Plac Zabaw – Park Podolski Łódź

Nasz rodzinny ukochany plac zabaw w Parku Podolskim w Łodzi. Odkryłam ten plac zabaw w czerwcu tego roku, chodź istniał już od grudnia 2014 roku.To jedna z największych i najnowocześniejszych tego typu atrakcji dla dzieci w Łodzi.

Inwestycja sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. Zlokalizowana w Parku Podolskim, na granicy dzielnic Łódź - Górna i Dąbrowa. Cieszę się, że znajduje się tak blisko mojego domu. Na pieszo jakieś 15 minut, na rowerze dotarcie do niego zajmuje połowę tego czasu.

plac zabaw dla dzieci Łódź park podolski (6)

Chociaż mamy równie duży plac zabaw przed blokiem, to uwielbiamy z moim 6,5-letnim synem wsiąść na rowery lub pomaszerować (o każdej porze roku) na ulicę Rydza Śmigłego, gdzie czeka nas niesamowita zabawa. Na olbrzymim ogrodzonym terenie wyłożonym kauczukową nawierzchnią znajduje się niezliczona ilość sprzętów. Kręcona zjeżdżalnia, tu moje dziecko uwielbia zjeżdżać na różne sposoby, ale zawsze zachowując ostrożność. Pierwsze wejście na rodzaj sieci wzbudziły odrobinę niepewności, ale teraz czuje się na niej jak Człowiek pająk.

plac zabaw dla dzieci Łódź park podolski (2)

Kolejki na placu zabaw ustawiają się do huśtawki uplecionej z grubej liny, przypominającej pajęczą sieć. I nie dziwi mnie to.Jest rewelacyjna. Mostki podwieszane i sztywne,niesamowite, również tzw. "Małpi gaj" to pomaga ćwiczyć równowagę i koordynację ruchową dzieci, a przecież o co chodzi najbardzie, daje tyle radości .Mój syn wprost to uwielbia. Są też klasyczne sprzęty : tradycyjne huśtawki, karuzela, jednak wszystko bardzo nowoczesne i bezpieczne, w niczym nie przypominające tych sprzed mojego bloku, pamiętające czasy mojego dzieciństwa.

plac zabaw dla dzieci Łódź park podolski (5)

plac zabaw dla dzieci Łódź park podolski (3)

Jest podział na sprzęty dla najmłodszych dzieciaczków, nieco starszych i tych najstarszych. Właśnie dla najstarszych jest ścianka wspinaczkowa, na której zaczęliśmy uczyć się podstaw wspinaczki skałkowej. Na placu zabaw,dzięki specjalnemu sprzętowi można nauczyć dziecko gry w "Kółko i krzyżyk". Mój syn pokonał mnie w tej grze tam niejednokrotnie.

plac zabaw dla dzieci Łódź park podolski (4)

Plac zabaw w parku Podolskim jest usytuowany w półcieniu, z dala od ruchliwej ulicy Rydza Śmigłego.Jest tam cicho, spokojne miejsce na drzemkę malutkich dzieci.Dookoła znajduje się wystarczająca ilość ławek, przy wejściach stojaki na rowery. To świetny ,bezpieczny, nowoczesny plac zabaw.

Lokalizacja - Plac Zabaw - Park Podolski Łódź:

Plac zabaw zarekomendowała Kinga Barabąs-Mirowska

Sprawdź najlepsze place zabaw polecane przez rodziców