Jak złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny?

jak zlozyc wniosek o karte duzej rodziny
Karta Dużej Rodziny i jej wprowadzenie to dla wielu z nas niezwykłe ułatwienie, umożliwiające skorzystanie z wielu zniżek dla całej rodziny… i to w wielu miejscach! Właśnie dlatego tak ważne jest dokładne zaznajomienie się z tym, jak ją uzyskać! Dziś pokażemy wam, jak złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu wartościowe informacje, które przydadzą wam się w tym procesie.

Jeżeli nie wiecie, to Karta Dużej Rodziny wydawana jest na podstawie wniosku — co najlepsze, jedna osoba może złożyć ten wniosek “w imieniu” całej rodziny, a może to być każdy jej pełnoletni członek. Świadczenie to przysługuje wszystkim rodzicom (także zastępczym), którzy wychowują lub wychowywali co najmniej trójkę dzieci. Składając ten wniosek, będziemy musieli wypełnić go następującymi informacjami:

  • dane obu rodziców/małżonka rodzica
  • dane dzieci

Przygotowaliście już tę część wniosku? Zastanówmy się więc: po co nam Karta Dużej Rodziny?

Jakie korzyści daje Karta Dużej Rodziny?

  • zniżki na przejazdy kolejowe dla rodziców i ich małżonków – 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne;
  • 50% ulgi opłaty za paszport dla rodziców i małżonków rodziców;
  • 75% ulgi opłaty za paszport dla dzieci;
  • bezpłatny wstęp do parków narodowych

… a to nie wszystko!

jak zlozyc wniosek o karte duzej rodziny 2

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku Karta Dużej Rodziny?

To jednak nie wszystko, gdyż do wniosku o Kartę Dużej Rodziny należy także złożyć inne dokumenty. O jakie z nich chodzi? Odpowiedź czeka w akapitach poniżej.

 

Przede wszystkim, w przypadku rodzica składającego wniosek, konieczne jest zaświadczenie mówiące o tym, że miał lub ma na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci oraz że nie jest/nie był on/ona pozbawiony władzy rodzicielskiej ani ograniczony we władzy rodzicielskiej stosunku do co najmniej trojga dzieci.

Dodatkowo musimy dostarczyć zaświadczenie mówiące o tym, że:

  • w przypadku dzieci powyżej 18 roku życia uczęszczającej do szkoły lub szkoły wyższej — oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki
  • w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka — oryginał/odpis postanowienia o umieszczeniu w zastępczej lub wymienionej wcześniej placówce
  • W przypadku dzieci przebywających w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka — oświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Po zaakceptowaniu wniosku otrzymamy naszą Kartę Dużej Rodziny — możemy uzyskać ją w postaci aplikacji lub klasycznie — w wersji plastikowej.

To naprawdę proste i nie wymaga od nas wiele pracy! A jak widać… korzyści są pokaźne i wielowymiarowe.

Złóż wniosek o Kartę Dużej Rodziny już dziś! Niezbędny wniosek znajdziecie w linku poniżej!

Karta Dużej Rodziny — wniosek

Macie pytania dotyczące spraw urzędowych?

A może chcecie, żebyśmy omówili inne ważne kwestie? Dajcie znać w komentarzach!