Sprawdzamy: GRECOS-rodzinne wakacje w ofercie Lato 2020

wakacje w Grecji

Grecja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków przez turystów z Polski. Położenie w południowej Europie, bliska nam kultura, krótki przelot to tylko niektóre z powodów, dla których Grecja wybierana jest bardzo chętnie na rodzinne wakacje, nawet z bardzo małymi dziećmi. Zapytaliśmy więc u źródła, w biurze podróży GRECOS jakie nowości czekają w ofercie na lato.

 

Dzieckowpodrozy.pl: Coraz więcej osób dostrzega Państwa specjalizację i gdy "myśli Grecja - szuka Grecos"? Czy faktycznie posiadacie Państwo najszerszą ofertę wypoczynku w Grecji?

Bogna Jaśkowiak (Marketing Manager Grecos Holiday): Oferujemy Polakom wakacje w Grecji- jako specjaliści znamy się na nich najlepiej. Na sukces Grecosa pracuje zespół profesjonalistów, dla których Grecja nie jest tylko turystycznym kierunkiem, ale prawdziwą pasją. Efektem tej fascynacji jest najbogatsza oferta wyjazdowa do Grecji z możliwością wyboru idealnego miejsca na wakacje spośród aż 18 destynacji.

Na sezon Lato 2015, Grecos otworzył 3 nowe kierunki: Santorini, Mykonos oraz Skopelos. To prawdziwa gratka dla turystów, którzy pragną zasmakować niepowtarzalnego, wyspiarskiego klimatu -kto nie chciałby się tam znaleźć? Warto podkreślić, że Grecos jako jedyny polski touroperator oferuje wyloty na Itakę, Lefkadę, Skiathos i Lesbos, czyli do miejsc niemalże nieskażonych masową turystyką. Każdy może odwiedzić swój mały raj, nieważne- na kontynencie czy na jednej z tysięcy wysp! Grecos zaraża Polaków Grecją, przybliża jej historię, styl życia, kuchnię. To kraj bliski kulturowo Polsce, w którym ceni się wartości zbliżone do tych docenianych przez Polaków. Warto odkryć smak Grecji dla siebie.

Dzieckowpodrozy.pl: Europejskie hotele odstawały swoją ofertą wodnych atrakcji od hoteli np. w Egipcie, jednak ostatnio można zauważyć coraz ciekawsze propozycje dla amatorów wodnych szaleństw również w Państwa ofercie. Przykładem niech będzie opisywany na naszych stronach Caretta Beach na Zakynthos. Czy czekają na nas nowe oferty z aquaparkami na wakacje 2015? Które z hoteli obecnych w ofercie zbierają najlepsze opinie?

Bogna Jaśkowiak: Grecos w ofercie Lato 2015 przedstawia aż 14 hoteli z aquaparkami i super zjeżdżalniami. Aktywny wypoczynek to świetna propozycja dla rodzin, a wodne szaleństwo jest najlepsze wtedy, gdy nie ma końca. Trzeba jednak pamiętać, że aquaparki to propozycja dla trochę starszych dzieci, które czują się w wodzie pewnie i bezpiecznie. Wśród hoteli, które zebrały najlepsze opinie można wymienić Ionian Sea& Aquapark na Kefalonii (średnia ocen 5,0 wg HolidayCheck), Hotel Mikri Poli na wyspie Kos (4,9) oraz Mitsis Rinela Beach Resort & Spa na Krecie Wschodniej (4,9).

Grecja Wakacje 2015 z dzieckiem

Dzieckowpodrozy.pl: Na Państwa stronach promowana jest oczekiwana przez turystów oferta pobytów na 10/11 dni. Niestety w wyszukiwarce ofert nie znajdziemy już ceny poszczególnych ofert w tej opcji. Chcemy ułatwić naszym czytelnikom podjęcie wyboru, dlatego prosimy o więcej szczegółów oraz przykładową cenę pobytu w wybranym hotelu na 7, 10 i 14 dni.

Bogna Jaśkowiak: Uważnie śledzimy potrzeby naszych klientów i reagujemy na życzenia elastycznych form wypoczynku. Rozumiemy, że każdy ma swoją własną wizję idealnych wakacji, która nie zawsze mieści się w ramach standardowej oferty. Oprócz różnej długości pobytów hotelowych (7, 10, 14 nocy) przygotowaliśmy więc wyjątkowe propozycje dla tych, którzy są głodni podróży oraz wrażeń: WAKACJE 2w1 i FLY&DRIVE.

Oferta DWA TYGODNIE NA PÓŁ pozwala dogłębnie poznać i zwiedzić dwa wybrane miejsca w ramach jednego wyjazdu. Możliwości łączenia wakacyjnych pobytów jest wiele: od Kefalonii i Zakynthos po Chalkidiki i Riwierę Olimpu. Propozycja wakacji w modelu TYDZIEŃ NA PÓŁ pozwala po trzydniowym odpoczynku na jednej wyspie na spędzenie czterech dni na kolejnej . Dzięki tej opcji można odbyć na przykład podróż śladami musicalu „Mamma Mia” poznając uroki wysp Skopelos oraz Skiathos. Z pragnienia indywidualności i swobody powstała natomiast formuła FLY&DRIVE, w ramach której Grecos zapewnia przelot i pobyt w hotelu oraz podstawia samochód na lotnisko. Reszta pozostaje kwestią fantazji. To jeszcze jeden sposób na obalenie stereotypu nudnych wakacji organizowanych przez biura podróży.

