Gdańsk – Planeta RC w FUN ARENIE

Jedyna taka planeta w Polsce! Nowy pomysł na spędzenie czasu wolnego w gdańskiej FUN ARENIE!  Planeta RC, czyli świat zdalnie sterowanych samochodów, zagości od niedzieli w FUN ARENIE na Stadionie Energa Gdańsk.

planeta rc gdańsk stadion opinie (4)

planeta rc gdańsk stadion opinie modele

Obok parku trampolin, strefy parkour, paintballu elektrycznego, pokojów ucieczek i wielu innych atrakcji, w FUN ARENIE, największym parku rozrywki na Pomorzu, od niedzieli pojawi się kolejne urozmaicenie – Planeta RC. RC to skrót od angielskich słów „radio control”, czyli zdalnie sterowany. Nie bez powodu atrakcja ma też w nazwie słowo „Planeta”.

To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można spróbować swoich sił na 4 różnych torach z prawie 40 pojazdami! – tłumaczy Paweł Mleczko, jeden z twórców Planety RC. – Tylko tu pod jednym dachem znajduje się tor do wyścigów, do driftu, strefa miejska i strefa pojazdów budowlanych, takie miasteczko z tyloma pojazdami nie istnieje nigdzie indziej!

modele rc gdańsk arena opinie atrakcje (3)

Zarówno pojazdy, jak i miasto są bardzo dokładnym odwzorowaniem rzeczywistości. W pojazdach widać najdrobniejsze szczegóły, takie jak felgi czy zawieszenie, a miasto żyje swoim życiem – są znaki drogowe, sklepy, wieczorami w oknach mieszkań zapalają się światła. O miejskim charakterze świadczą także specjalnie zdobione ściany Planety RC, na których pojawiły się murale i graffiti znanych trójmiejskich twórców m.in. Tuse, Riama czy Dziksona.

– Jesteśmy przekonani, że atrakcja przyciągnie zarówno małych, którzy będą mogli tu spróbować swoich sił w prowadzeniu pojazdami, uczyć się zasad ruchu drogowego, jak i dużych, szukających oryginalnego sposobu na spędzenie wolnego czasu czy odrobiny adrenaliny w ekstremalnych wyścigach samochodowych – opowiada Karolina Żurawska, Dyrektor Działu Konferencji, Eventów i Atrakcji.

modele rc gdańsk arena opinie atrakcje (3)

DZIAŁALNOŚĆ PLANETY RC ZOSTAŁA ZAWIESZONA  - sprawdź informacje na oficjalnej stronie atrakcji aby upewnić się, czy atrakcja wznowiła działalność.

planeta rc gdańsk stadion opinie (2)

Czytaj również: Gdańsk - najlepsze atrakcje dla dzieci

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023