Park rozrywki Tripsdrill Cleebronn

Tripsdrill atrakcje dla dzieci

Kompleks składający się z dwóch pełnych zieleni parków. Można tu poznać region Szwabii, a jednocześnie spotkać dzikie zwierzęta.

Tripsdrill leży niedaleko Stuttgartu. Wyróżnia się malowniczymi krajobrazami oraz niepowtarzalnym klimatem Szwabii z XIX wieku. Wiele spośród 100 tutejszych atrakcji jest związanych właśnie z tym regionem. Można zatem wybrać się w podróż w czasie i zobaczyć, jak wyglądała kiedyś typowa szwabska wioska. Kompleks współtworzy park dzikich zwierząt Wildparadies, w którym mieszka około 40 różnych gatunków.

Tripsdrill rodzinne atrakcje opinie

W Tripsdrill znajdują się atrakcje odpowiednie zarówno dla małych dzieci, jak i dla miłośników adrenaliny. Nasze pociechy mogą popływać łodkami-kaczuszkami, pojeździć na mechanicznych zwierzątkach, ścigać się samochodzikami, wybrać się na spływ wielką kłodą czy pobawić na krytym placu zabaw Gaudi-Viertel o powierzchni 1000 m2. Dla rodzin odpowiednie są też filiżanki, roller coaster-stonoga, najstarsza w parku zjeżdzalnia Altweibermühle w kształcie młyna i wiele, wiele innych. Jest tu nawet wodny plac zabaw.

niemieckie parki rozrywki opinie atrakcje

Tych, którzy wolą ekstremalne emocje, zadowolą tutejsze potężne roller coastery, jak osiągający prędkość 100 km/h w ciągu 1,6 sekundy Karacho, potężny drewniany Mammut lub przejeżdżający przez średniowieczny zamek G’sengte Sau. Duże wrażenie robią też wodne atrakcje – rafting oraz spływ wielką wanną, a także 15-metrowa wieża wolnego spadku wynosząca w korony drzew.

Tripsdrill Cleebronn atrakcje dla dzieci

Park dzikich zwierząt Wildparadies zajmuje powierzchnię około 47 ha. Żyją w nim m.in. wilki, lisy, niedźwiedzie, jelenie sika, dzikie konie czy szopy. W wolierach można podziwiać także orły, sępy czy sowy. Codziennie odbywają się tu pokazy karmienia, a nawet sokolnictwa. Organizowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci.

W parku zobaczyć można różne pokazy i imprezy okolicznościowe, a także przedstawienia związane z historią szwabskiej wsi. Jest tu winiarnia, muzeum farmerstwa i stara pralnia.

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Tripsdrill Cleebronn Niemcy rodzinne atrakcje

Godziny otwarcia Tripsdrill Cleebronn

Park jest czynny od kwietnia do listopada codziennie w godzinach 9.00-18.00

Ceny biletów Tripsdrill Cleebronn

Park rozrywki (w cenę wliczone także wejście do parku dzikich zwierząt Wildparadies)

Dzieci do lat 4 – darmowy stęp
Dzieci od 4 do 12 lat – 26 euro
Dzieci od 4 do 12 lat w dniu swoich urodzin – darmowy stęp
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli – 31 euro
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli w dniu swoich urodzin – 26 euro
Seniorzy (60+) – 26 euro

Park dzikich zwierząt Wildparadies

Dzieci do lat 4 – darmowy stęp
Dzieci od 4 do 12 lat – 7,5 euro
Dzieci od 4 do 12 lat w dniu swoich urodzin – darmowy stęp
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli – 11 euro
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli w dniu swoich urodzin –5,5 euro
Seniorzy (60+) – 7,5 euro

Noclegi

Uzupełnieniem zabawy w parku Tripsdrill może być nocleg blisko natury w niezwykłych obiektach na terenie kompleksu. Do wyboru goście mają domki kempingowe w kształcie Wozu Pasterza (mieszczące do 5 osób) oraz bajkowe Domki na Drzewie (mieszczące 2-4 osób lub 5-6 osób). Na kempingu są też wyznaczone miejsca do grillowania. Ceny za nocleg w Wozie Pasterza zaczynają się od 89 euro za 2 osoby, a w Domku na Drzewie od 169 euro za 2 osoby. Wliczone jest w to śniadanie, wejście do parku dzikich zwierząt oraz zniżki na bilety do parku rozrywki. Pobyt dla dzieci do lat 4 jest darmowy.

Tripsdrill wczasy z dzieckiem Niemcy

Dojazd

Tripsdrill znajduje się około 1100 km od Warszawy, przejechanie tego odcinka zajmuje mniej więcej 10 godzin. Można tam dotrzeć z Polski autostradą A4, kontynuując jej niemieckim odpowiednikiem aż do Chemnitz, gdzie trzeba skręcić na autostradę A72 w kierunku Hof/Zwickau. Następnie za pierwszą miejscowością Hof należy wjechać na autostradę A9 i jechać nią aż do Norymbergi, gdzie nastąpi zmiana na autostradę A6 w kierunku Helibronn. Kolejna zmiana kierunku nastąpi na węźle 38-Kreuz-Weinsberg, gdzie wjeżdża się na autostradę A81 w kierunku Stuttgartu. Na zjeździe nr 13 trzeba skręcić w drogę L1115 w kierunku Mundelsheim, a następnie w drogę K1625 prowadzącą do Kirchheim am Neckar. Za miastem wjeżdżamy w Lauffener Strasse prowadzącą do Bnnigheim. Po przejechaniu miejscowości wjeżdżamy na Cleebronner Strasse, następnie na drogę K2150 i K2069, która zaprowadzi nas prosto do Tripsdrill. Parking jest darmowy.

Do parku można dojechać także koleją ze Stuttgartu, z przesiadką w Lauffen am Neckar. Z mniejszych miejscowości w regionie kursują autobusy do Tripsdrill.

Park rozrywki Tripsdrill
D-74389 Cleebronn/Tripsdrill