Poznajcie wyjątkowe atrakcje-Najlepszy Produkt Turystyczny 2023

najlepsze produkty turystyczne POT Certyfikat 2023-1

O tym, że Polska jest piękna i po granice wypełniona fascynującymi miejscami i atrakcjami turystycznymi nie musimy nikogo przekonywać. Jak jednak znaleźć te najciekawsze, z gwarancją najwyższej jakości usług? Tu z pomocą przychodzi nam Polska Organizacja Turystyczna, która od 2003 roku prowadzi konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Poznajcie tegorocznych laureatów – zobaczcie krótki film o każdej atrakcji!

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej 2023

To już dwudziesta, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego branżowego konkursu w Polsce. Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę, którą powołuje Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów. Przy ocenie kandydatur brane są pod uwagę między innymi dostępność dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów.

- Prowadzony od 20 lat Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT każdego roku rozszerza katalog wyjątkowych miejsc na mapie Polski i co roku pozytywnie zaskakuje. Stanowiąc znakomitą rekomendację dla turystów, niejako podpowiada, jak spędzić wolny czas, by dostarczył wielu wspaniałych wrażeń, a podróż na zawsze pozostała w naszych najlepszych wspomnieniach. - powiedział podczas Gali rozdania Certyfikatów prezes POT Rafał Szmytke.

Złoty Certyfikat

najlepsze produkty turystyczne w Polsce certyfikat POT Drezyny rowerowe Bieszczady

Najważniejszą nagrodę –Złoty Certyfikat POT– zdobyły Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. To najdłuższa w Polsce trasa drezyn rowerowych. Te różnią się od tradycyjnych drezyn tym, że można jechać na nich jak na rowerze, wprawiając je w ruch siłą mięśni nóg. To doskonała forma aktywnej, rodzinnej przygody. Wypożyczalnia drezyn i główna stacja mieści się w miejscowości Uherce Mineralne, skąd zaczynają się trasy wycieczkowe. Do dyspozycji jest aż 50 drezyn, a do wyboru kilka tras o długości od 6,5 do 12 km w malowniczej scenerii Bieszczad, a sam przejazd trwa od 1 do 2,5 godziny. Przed Wami między innymi widok na meandrującą rzekę Olszanicę czy przejazd tunelem kolejowym Kostrzyń. Drezynami przejedziecie wzdłuż rezerwatu „Bobry w Uhercach” czy wzdłuż Sanu i pięknie położonego punktu widokowego na wzgórzu Sobień z ruinami zamku rodziny Kmitów. Gwarantujemy Wam, że zwiedzanie Bieszczad z perspektywy drezyny rowerowej zapewni Wam zupełnie nowe widoki i świetną rodzinną przygodę. Koniecznie zapiszcie tą atrakcję do planów na kolejny rok!najlepszy produkt turystyczny złoty certyfikat polskiej organizacji turystycznej atrakcje

Dowiedz się więcej o Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych:

Turystyczne Odkrycie 2023

Park Legend Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi – to najnowszy parki rozrywki w Świętokrzyskiem, czyli krainie pełnej legend, duchów i czarów. Otwarty we wrześniu 2023 skradł serca turystów i natychmiast dołączył do grona najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce. Zupełnie nie dziwi nas wyróżnienie tego miejsca tytułem Turystycznego Odkrycia roku!

park legend Nowa Słupia Świętokrzyskie najlepsze atrakcje Certyfikat POT

Unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością podane w nietuzinkowy sposób spotyka się zachwytami tysięcy osób, które już odwiedziły Park Legend. To rzadkość, żeby nowa atrakcja była tak dobrze oceniana (ocena w Google 4.9/5).

Wśród setek opinii w Google przeczytamy m.in.

„Gratuluję autorom kreatywności ,sam budynek jest bardzo ciekawy a sposób podania historii regionu jest na medal ,tak właśnie powinna wyglądać edukacja ! Zabawa i doświadczanie . Na koniec świetna projekcja 3D oraz symulacyjny lot nad górami to naprawdę cudo i fantastyczne przeżycie !”

„Najlepsze muzeum multimedialne w jakim byłam ! Zrobione z pomysłem, bardzo ciekawie przedstawione legendy. Na koniec film promujący województwo i symulator lotu na miotle ! Świetna zabawa :). Bardzo polecam! Wszyscy byliśmy absolutnie zachwyceni.”

Ciekawi tej wyjątkowej atrakcji? Zobaczcie sami:

Certyfikat Internautów

To kolejne wyjątkowe wyróżnienie, tym razem przyznawane nie głosami Kapituły, lecz głosami internautów. Certyfikat Internautów 2023 powędrował do Krainy Górnej Odry. Tu nie będziecie się nudzić. Prawie 1/3 powierzchni Krainy Górnej Odry stanowią lasy, stąd nazywana jest potocznie „zielonymi płucami” województwa śląskiego.

Kraina Górnej Odry Najlepszy produkt turystyczny Śląskie atrakcje dla rodzin z dziećmi

Właśnie dlatego, to jedno z najlepszych miejsc w regionie na rekreację i aktywny wypoczynek, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Niezależnie, czy macie ochotę na żeglarstwo, rodzinny spływ kajakowy czy rowerową wycieczkę – Kraina Górnej Odry zaskoczy Was swoim potencjałem. Nie brakuje tu też obiektów związanych z historią i kulturą regionu. Jednym tchem można wymienić takie miejsca jak Kopalnia Ignacy w Rybniku, Kolej Wąskotorowa w Rudach, Zamek Piastowski w Raciborzu czy ruiny Zamku w Tworkowie. Wreszcie to znakomity cel wyjazdów z dziećmi do parków tematycznych: Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim, Słoneczna Wyspa w Marklowicach, RAFA w Rydułtowach, Parku tematycznego nad Nacyną, Amerykańskiego Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach. Co ciekawe, poza oprócz Certyfikatu Internautów, Kraina Górnej Odry zyskała również uznanie Kapituły otrzymując tegoroczny Certyfikat POT.

Zobaczcie więcej:

Najlepsze Produkty Turystyczne Certyfikat POT atrakcje turystyczne w Polsce Poznajcie wszystkich Laureatów Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2023 Certyfikaty POT:

 • ANTIDOTUM Airshow Leszno
 • Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady
 • Festiwal Stolica Języka Polskiego
 • Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
 • Julinek Park
 • Kompleks Tężnia Busko
 • Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
 • Marina Gliwice i wodny szlak Kanału Gliwickiego
 • Młyny Rothera
 • Kraina Górnej Odry

Wyróżnienie:

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Wyróżnienia w kategorii  Turystyczne  Odkrycie  Roku:

 • Anielskie Ogrody Sferyczne
 • Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha

Macie ochotę poznać laureatów poprzednich edycji ? Zapraszamy na oficjalną stronę polska.travel/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *