Park Asterixa Paryż

rodzinny park rozrywki Francja

Któż nie zna przebiegłego Gala Aterixa i jego przyjaciół? W miejscowości Plailly niedaleko Paryża spotkacie ich wszystkich. Szykujcie się na dobrą zabawę!

Czytając komiksy i oglądając filmy o przygodach Asterixa i Obelixa pękaliście ze śmiechu? W takim razie to coś na pewno dla Was! Zresztą nie trzeba być wielkim fanem Asterixa, żeby doskonale czuć się w jego parku. Od 1989 roku sympatyczny Gal i jego świta zabawiają całe rodziny, urządzając dla nich zabawne pokazy i oferując im blisko 40 różnorodnych atrakcji, od łagodnych karuzeli dla dzieci po zakręcone, pędzące z zawrotną prędkością roller coastery. To drugi największy park rozrywki we Francji, rocznie odwiedza go około 2 milionów gości.

atrakcje dla dzieci Francja parki rozrywki

Atrakcje Park Asterixa Paryż

Zgodnie z komiksowym uniwersum w Parku Asterixa można odnaleźć elementy charakterystyczne dla Galii, Imperium Rzymskiego, starożytnej Grecji, Egiptu i Świata Wikingów. Dodatkowo stworzono niezwykłą krainę tematyczną Podróż w Czasie, w której zobaczymy Francję w różnych historycznych odsłonach. Większość atrakcji nazwana została od imion bohaterów komiksu lub miejsc akcji, zachowując rozpoznawalne końcówki „-ix”. W Galii możemy więc wsiąść do Menhir Express i popłynąć łódkami stylizowanymi na wielkie głazy dostarczane przez Obelixa, zjechać galijskimi bobslejami La Trace du Hurra i doświadczyć wielkich emocji na konstrukcji stworzonej przez druida Enigmatixa. W starożytnej Grecji nad wszystkim góruje 30-metrowy drewniany roller coaster Tonnerre de Zeus, przy którym stoi wielki posąg boga piorunów, w Świecie Wikingów roller coaster Goudurix z 7 pętlami, a w Egipcie odwrócony coaster Oziris osiągający prędkość 90 km/h. Imperium Rzymskie może zaoferować klasyczną karuzelę Cezara i zabawną kolejkę Les Espions de Cesar, w której wcielicie się w szpiegów boskiego Julka, a Podróż w Czasie stylizowaną na XIX wiek karuzelę łańcuchową Les Chaises Volantes.

atrakcje dla dzieci Plailly Francja

Warto też odwiedzić Discobelix, gdzie goście lecą razem z dyskiem rzuconym przez Obelixa, kolejkę Numerobisa, spływ wodny pod okiem Asterixa Le Grand Splatch, oraz którąś z licznych pięknie przyozdobionych karuzeli dla małych dzieci. W Parku Asterixa odbywa się kilka ciekawych pokazów, m.in. magiczny show Panoramixa, rywalizacja galijsko-rzymska i tresura lwów morskich i delfinów.

Godziny otwarcia Park Asterixa Paryż

2 kwietnia-2listopada – 10.00-18.00. W wyznaczone dni, np. w okresie Halloween, godziny otwarcia ulegają zmianie.