Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych

explorapark walbrzych opinie cennik atrakcje rodzinne

Niełatwo zrozumieć otaczający nas świat, zwłaszcza gdy jest się dzieckiem. Na całe szczęście, istnieją miejsca, które umożliwiają zaspokojenie głodu poznawania. Do takich miejsc należy Explorapark w Wałbrzychu, który poprzez swoje niezwykłe atrakcje może być w tym bardzo pomocny. Na co możemy liczyć odwiedzając to miejsce?

Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu stworzył zespół edukacyjnych wystaw interaktywnych mających służyć popularyzacji wiedzy i myśli technicznej. Fakt, że samemu można tu przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty zachęca dzieci do szeregu aktywności i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. To bardzo rozwijająca rozrywka dla najmłodszych oraz nieco starszych dzieci.

rodzinne atrakcje Wałbrzych

​Atrakcje Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych

Explorapark świetnie sprawdza się jako uzupełnienie szkolnych zajęć, dysponuje bowiem sprzętem niedostępnym w większości placówek oświatowych. Dlatego też park posiada bardzo bogatą ofertę lekcji dla grup zorganizowanych, podczas których prezentowane są w ciekawy sposób zagadnienia z różnych dziedzin, m.in. geometrii i matematyki. Najwięcej radości maluchom sprawiają jednak interaktywne stanowiska na wystawie. Można tu poznać zasady działania Liczydła Chińskiego, Anten Dźwiękowych czy Lejka Grawitacyjnego, zobaczyć Złudzenie Optyczne, Mozaiki Bliźniacze, Symetrię Logiczną, Most Leonarda i wiele, wiele innych ciekawych zjawisk.

Koniecznie odwiedźcie także: Zamek Książ Wałbrzych

W trakcie zwiedzania, młodym odkrywcom towarzyszą doświadczeni pracownicy Centrum ExploraPark Wałbrzych, stale podsuwających nowe zadania. Nie trzeba się martwić - każde z nich jest dopasowane do wiedzy i umiejętności dziecka, a jeżeli będą one sprawiały trudności - pracownicy ci pomogą w znalezieniu rozwiązania. Dzięki temu, możliwe będzie uniknięcie niepotrzebnych frustracji! explorapark walbrzych opinie cennik

Twórcy ExploraPark w Wałbrzychu dopilnowali, aby żadne pytanie nie zostało bez odpowiedzi, a najlepsze w tym jest to, że można poszukać ich samemu. Nauka naprawdę może być ciekawa! Dostępne multimedia, modele i interaktywne zabawki sprawiają, że nauka staje się zabawą. Może wznieci to w maluchach zapał do dalszych poszukiwań? W ExploraParku można zorganizować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe dzięki czemu każda tego typu okazja będzie doprawdy unikalna! Cena zakupu pakietu urodzinowego obejmuje opiekę animatora, ciekawe zabawy, gry i konkursy, prezent dla solenizanta oraz odpowiednie przygotowanie sali urodzinowej. Co więcej, jeżeli chcecie zaopatrzyć się w pamiątki, to umożliwi nam to działający tu sklepik edukacyjny.

Ceny biletów Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych

  • aktualny cennik dostępny na oficjalnej stronie atrakcji

Godziny otwarcia Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych

  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00
  • sobota - niedziela: 10:00 - 18:00
Mapa dojazdu Park Nauki i Techniki ExploraPark Wałbrzych