Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych

atrakcje dla dzieci Wałbrzych

Niełatwo zrozumieć otaczający nas świat, zwłaszcza gdy jest się dzieckiem. Jednak Explorapark w Wałbrzychu poprzez swoje niezwykłe atrakcje może być w tym bardzo pomocny.

Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu stworzył zespół edukacyjnych wystaw interaktywnych mających służyć popularyzacji wiedzy i myśli technicznej. Fakt, że samemu można tu przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty zachęca do aktywności i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. To bardzo rozwijająca rozrywka dla małych dużych.

rodzinne atrakcje Wałbrzych

​Atrakcje Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych

Explorapark świetnie sprawdza się jako uzupełnienie szkolnych zajęć, dysponuje bowiem sprzętem niedostępnym w większości placówek oświatowych. Dlatego też park posiada bardzo bogatą ofertę lekcji dla grup zorganizowanych, podczas których prezentowane są w ciekawy sposób zagadnienia z różnych dziedzin, m.in. geometrii i matematyki. Najwięcej radości maluchom sprawiają jednak interaktywne stanowiska na wystawie. Można tu poznać zasady działania Liczydła Chińskiego, Anten Dźwiękowych czy Lejka Grawitacyjnego, zobaczyć Złudzenie Optyczne, Mozaiki Bliźniacze, Symetrię Logiczną, Most Leonarda i wiele, wiele innych. Tutaj żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi, a najlepsze w tym jest to, że można poszukać ich samemu. Multimedia, modele i interaktywne zabawki sprawiają, że nauka staje się zabawą. Może wznieci to w maluchach zapał do dalszych poszukiwań? W ExploraParku można zorganizować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe, działa tu też sklepik edukacyjny.

centrum nauki Explorapark Wałbrzych

Ceny biletów Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych

normalny – 17 zł
ulgowy – 15 zł
dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny