Pomysł na weekend z dzieckiem – 4 pory roku

Aby miło spędzić czas z dziećmi wystarczą tak naprawdę jedynie chęci. Nasze pociechy (Jaś 2lata, Hania 4 lata) uwielbiają wspólne wycieczki, a świadomość , że dzieci tak szybko dorastają jest naszym motorem do planowania. Dlatego mój przewodnik podzieliłam na 4 pory roku.

ZIMA

Serdecznie polecam malowniczą miejscowość „Małe Ciche”. Przepiękna i spokojna okolica. Wszędzie jest blisko, a w szczególności stok narciarski. W tym roku zatrzymaliśmy się w pensjonacie „Stanek” – koszt za dobę to 190 zł. Na miejscu dostęp do kuchni, sali zabaw oraz sali gier, w której nie tylko dzieci mają frajdę. Dzięki bliskiej lokalizacji od stoku ( 5 kroków od wejścia do pensjonatu) nie traci się czasu na zbędne dojazdy czy logistyczny chaos.

WIOSNA

Wiosna to pora roku, w której uwielbiamy rowerowe i piesze wycieczki. Nie jest jeszcze upalnie, ale jest też już na tyle ciepło,  aby rozkoszować się promieniami słońca. Najczęściej wybieramy tereny Kampinoskiego Parku Narodowego. Polecam na takie podróże foteliki Hamax Siesta (około 350 zł) z możliwością regulacji oparcia. Nasz Bąbel zasypia w nim często bez ryzyka pobudki podczas wybojów na drodze.

LATO

Przy planowaniu wspólnych podróży, ważne jest dla nas nie tylko to, aby dzieci odpoczęły i miło spędziły czas. Pragniemy, aby odpoczęła cała rodzina, dlatego polecam Family Holiday w Dziwnówku. Jest to Resort rodzinny stworzony specjalnie dla rodzin z dziećmi. Koszt wynajęcia domku to od 250-350 zł –  w zależności od standardu. Do dyspozycji gości jest sala zabaw dla dzieci, sala interaktywna z grami,  bilard, kryty basen z dużym brodzikiem, a także codzienna animacje dla dzieci oraz olbrzymi plac zabaw na terenie ośrodka. Do plaży jest zaledwie 150 metrów spacerkiem przez las. Jedyny minus to brak wyżywienia, jednak w Dziwnówku spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie.

JESIEŃ

Nie jest to nasza ulubiona pora roku ze względu na to , że pogoda lubi być kapryśna. Jednak przy założeniu „złotej jesieni” polecam odwiedzić Farmę Dyń. Na terenie województwa mazowieckiego godne polecenia są dwa miejsca: Farma Dyń Pumpkin Powsin oraz Dynioland Wieliszew. Cena biletu to około 26 zł za osobę. Oprócz atrakcji związanych z poznaniem licznych odmian dyń, dzieci mogą pobiegać w labiryncie ze słomy, poszaleć na huśtawkach oraz zaprzyjaźnić się ze zwierzętami (alpagi ,króliki ,kury, kaczki, kozy). Mojej Hani  spodobała się wyjątkowa atrakcja w postaci paintball dla dzieci, gdzie nabojami są pluszowe kuleczki. Po meczącej zabawie można zjeść pyszną zupę dyniową (za około 5 zł), lub zakupić własny dorodny pomarańczowy okaz.

Zgłoszenie nadesłała: Małgorzata Wawrzyniak