Pan Wilk i Spółka. Bad Guys.

THE BAD GUYS Pan Wilk i SPółka

Łatwiej być dobrym, czy złym? Pan Wilk wkrótce się o tym przekona w najnowszej animacji studia Dreamworks. Oparty na popularnej serii książek Aarona Blabeya film zadebiutuje na DVD i Bluray™ już 28 września.

Sprawdź promocję na płytę >>tutaj<<

DVD Pan Wilk i Spółka Bad Guys DVD promo

Nigdy dotąd nie było piątki takich przyjaciół jak oni. Pan Wilk (błyskotliwy kieszonkowiec), Pan Wąż (wytrawny włamywacz), Pan Pirania (mięśniak o wybuchowym charakterze), Pan Rekin (mistrz kamuflażu) oraz Miss Tarantula (hakerka o ciętym języku) to najbardziej przebiegli przestępcy w historii, ale nawet oni w końcu zostają schwytani. Aby uchronić siebie i swoich przyjaciół od więzienia, Pan Wilk zawiera umowę i tak rozpoczyna się historia największego oszustwa w historii szajki – odegrania roli wzorowych obywateli. Jednak kiedy gang usiłuje przekonać świat o swojej nadzwyczajnej przemianie, Pan Wilk zaczyna przeczuwać, że bycie dobrym naprawdę może dać mu to, za czym potajemnie przez cały czas tęsknił: akceptację. Kiedy więc miastu zagraża nowy złoczyńca, czy Pan Wilk zdoła przekonać swoich przyjaciół by naprawdę stali się tymi dobrymi?

bajka Pan Wilk i Spółka 2022 dvd bad guys

„Bad Guys” to adaptacja popularnej serii książek autorstwa australijskiego pisarza Aarona Blableya. Po sukcesie w swoim kraju, Blabley zaprezentował je odbiorcom w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele Dreamworks spotkali się z nim i przekonali go, że ich studio jest najlepszym miejscem do przeniesienia na wielki ekran tych popularnych książek. Opracowaniem scenariusza zajął się Etan Cohen, znany już z takich filmów jak „Idiokracja”, „Jaja w tropikach”, czy „Madagaskar 2”. Producent filmu, Damon Ross wspomina: obaj z Aaronem myśleliśmy o Etanie od samego początku – tłumaczy. Miał doświadczenie w animacji, ale jednocześnie napisał też scenariusze do kultowych filmów komediowych. Mieliśmy przeczucie, że będzie odpowiadał mu charakter tych postaci i w dobry sposób da radę przenieś to wszystko do innego medium.

bajka Pan Wilk i Spółka 2022 dvd bad guys

Scenariusz przygotowany przez Cohena stał się idealną realizacją tych zamiarów, a przy tym nie stanowił dosłownej adaptacji pierwszej części serii książek – historia w luźny sposób splata ze sobą elementy z pierwszy czterech odcinków. Wyreżyserowania tego filmu podjął się Pierre Perifel, dla którego sama idea filmu okazała się bardzo stymulująca. Dla reżysera nawet najkrótsze chwile w życiu mogą być wielką inspiracją. Dzień, w którym ujrzałem okładkę „Pana Wilka i spółki” był jednym z nich – przyznaje Perifel. Wilk, rekin, wąż i pirania w czarnych garniturach na pomarańczowym tle. Była klarowność, genialna prostota, która jednocześnie zawierała w sobie wielką ideę – niesamowicie atrakcyjną i niesamowicie zabawną zarazem. Etan Cohen zdołał uchwycić postacie i ton książek w tak zachwycający sposób, że natychmiast stało się oczywiste, że źli przyjaciele musieli zostać gwiazdami filmowymi.

Perifel chciał zrealizować ten film w sposób, który przeczyłby oczekiwaniom. Świat Pana Wilka i jego ekipy domagał się zmiany tego, co zwykle pokazywały klasyczne filmy animowane – mówi Perifel. Od razu widziałem w nim obrazy Stevena Soderbergha, Guya Ritchiego czy Quentina Tarantino. Widziałem maestrię akcji japońskiego anime i barwną niezwykłość francuskich powieści graficznych, z którymi dorastałem. A także ścieżki dźwiękowe z filmów o napadach na bank i przyjemny, jazzowy szyk brytyjskiego kina. To wszystko tam było i było zachwycające.

W tej mieszaninie stylów i inspiracji, reżyser i jego ekipa znaleźli metodę. Błyskotliwie napisane postacie dodają niesamowitej głębi humoru, a opowieść naszpikowana jest odniesieniami do kultowych filmów. Pełna najlepszej zabawy animacja studia Dreamworks zabiera nas w przejażdżkę i zaskoczy świeżością swojej formy.

bajka Pan Wilk i Spółka 2022 dvd bad guys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *