Barcelona z dzieckiem-co zobaczyć?Poznaj atrakcje Barcelony!

Idealna na zwiedzanie oraz wypoczynek - słoneczna Barcelona, a wraz z nią wybrzeże Costa Brava. Miasto przyciąga co roku rzesze turystów, zapewniając im różnorodną rozrywkę oraz relaks nad Morzem Śródziemnym. Barcelona ma też w zanadrzu wiele atrakcji dla rodzin podróżujących z dziećmi.

atrakcje Barcelona marina zwiedzanie rodzinne

Do Katalonii najlepiej wybrać się poza szczytem sezonu letniego - w kwietniu-maju czy wrześniu-październiku, a nawet w listopadzie kiedy dalej panuje tu wspaniała pogoda, a turystów jest jakby trochę mniej. Loty z Polski do Barcelony El Prat (główne lotnisko) oferują linie lotnicze Wizz Air, Vueling, LOT czy Norwegian, dodatkowo liniami Ryanair dolecimy do Girony, skąd szybko dojedziemy na wybrzeże Costa Brava.

Barcelona na weekend z dzieckiem

Miasto najlepiej zwiedzać na piechotę, ale równie sprawnie możemy poruszać się po nim komunikacją miejską, szczególnie metrem. Samochód nie będzie nam tu potrzebny, a przy okazji odpadnie nam dość duży problem z szukaniem wolnego miejsca parkingowego. Komunikacja miejska jest bardzo rozwinięta, a najszybszym środkiem transportu jest oczywiście metro - czytaj więcej ceny taksówek i metra w Barcelonie

Barcelona co zwiedzić z dzieckiem

Barcelona - co zobaczyć z dzieckiem?

Jednym z głównych miejsc spotkań w Barcelonie jest Plaça de Cataluny. To tutaj zaczyna się słynny deptak La Rambla. Kilka kilkometrów zakupów, kawiarnii, restauracji i niekończącego się potoku ludzi. Na La Rambla znajdziecie bardzo atrakcyjny rynek - La Boqueria - czeka tam na Was mnóstwo świeżych owoców, słodyczy czy owoców morza (niestety ceny typowo turystyczne). 

Rynek La Rambla La Boqueria atrakcje Barcelona (3)

Rynek La Rambla La Boqueria atrakcje Barcelona dla rodzin z dziećmi

Dalej deptakiem dojdziemy do pomnika Krzysztofa Kolumba (znajduje się tam również punkt widokowy) oraz Port Vell, gdzie znajduje się jedno z największych oceanariów w Europie - L'Aquàrium.

Byliśmy tam z dziećmi: zobacz zdjęcia i dowiedz się więcej o 
atrakcjach w Akwarium Barcelona

Zgromadzonych zostało tam ponad 11 000 okazów reprezentujących ponad 450 gatunków żyjących w obrębie Morza Śródziemnego oraz Karaibskiego. Spacerując dalej na zachód dotrzemy na plażę barcelońską w dzielnicy Barceloneta - latem jest ona oblegana zarówno przez turystów, jak i mieszkańców.

Zobacz zdjęcia plaży i bulwaru Barceloneta

plaża Barcelona
W Barcelonie warto wybrać się na spacer na wzgórze Montjuïc, gdzie znajdują się obiekty sportowe wybudowane z okazji Igrzysk Olimpijskich. Na wzgórze dostaniecie się atrakcją nie tylko dla dzieci: Transbordador Aeri del Port czyli kolejką linową z charakterystycznymi czerwonymi wagonikami mieszczącymi do 20 osób (bezpośrednio z Port Vell) lub mniejszą kolejką linową Telefèric de Montjuïc, zapewniającą spektakularne widoki.

Byliśmy tam -  sprawdź atrakcje dla dzieci na Wzgórzu Montjuïc

Transbordador Aeri del Port Barcelona kolejka linowa

Barcelona z góry widok panorama

Po drodze miniemy fontanny Font Magica (Magiczne Fontanny), gdzie wieczorami odbywa się spektakl w takt muzyki i świateł. Niedaleko znajduje się El Poble Espanyol, czyli Hiszpania w pigułce - na terenie miasteczka możemy zobaczyć charakterystyczne dla różnych regionów kraju budowle, spróbować lokalnej kuchni czy zobaczyć pokaz tańca flamenco.

magiczne fontanny Barcelona atrakcje dla dzieci

By uciec od zgiełku miasta możemy wybrać się do jednego z barcelońskich parków: w Parc de La Ciutadella możemy popływać łódkami, w Parc de l’Oreneta dzieci mogą przejechać się małą ciuchcią, a w Parc Güell zobaczyć najdłuższą na świecie ławkę zaprojektowaną przez Gaudiego. 

