Barcelona Wzgórze Montjuïc–zamek, kolejka, magiczna fontanna i inne atrakcje

Wzgórze Montjuïc z dzieckiem Barcelona

Wzgórze Montjuïc to atrakcja sama w sobie, a w szczególny sposób polecamy ją rodziną z dziećmi. Nasycenie atrakcjami w tym miejscu pozwala zaplanować kilkugodzinną wycieczkę - sprawdźmy co warto zwiedzić na wzgórzu Montjuïc.

Zamek – Castell de Montjuïc atrakcje dla dzieci  Barcelona

Zamek – Castell de Montjuïc

Zamek zachwyci Was przede wszystkim wyjątkowym położeniem. Jego początki sięgają do 1640 roku, jednak w 1706 został załkowicie zburzony przez Filipa V. Obecny zamek na planie gwiazdy pełni rolę Muzeum Wojska oraz Centrum pokoju, ale jest też doskonałym punktem widokowym na całe miasto. W dolnej części zamku przyjemne wrażenie zrobi na Was „Plac Parad”, jednak nic nie jest w stanie oddać widoków, jakie czekają na Was z tarasów na piętrze zamku. W niedziele po godzinie 15:00 wstęp bezpłatny. Bilet normalny 5 Euro – dzieci do lat 16 bezpłatnie.

Zamek Montjuïc atrakcje dla dzieci  Barcelona

Zamek na Wzgórzu Montjuïc atrakcje dla dzieci  Barcelona

Zamek na Wzgórzu Montjuïc atrakcje dla dzieci

punkt widokowy Barcelona Wzgórze Montjuïc atrakcje dla dzieci

punkt widokowy Barcelona Wzgórze Montjuïc atrakcje dla dzieci

Barcelona Zamek na Wzgórzu Montjuïc atrakcje dla dzieci (2)

Barcelona Zamek na Wzgórzu Montjuïc atrakcje dla dzieci (2)

Kolejka Telefèric de Montjuïc

Na szczyt wzgórza Montjuïc dostaniecie się pieszo lub atrakcją samą w sobie Telefèric de Montjuïc. Kolejka w połowie drogi ma stację i zmienia kierunek jazdy, dzięki czemu widoki z kolejki są jeszcze bardziej spektakularne.

Bilet w dwie strony dorośli: €11.50
Bilet w dwie strony – dzieci 4-12 lat: €8.40
Bilet w jedną stronę - dorośli 7,80 Euro, dzieci 6 Euro
Kupując na oficjalnej stronie Barcelona Turisme >>tutaj<< skorzystacie z 10 % zniżki

Kolejka linowa Telefèric de Montjuïc Barcelona

Kolejka linowa Telefèric de Montjuïc Barcelona Gondole

Jeśli macie więcej czasu, ze szczytu wzgórza Montjuïc warto zejść pieszo, bowiem na zboczach znajdziecie sporo ciekawych budynków pozostałych po wystawie światowej i olimpiadzie. Najważniejsze z nich to Palau Nacional, Stadion Olimpijski (Estadi Olímpic), kompleks fontann Font Màgica.

Jeśli pasjonuje Was hiszpańska architektura, powinniście koniecznie odwiedzić Poble Espanyol – czyli Hiszpanię w miniaturze. Jednak mówiąc o miniaturze, nie mamy na myśli wielkości budynków, gdyż te są zbudowane w skali 1:1. Na powierzchni 49 000 m2 zbudowano wierne repliki 117 budynków, skwerów i charakterystycznych uliczek. Są tu m.in. Calle Cuna - Arcos de la Frontera (Cádiz) z Andaluzji, Puerta de San Vicente – Ávila, Navalcarnero - Navalcarnero (Madrid), Casa Son Berga - Palma de Mallorca (Mallorca), Monasterio románico de Sant Miquel – Catalunya i wiele innych. Jeśli macie ochotę zerknąć jak to wygląda – zapraszamy na wirtualny spacer >>tutaj<<. 

Wzgórze Montjuïc było również ważnym miejscem rozgrywek podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992. Do bezpłatnego zwiedzania udostępniony jest stadion olimpijski posiadający 65 000 miejsc, który był miejscem ceremonii otwarcia i zamknięcia olimpiady oraz dyscyplin lekkoatletycznych. Jak kolwiek byście nie dostali się na Wzgórze, nie możecie nie zauważyć „Torre de Comunicacions de Montjuïc” - czyli wieży telekomunikacyjnej o wyjątkowych kształtach zaprojektowanych przez Santiago Calatravę.

stadion olimpijski Barcelona zwiedzanie

wieża telekomunikacyjna Barcelona olimpijska
Magiczna Fontanna Barcelona - Font Màgica de Montjuïc

Jedną z najciekawszych rodzinnych atrakcji u podnóża Wzgórza Montjuïc jest Magiczna Fontanna (Font Màgica de Montjuïc) – to niezwykły spektakl „światło i dźwięk”. Wybudowana na wystawę światową EXPO w 1929 r., do dziś przyciąga tłumy (szczególnie w sezonie może być tłoczno). Co ważne – to atrakcja bezpłatna! Warto zostać na kilku pokazach, gdyż organizatorzy starają się, aby jednego dnia nie powtarzały się. Aha...bliżej wcale nie znaczy lepiej - zdecydowanie lepiej obserwować pokaz z perspektywy.

Godziny pokazów Maginczej Fontanny:

27.02- 30.03 od piątku do niedzieli od 19.00 d0 21.00 (co pół godziny)
31.03 – 29.10 - od czwartku do niedzieli od 21:00 do 23:30 (co pół godziny)
Przed wyjazdem warto upewnić się, czy nic się nie zmieniło.

Czytaj więcej o atrakcjach dla dzieci w Barcelonie