Disneyland Resort Paryż

rodzinne atrakcje Paryż

Najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie, cieszy się niesłabnącą popularnością. Ale trudno się dziwić, w końcu bajki Disneya wydają się być nieśmiertelne.

Disneyland to marzenie tysięcy dzieci fascynujących się nowymi produkcjami Walt Disney Studios, a także wielu dzisiejszych rodziców, którzy wychowali się na kreskówkach z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem czy Psem Pluto. Szacuje się, że od momentu otwarcia parku w 1992 roku odwiedziło go około 250 milionów gości! W 2002 roku powstał tu też drugi park – Walt Disney Studios. Razem tworzą kompleks Disney Resort o powierzchni 19 km2, w którym znajdują się również hotele, restauracje, sklepy i obiekty sportowe. W przyszłości planowane jest otwarcie trzeciego parku tematycznego. Paryski Disneyland nazywany jest też EuroDisneylandem dla odróżnienia od innych parków sieci znajdujących się w Ameryce Północnej i Azji.

atrakcje dla dzieci Francja Disneyland

Park Disneya położony jest w miejscowości Marne-la-Vallée, około 30 km od Paryża. Tuż przy wejściu do obydwu parków znajduje się stacja kolejowa, przy której zatrzymują się pociągi z Paryża i wielu innych miast Francji, a nawet z Brukseli czy Londynu. Można też dojechać do parku specjalnymi busami z Paryża, również bezpośrednio z lotniska.

Kiedy już dotrzemy do Disneylandu, możemy korzystać z całej masy atrakcji, spotkać się z postaciami z kreskówek Disneya, obejrzeć zrealizowane z wielkim rozmachem parady i przedstawienia. Podróżując przez Disneyland, odwiedzamy pięć krain tematycznych, a w każdej czeka nas inna przygoda.

park Disneya Paryż opinie

Atrakcje Disneyland Paryż

Tuż za wejściem rozpościera się Main Street USA – główna ulica parku z mnóstwem kawiarni, restauracji i sklepów. Jest stylizowana na typową ulicę małego miasteczka z początku XX wieku w ojczyźnie Walta Disneya. To właśnie na niej odbywają się bajkowe parady. Na końcu znajduje się Plac Centralny z widokiem na Zamek Śpiącej Królewny. Z Main Street odjeżdża kolejka, piętrowy autobus i bryczki obwożące po następnych krainach.

W Fantasylandzie znajdziecie mnóstwo atrakcji związanych z klasycznymi kreskówkami. Dużo zabawy czeka tu zwłaszcza na najmłodszych. Można tu zobaczyć Zamek Śpiącej Królewny – iście bajkową budowlę będącą symbolem Disneylandu, a wzorowaną na niemieckim zamku Neuschwanstein. Od czasu do czasu budzi się mieszkający w nim smok. Są tu też karuzele: Słonia Dumbo i Lancelota, Filiżanki Szalonego Kapelusznika czy labirynt Alicji w Krainie Czarów. Warto też wybrać się w podróż z Piotrusiem Panem i zobaczyć świat w miniaturze podczas przejażdżki łodzią It’s a Small World.

park Walta Disneya Paryż atrakcje

Discoveryland to kraina, w której można dokonać fascynujących odkryć naukowych i poznawać przestrzeń kosmiczną. Odwiedźcie łódź podwodną Kapitana Nemo i pomóżcie uratować świat przed kosmiczną inwazją znanemu z serii Toy Story Buzzowi Astralowi. Możecie też przejechać się kosmicznym roller coasterem Space Mountain: Mission 2 oraz poczuć się jak na pokładzie gwiezdnego statku w symulatorze Star Tours. Dla równowagi między nowoczesnością a historią działa tut też tor samochodowy Autopia ze stylowymi autami z lat 50-tych.

atrakcje karuzele roller coaster disneyland

W Adventurelandzie czeka na Was ogromna dawka przygody i emocji. Tutaj spotkacie Indianę Jonesa i wybierzecie się na przejażdżkę po tajemniczej świątyni jego roller coasterem, poznacie rodzinę Robinsonów i wypłyniecie w rejs z Piratami z Karaibów lub z Kapitanem Hookiem. Działa tu też duży plac zabaw Wyspa Piratów.

Odwiedzając Frontierland przenosimy się na Dziki Zachód. Tu znajduje się pełna rozrywek wioska indiańska Pocahontas czy stylizowany na XIX-wieczny dom strachów Phantom Manor. Można sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy, przejechać się górniczą kolejką Big Thunder Mountain oraz statkami parowymi.

Disneyland atrakcje dla dziecie

Walt Disney Studios Park

Świat filmów Disneya, w którym można zobaczyć, jak powstawały „od kuchni” najbardziej znane produkcje. Zobaczymy tu zdjęcia i wystawy dokumentujące pracę przy wielu filmach, odwiedzimy studio animacji (można nawet samemu spróbować stworzyć własną kreskówkę), wybierzemy się na przejażdżkę za kulisami, podczas której zobaczymy pokaz efektów specjalnych, a także zobaczymy kaskaderskie wyczyny. Dzieci chętnie przejadą się na małym roller coasterze Nemo i wezmą udział w wyścigach Aut ze znanej kreskówki.

Walt Disney Studios Park Francja

W Disneylandzie odbywają się też liczne parady uliczne z postaciami z kreskówek i filmów, przedstawienia teatralne oraz pokazy sztucznych ogni i sezonowe imprezy. Na terenie kompleksu działa kino 3D, wiele punktów gastronomicznych, sklepów z pamiątkami, kilka hoteli, kemping i pole golfowe. Utworzono również strefę rozrywkowo-handlową Disney Village, w której odgrywa się popularny spektakl Buffalo Bill’s Wild West Show (płatne osobno). W parku można liczyć na wiele udogodnień dla rodziców z dziećmi (miejsca do przewijania, wypożyczalnia wózków).

najlepsze atrakcje dla dzieci Francja

Godziny otwarcia Disneyland Resort Paryż

Disneyland

codziennie od 10.00 do 20.00. Dla gości hoteli Disneya park otwarty jest od 8.00.

Walt Disney Studios Park

codziennie od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów Disneyland Resort Paryż (dostępne przez Internet z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem)

Bilety ważne w Disneyland Park oraz w Walt Disney Studios Park

                                                   dzieci (3-11 l.)                    dorośli (powyżej 12 l.)

1-dniowy,
ważny przez cały rok                      64 EUR                                 69 EUR

1-dniowy, ważny w
wybrany dzień                                  55 EUR                                 61 EUR

1-dniowy, ważny w
wybrany dzień weekendowy          45 EUR                                  51 EUR

Bilety ważne w Disneyland Park lub w Walt Disney Studios Park

                                                   dzieci (3-11 l.)                    dorośli (powyżej 12 l.)

1-dniowy,
ważny przez cały rok                      51 EUR                                 57 EUR

1-dniowy, ważny w
wybrany dzień                                  43 EUR                                 49 EUR

1-dniowy, ważny w
wybrany dzień weekendowy          33 EUR                                  39 EUR

Bilety dostępne w kasach

                                                   dzieci (3-11 l.)                    dorośli (powyżej 12 l.)

1-dniowy/1 park                             67 EUR                                 75 EUR

1-dniowy/2 parki                            82 EUR                                 90 EUR


dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Zobacz jak wygląda zabawa w Disneylandzie: