Oceanarium Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci – opinie

oceanarium miedzyzdroje atrakcje dla dzieci rodzinne 2
Wizyta nad Morzem Bałtyckim jest dla wielu z nas marzeniem, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Plaża, bliskość morza… to jest naprawdę niesamowita rzecz! Warto jednak nieco bardziej “zagłębić” się w to, co oferuje Bałtyk i poznać go z nieco innej strony! Jeżeli pogoda na zewnątrz nie jest odpowiednia lub ledwo co skończyliście plażowanie, to koniecznie musicie wpaść do niezwykłej atrakcji, którą jest Oceanarium w Międzyzdrojach! Sprawdźmy więc, co oferuje to bardzo ciekawe i pełne atrakcji miejsce!

Nowo powstałe Oceanarium w Międzyzdrojach to naprawdę imponujący obiekt, osiągający powierzchnię aż 3000 metrów kwadratowych. Co możemy znaleźć wewnątrz niego? Otóż będą to stworzenia wodne z najdalszych zakątków świata, mieszkające w zbiornikach wodnych od 3 tysięcy aż do 80 tysięcy litrów wody. Rozpoczynając od przeróżnych ryb, takich jak płaszczki, mureny, piranie, węgorze, krewetki symbiotyczne, rekiny, ośmiornice czy skrzydlice… a to nie wszystko. 

oceanarium miedzyzdroje atrakcje dla dzieci rodzinne 3

Jedną z najciekawszych atrakcji jest 16-metrowy półtunel wypełniony przepięknymi rybami. Poza tym, nie brakuje tu pięknych raf koralowych — to naprawdę robi wrażenie! Co więcej — znajdziemy tu inne atrakcje, takie jak “touch pool”, w którym możemy dotknąć żywe ryby, czy paludarium z japońskimi karpiami koi. 

oceanarium miedzyzdroje atrakcje dla dzieci rodzinne

Na absolutnie najmłodszych również czekają ciekawe atrakcje! Mowa tutaj o:

  • sali edukacyjnej i multimedialnej, gdzie dzieci poprzez zabawę dzieci mogą też się uczyć.
  • bawialni, gdzie zabawa nie zna granic.
  • wystawie makiet rekinów w skali 1:1 (to naprawdę robi wrażenie, szczególnie jeżeli mowa o maluchach!
  • …a poza tym, czekają tu na nas projekcje laserowe, monitory 4K i technologie wykrywania ruchu! 

Sprawdź również:
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci

Ekspozycja wewnątrz tego oceanarium jest naprawdę ciekawa i na potrzeby unikalnych wrażeń, została podzielona na kilka stref tematycznych. Każda z tych podstref jest dokładnie opisana, stąd też możemy naprawdę dużo się tu dowiedzieć! Na przykład w sali “Giganci Oceanów” znajdziemy… prawdziwe młode rekiny!

oceanarium miedzyzdroje atrakcje dla dzieci rodzinne 4

Koniecznie wpadnijcie do tego miejsca przy najbliższej wizycie w Międzyzdrojach! Wasze dzieci na długo zapamiętają takie “obcowanie” ze zwierzętami wodnymi… a kto wie, może i wy zobaczycie coś, czego jeszcze nie widzieliście? Nadszedł czas na odwiedziny w tym cudownym miejscu!

Ceny biletów Oceanarium Międzyzdroje

  • bilet normalny – 45 zł
  • bilet ulgowy – 35 zł
  • dzieci do drugiego roku życia — wstęp bezpłatny

Skorzystanie z ulgi obowiązuje dzieci od 2 roku życia do 18 lat, emerytów i rencistów

Godziny otwarcia Oceanarium Międzyzdroje

Oceanarium w Międzyzdrojach jest otwarte codziennie od 10:00 do 19:00.

Lokalizacja Oceanarium Międzyzdroje

Oceanarium w Międzyzdrojach zlokalizowane jest na ul. Promenadzie Gwiazd 4, w samym centrum tego nadmorskiego miasta. Wejście do obiektu znajduje się naprzeciwko wejścia na molo. Dokładną mapę lokalizacji znajdziecie na mapce poniżej.

Sprawdź też:

Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci