim więcej czasu i dopilnować, aby się nie nudziło.

A Wy zdecydowaliście już, gdzie wybierzecie się z dziećmi na ferie zimowe w 2023 roku? Dodajcie komentarz i sprawdźcie naszym profilu Facebook - podzielcie się pomysłami na ferie zimowe z dzieckiem!