W wyborze wymarzonych, a nie standardowych wakacji pomagają nasi doświadczeni konsultanci. Można się z nimi skontaktować korzystając z numeru infolinii: 801 473 267. Koszty pobytu dla wyjazdów poszczególnych długości zależą od terminu i liczby osób. Przykładowo koszty wakacji dla osoby dorosłej, w czerwcu, w czterogwiazdkowym hotelu Caretta Sea View na Zakynthos (red: sprawdź opinię o Caretta Beach Aquapark) kształtują się następująco:  2230 zł- 7 nocy, 2950 zł- 10 nocy, 3240 zł- 14 nocy.

Dzieckowpodrozy.pl: Czy mogliby Państwo wymienić również 5 najchętniej wybieranych ofert dla rodzin z dziećmi z oferty lato 2014?

Bogna Jaśkowiak: Specjalnie dla rodziców poszukających najlepszych propozycji wyjazdowych przygotowaliśmy w tym roku katalog Rodzinne Wakacje 2015. Poza kompleksowo przygotowaną ofertą familijną można tam znaleźć również porady i wskazówki jak podróżować z dzieckiem. Wiemy z jakimi dylematami spotykają się wszystkie mamy planujące letnie wyjazdy i bardzo dobrze rozumiemy jakim wyzwaniem jest zorganizowanie wakacji atrakcyjnych zarówno dla dzieci, jak i dla mamy i taty. Podpowiadamy, co spakować na wyjazd z dzieckiem, jak dbać o zdrowie podczas niego i na co zwracać uwagę przy wyborze hotelu. Grecos pokazuje, że warto podróżować z dzieckiem w każdym wieku, a odpowiednio wybrane wakacje to gwarancja bezpiecznego i radosnego wypoczynku dla całej rodziny.

grecja wakacje 2015 z dzieckiem

W ramach Klubu Delfinki, uruchomionego w 40 greckich hotelach, przygotowaliśmy program animacyjny skierowany do dzieci w wieku 3- 10 lat. To największa liczba klubów animacyjnych – żaden z polskich touroperatorów nie może się pochwalić ich podobną liczbą w Grecji. W naszej ofercie wyjątkowy jest też termin działania klubów – w części hoteli zajęcia prowadzone są od początku czerwca do końca września, co stanowi , naszym zdaniem świetną propozycję dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Delfinkowe atrakcje czekają na najmłodszych sześć razy w tygodniu w dwóch turach: porannej oraz popołudniowej - to sporo czasu dla rodziców na lektury, czy inne wakacyjne przyjemności . Klub Delfinki powstał właśnie po to, by dzieci mogły spędzić w Grecji wyjątkowe chwile, a rodzice mogli w tym czasie beztrosko odpocząć. Nasi animatorzy przechodzą proces starannej rekrutacji i naprawdę znają się na tym, co robią. Rodzic ma więc pewność, że dziecko jest w pełni bezpieczne, przeżywając niezapomniane, słoneczne przygody.

Wśród najchętniej wybieranych ofert w 2014 roku znalazły się następujące hotele: Gelina Village Korfu Grecja

- Mikri Poli, Rodos - Mikri Poli, Kreta - Caretta Beach, Zakynthos - Gelina Village, Korfu - Mitsis Blue Domes Exclusive Resort &Spa , Kos 

Wakacje z dzieckiem to nie tylko leżakowanie przy basenie, ale również wycieczki. Nasz pomysł na rodzinne wyprawy? Cała rodzina wyrusza z hotelu jednym autobusem, ale gdy dorośli z przewodnikiem oglądają, dzieci bawią się pod opieką doświadczonych animatorów Grecosa. Kolorowa Kefalonia- dlaczego nie? Odwiedzicie najpiękniejsze miejscowości na wyspie, Assos i Fiskardo, opłyniecie urokliwy półwysep Erissos. Nie zabraknie skoków do wody, a animatorzy na pewno wciągną dzieci do zabawy w pirackim stylu. Jeśli wolicie wyprawę po średniowiecznym Rodos mamy propozycję nie do odrzucenia. Rodyjska starówka, pałac Wielkiego Mistrza i romantyczne ulice miast na pewno Was oczarują. W tym czasie najmłodsi będą poszukiwać rodyjskiego smoka skrytego w dawnej fosie. Rodzice po zwiedzaniu będą mieli jeszcze czas na mrożoną kawę. Sprawdźcie w katalogu wszystkie nasze rodzinne propozycje wycieczek. Udowadniamy, że zwiedzanie z dziećmi to frajda.

Dzieckowpodrozy.pl: Dziękujęmy za rozmowę (wywiad z 2015 r.)

Czekamy też na Wasze opinie i komentarze. Korzystaliście z oferty rodzinnych wakacji z GRECOS Holiday? Podzielcie się opinią z innymi rodzicami!

Przeczytaj koniecznie: Opinia o Grecos - wakacje z dzieckiem na Zakynthos