Oceanarium – L’Aquarium de Barcelona

rekiny w oceanarium w Barcelonie

To kolejna z topowych atrakcji Barcelony, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Sama lokalizacja Oceanarium jest niesamowita, znajdziecie je w Port Vell – kiedyś główny port handlowy Barcelony, dziś centrum rozrywkowo-handlowe z przystanią jachtową. Dla dzieciaków atrakcją może być wejście od strony miasta ruchomą kładką.

ruchoma kładka do Port Vell - droga do akwarium Barcelona

Port Vell Barcelona atrakcje dla dzieci Akwarium

La aquarium-oceanarium Barcelona zwiedzanie z dziećmi

Zwiedzamy L'Aquarium de Barcelona z dziećmi

35 różnych akwariów, 11 000 morskich żyjątek z ponad 450 gatunków i aż 5 000 000 litrów wody musi robić wrażenie. Robi, ale nie koniecznie na tych, którzy już trochę akwariów widzieli (to oczywiście nasza subiektywna opinia, jednak podobne opinie wyrażane są coraz częściej na Tripadvisor). Wówczas na 34 z 35 znajdujących się w L'Aquarium de Barcelona rzucicie tylko okiem, a na dłużej zatrzymacie się przy tym jednym – z olbrzymiej wielkości rekinami. 

akwarium Barcelona opinie oceanarium

oceanarium Barcelona opinie akwarium

Przez ten zbiornik przejdziecie lub przejedziecie specjalną ruchomą ścieżką, w szklanym tunelu o długości 80 m. W łączniku pomiędzy tunelami znajdziecie większe pomieszczenie z dużą szklaną ścianą – świetne miejsce na fotki, są też miejsca do posiedzenia i obserwacji płaszczek, rekinów itp.

Selfie z rekinem - bezcenne ;-)

zwiedzanie z dzieckiem akwarium Barcelona opinie

rekiny Barcelona akwarium opinie oceanarium atrakcje dla dzieci

Jeśli macie szczęście (albo wcześniej sprawdzicie) możecie trafić na karmienie rekinów, albo sprzątanie basenu. Ciekawie wygląda nurkowanie z odkurzaczem czy mycie szklanego tunelu gdy wokół pływają wyjątkowo duże rekiny.

nurkowanie z rekinami Barcelona akwarium opinie

Oceanarium ma dodatkową ofertę dla szukających adrenaliny, albo dla tych, którzy mają wolne 150 Euro. Możecie skorzystać z nurkowania w klatce wśród rekinów – atrakcja dostępna również dla dzieci od lat 8.

klatka do nurkowania z rekinami akwarium Barcelona

Kolejną bardzo ciekawą atrakcją akwarium w Barcelonie jest część na pierwszym piętrze (tą opinię podzielają również użytkownicy Tripadvisor). Tam znajdziecie świetną ekspozycję dla dzieci. Jest łódź podwodna z której peryskopu zobaczycie Barcelonę. Jest świetny plac zabaw z atrakcjami w morskim klimacie. Dalej znajdziecie pingwinarium i dodatkowe atrakcje oraz taras widokowy z mini placem zabaw.

plac zabaw dla dzieci atrakcje akwarium Barcelona

łódź podwodna Barcelona akwarium opinie oceanarium

atrakcje dla dzieci akwarium Barcelona opinie

plac zabaw akwarium Barcelona opinie

oceanarium Barcelona z dzieckiem

pingwinarium Barcelona Opinie

Oceanrium Barcelona - La Aquarium opinie atrakcje

zwiedzanie z dzieckiem Akwarium Barcelona opinie atrakcje

Opinia

Nawet jeśli byliście już w tego typu miejscach, Wasze dzieci będą zachwycone - to dla ich uśmiechu warto tam się wybrać.

Poznajcie pozostałe najlepsze atrakcje dla dzieci w Barcelonie