Kraina Przygody LEGOLAND Dania®

atrakcje Legoland Billund

Jeśli lubicie wyzwania i duże emocje, Kraina Przygody w LEGOLAND® Billund będzie dla was idealnym miejscem.

Kraina Przygody to szybkość, zastrzyk adrenaliny i mnóstwo energetycznej zabawy. Coś dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają aktywne spędzanie czasu. Można wybrać się na ekscytującą przejażdżkę kolejką albo łódką, poznać zakamarki dżungli, zmierzyć się z niebezpiecznymi potworami i odnaleźć skarb, albo poszaleć na placu zabaw. Jedno jest pewne – nie ma tu miejsca na nudę.

Atrakcje: Kraina Przygody LEGOLAND® Billund

Świątynia – poszukiwania skarbu wewnątrz mrocznej egipskiej budowli. Przemierzając Świątynie jeepem, uzbrojeni w pistolety, poczujecie się niczym Indiana Jones. Musicie jednak uważać na trzęsienia ziemi i wyłaniające się z mroku przerażające mumie oraz złoczyńców. Kto zanotuje najwięcej trafień może trafić na tablicę rekordów. Poza przejażdżką można tu też wziąć udział w różnego rodzaju grach zręcznościowych. Natomiast przed Świątynią znajdują się wykopaliska archeologiczne z ciekawymi modelami z klocków lego. Atrakcja dostępna od 3 roku życia, jednak dzieci poniżej 130 cm wzrostu muszą być pod opieką dorosłych.

atrakcje dla dzieci Legoland Dania

X-treme Racers – szybki, dynamiczny i niezwykle emocjonujący roller coaster. Wysoki na 16 m, osiąga prędkość 60 km/h. Podczas jazdy wagoniki unoszą się w górę i spadają w dół, pokonują ostre zakręty i przejeżdżają przez ciemne tunele. Żeby wybrać się na taką przejażdżkę trzeba mieć co najmniej 120 cm wzrostu.

rodzinne atrakcje Legoland Billund

Jungle Racers – doskonała zabawa dla odważnych, którzy nie boją się zmoknąć. W scenerii przypominającej dżunglę, tuż przy jaskini, umieszczono urządzenie obracające z dużą prędkością wodne skutery. Trzeba dobrze nimi sterować, aby nie trafić na wodne bomby, co chwilę wystrzeliwujące strumieniem w górę. Bomby są aktywowane przez widzów (np. rodziców), dzięki czemu oni także mogą świetnie się bawić. Na skutery mogą wejść dzieci od 100 cm wzrostu.

łódki Kraina Przygody Legoland

Ścieżka Przygody – drewniany tor przeszkód nawiązujący klimatem do dżungli, a więc prawdziwy „małpi gaj”. Żeby przejść labirynt trzeba wykazać się sprawnością – wspinać się, skakać, przechodzić po linach. Ale uważajcie, aby nie zgubić się w dżungli.

atrakcje Kraina Przygody Legoland Billund

Brygada Strażacka Falck – rozrywka dla całej rodziny, która na czas trwania zabawy przemienia się w brygadę strażaków. Żeby ugasić pożar trzeba działać zespołowo, współzawodnicząc z innymi drużynami. Najpierw trzeba podjechać wozem strażackim na miejsce pożaru, a potem za pomocą armatki wodnej jak najszybciej zagasić „ogień”. Rodzice uwielbiają tę zabawę tak samo jak dzieci.

Brygada Strażacka Legoland

Dowiedz się o pozostałych atrakcjach LEGOLAND Billund w Danii

UWAGA: zapisując się na nasz newsletter/do Magazynu Dzieckowpodrozy.pl otrzymasz bezpłatny bilet dla dziecka do LEGOLAND Billund