5 powodów dla których warto spędzić święta poza domem

święta poza domem 5 powodów dlaczego warto

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym życie wielu rodzin odwraca się do góry nogami. Zachodzimy w głowę nad upominkami, które uszczęśliwią naszych bliskich. Swoją przestrzeń wypełniamy kolorowymi lampkami, bombkami, girlandami i całą masą innych ozdób, które cieszą oko. Nawet najwięksi przeciwnicy wypieków chwytają za foremki, bo przecież Wigilia bez piernikowego aromatu nie będzie taka sama… Słynna „magia świąt” dopada nawet największych twardzieli.

Sprawdź: Rodzinne pakiety hotelowe - Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta w naszej kulturze, dlatego przyjęło się, że powinniśmy je spędzać w zaciszu domowym. Czy słusznie? Oto pięć powodów dla których warto przełamać się i opuścić cztery ściany swojego mieszkania, by spędzić święta nieco inaczej niż zwykle.

  1. Bez sprzątania i gotowaniaGeneralne porządki, mycie okien, odkurzanie szaf, przygotowanie 12 potraw… a na koniec zapakowanie góry prezentów. Magiczny klimat świąt niestety pryska, kiedy padamy z nóg po takim maratonie. Czy w takich momentach nie marzysz, by usiąść pod kocem z kubkiem gorącej czekolady? Zmęczenie niestety skrada urok przeżywaniu tego niezwykłego czasu. Decydując się na świąteczny wyjazd, Twoim jedynym zmartwieniem jest zapakowanie walizki. Kusząca perspektywa, prawda?
  2. Czas dla bliskichChwile spędzone z bliskimi nie mają sobie równych. Wspólne rozmowy, śpiewanie kolęd, rozgrywki przy „planszówkach”… Wspomnienia tego czasu zostają w pamięci na lata i są cenniejsze niż wszystkie prezenty razem wzięte. Łatwo utracić te momenty wśród codziennej krzątaniny wokół posiłków i przyjmowania gości. gdzie na święta bożego narodzenia (2)
  3. „Bo wypada” zostawiasz w domuBoże Narodzenie to czas kultywowania rodzinnych rytuałów i tradycji. Dzielenie opłatkiem, obdarowywanie bliskich, rodzinne odwiedziny… Dla jednych jest to istota świąt, dla innych przykry obowiązek. Nie wszyscy lubią odwiedziny u starszej cioci i wypytywanie o zarobki czy dzielenie opłatkiem z kuzynem, który zalazł za skórę. Spędzając święta na wyjeździe jesteś wolny od tego, co wypada i kultywujesz tylko te zwyczaje, które umilają czas najbliższej rodziny.
  4. Zmiana klimatuBędąc w domu nie da się do końca odpocząć. Zawsze jest coś do zrobienia, nadgonienia. Laptop przypomina o pracy, niezapłacony rachunek kłuje w oczy a wiszący na ścianie kalendarz krzyczy o nadchodzących obowiązkach. Aby prawdziwie się zregenerować i oderwać od codziennych trosk trzeba wyjechać z domu. Zmiana klimatu służy nie tylko zdrowiu psychicznemu, ale również wzmocnieniu odporności. Właśnie dlatego warto wyruszyć nad morze, by nasycić organizm jodem. Nadmorskie spacery nie mają sobie równych, nawet zimą! gdzie na święta bożego narodzenia (1)
  5. Nowe doświadczenieKażde nowe doświadczenie rozwija. Otwartość na rozwiązania do których nie jesteśmy przyzwyczajeni procentuje – otwiera horyzonty, łamie wewnętrzne bariery. Mówią o tym psychologowie i coachowie. Dlaczego ich nie posłuchać i nie wyjechać na święta nawet, kiedy nie jesteśmy przekonani do takiego rozwiązania?

Przekonany? Skorzystaj z zaproszenia ośrodka Natura Park, by spędzić rodzinne święta nad morzem! >>Rezerwuj Pakiet!<<