Czytaj więcej o atrakcjach w Park Güell

zwiedzamy Barcelonę z dzieckiem park Guell
co zwiedzić z dzieckiem w Barcelonie

Dzieci na pewno ucieszą się także z wizyty w barcelońskim Zoo (znajduje się ono przy Parc de La Ciutadella), gdzie swój dom ma ponad 7000 zwierząt reprezentujących ponad 400 gatunków - zobaczymy tu między innymi pokaz na żywo z delfinami, sprawdzimy, jak żyją najmniejsze na świecie małpy oraz nakarmimy zwierzęta hodowlane. Na terenie Zoo znajduje się również plac zabaw. Jeśli masz mało czasu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z oficjalnego autobusu turystycznego, którym w kilka godzin przejedziecie przez całe miasto.

Zoo Barcelona atrakcje dla rodzin z dziećmi co zobaczyć?

Chyba żaden chłopiec (i ten duży i ten mniejszy) nie będzie chciał ominąć najważniejszej atrakcji piłkarskich kibiców: stadion Camp Nou. Podczas wycieczki po stadionie możemy zobaczyć m.in. szatnie piłkarzy czy muzeum poświęcone historii klubu. Byliśmy tam i sprawdziliśmy dokładnie - jak wygląda zwiedzanie stadionu Camp Nou w Barcelonie.

Barcelona stadion zwiedzanie z dzieckiem camp noufot. Piotr Matya
Jeśli pogoda spłata nam figla, to możemy wybrać się z dziećmi do jednego z muzeów - warto polecić tutaj The Museu d'Arqueologia de Catalunya, gdzie możemy poznać starożytne dzieje mieszkańców tego regionu aż do czasów średniowiecznych; CosmoCaixa, muzeum nauki, gdzie znajduje się planetarium oraz mini las deszczowy; Museu D’Idees i Inventes, muzeum pomysłów i wynalazków; Museu del Mamut, muzeum poświęcone zwierzętom prehistorycznym, Museu de la Xocolata, muzeum, gdzie znajdziemy m.in. miniatury budynków wykonane z czekolady czy El Rey de La Magia, muzeum magii, które działa w mieście od ponad 130 lat, a gdzie można zobaczyć również magiczne przedstawienia. Niesamowite wrażenie robią wszystkie budynki zaprojektowane przez Gaudiego.

atrakcje w Barcelonie - zwiedzanie z dzieckiem na weekend

atrakcje w Barcelonie - zwiedzanie z dzieckiem na weekend

atrakcje w Barcelonie - zwiedzanie z dzieckiem na weekend
atrakcje Barcelona na weekend z dzieckiem

Warto również wybrać się na rodzinny spacer w dzielnicy Barri Gòtic. To średniowieczna dzielnica w Barcelonie, która rozciąga sie od La Barceloneta, obok La Ramba, aż do  centrum barcelońskiego Starego Miasta (Ciutat Vella). Rozciąga się pomiędzy wybrzeżem Morza Śródziemnego a rondem Sant Pere oraz między aleją La Rambla i ulicą Via Laietana.

barri gotic atrakcje na weekend Barcelona z dzieckiem

barri gotic atrakcje na weekend Barcelona z dzieckiem

Na wzgórzu Tibidabo znajduje się park rozrywki, który stanowi atrakcję zarówno dla młodszych i starszych. Przejedziemy się tu na diabelskim młynie czy na karuzeli-samolocie. W wesołym miasteczku znajduje się też zamek oraz strefa piratów. Na szczycie wzgórza, na które wjedziemy zabytkowym tramwajem Tramvia Blau, przygotowane zostało miejsce na piknik, ale warto zaopatrzyć się w przekąski nim wjedziemy na górę. 
Tibidabo Barcelona atrakcje dla dzieci

Więcej o atrakcjach Barcelony i aktualnych wydarzeniach znajdziecie na:
visitbarcelona.com
oficjalna strona turystyczna Barcelony

W okolicach Barcelony znajdują się jeszcze inne parki rozrywkowe: Port Aventura oraz Activ Natura. Port Aventura zlokalizowany jest ok. godzinę drogi na południe od miasta, a na jego terenie możemy przejechać się jedną z największych kolejek górskich w Europie. Cały park podzielony jest tematycznie na pięć regionów: Dziki Zachód, Polinezja, Chiny, Meksyk oraz region śródziemnomorski. Atrakcje zostały tu przygotowane z myślą zarówno o młodszych, jak i starszych dzieciach. Activ Park znajduje się na północ od Barcelony i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 110 cm wzrostu. W parku przemieszczamy się za pomocą lin oraz mostów między drzewami.

Sprawdzone noclegi w centrum Barcelony:
LodgingApartments.com