Nowa strefa Aqualantis w Energylandii już w tym roku!

Aqualantis to najnowsza strefa w dobrze znanej Energylandii, której otwarcie… zaplanowano już na ten rok! Ta nowa część parku obejmująca powierzchnię aż 6 hektarów, stylizowana jest na wzór zatopionego starożytnego miasta. Co interesujące, w jej powstanie zaangażowanych było aż 1000 osób! Warto też zaznaczyć, że wraz z otwarciem tej strefy, swoją premierę będzie miał także nowy rollercoaster Abyssus – mający być główną atrakcją tego miejsca! Przy okazji, pojawi się tam aż 10 nowych atrakcji oraz wyjątkowe widowisko – tam trzeba się pojawić!

Abyssus – roller coaster jakiego jeszcze w Polsce nie było! 

Abyssus – nowa kolejka w Energylandii stanie się absolutnym hitem! Jest to Double Launch Coaster typu Shockwave wyprodukowany przez holenderską firmę Vekoma. Budowa Abyssusa była  nie lada wyzwaniem, bo składa się on z 90 500 elementów. To mniej więcej tyle ile zostałoby wykorzystanych, gdyby zbudować 5 wieży Eiffla. Sporo prawda? Części konstrukcyjne były  produkowane w różnych krajach – Holandii, Niemczech, Czechach, Słowacji, a nawet USA. To  wszystko stawiało przed budowniczymi spore logistyczne wyzwanie i dlatego nad projektem czuwało ponad 200 osób! Jednak ilość elementów to nie wszystko. Wyobraźcie sobie, że ciężar całej  konstrukcji roller coastera wynosi 815 ton. To tyle co dwie średniej wielkości rakiety kosmiczne!  Jeden wagonik waży 7 ton, a na emocjonującą przejażdżkę zabierze na raz 16 osób – jesteście ciekawi  jak będzie ona wyglądać?

Od razu, na samym początku zostaniemy mocno zaskoczeni. Nie wjedziemy kolejką powoli na górę, bo tradycyjny wyciąg zastąpiono tutaj wystrzałem elektromagnetycznym. Moc Abyssusa jest niewyobrażalna! Wynosi aż 5210 KM – można to porównać z 7 silnikami bolidów Formuły. Dzięki tak ogromnej mocy Double Launch Coaster uzyska maksymalną prędkość 100 km/hPodczas przejazdu kolejką po imponującym torze o długości 1316m zaliczymy 4 spektakularne  inwersje i wjedziemy na nieco ponad 38 metrów wysokości. Liczne zakręty, szybkie zmiany poziomów, a co za tym idzie znaczne przeciążenia i cudowne efekty nieważkości – to wszystko  sprawi, że poziom adrenaliny gwałtownie nam się podniesie. W niespodziewanym momencie, w  połowie trasy efekt nieważkości po razy drugi wbije nas w fotel, dzięki wyrzutowi magnetycznemu.  Niewiarygodne? A jednak! Pasażerowie podczas jazdy będą poruszać się nad małymi jeziorami,  stawami i wodotryskami. Jednakże, twórcy kolejki zapewniają, że nie zostaniemy zmoczeni, bo  wagoniki w żadnym miejscu nie stykają się bezpośrednio z wodą. To co, kto skusi się na przejazd? 

Aqualantis – królestwo oceanu! 

Energylandia w 2021 roku zaskoczy swoich Gości nową, już 6. strefą zabawy! Aqualantis to kolejna część Parku, która powstała na ogromnym obszarze zajmującym 6 hektarów. W powstanie  Aqualantis zaangażowanych zostało ponad 1000 osób! Na tą ogromną liczbę składają się architekci i  inżynierowie, ale również montażyści konstrukcji, pracownicy branży budowlanej, operatorzy  maszyn, a nawet alpiniści. Oczywiście poza nimi nad nową krainą pracowały też osoby związane z  produkcją karuzel, roller coasterów i innych urządzeń, a także pracownicy Energylandii. To właśnie  dzięki tym wszystkim ludziom Park Rozrywki udostępni niedługo kolejny, ekscytujący obszar zabawy o  jakim Wam się nawet nie śniło! Aqualantis otwiera nowy rozdział w budowie i tematyzacji  następnych etapów rozwoju Energylandii. Za projekt, oprawę wizualną i fabułę odpowiada studio Jora Vision z Holandii. Firma od lat związana z branżą rozrywki na całym świecie, projektująca takie  parki jak: Disneyland, Walibi i Europa Park.  

Fabuła nowej krainy Energylandii nawiązuje do starożytnego Atlantis. Pewnego dnia miasto  całkowicie zalała olbrzymia fala. Niedawno ruiny metropolii zostały odnalezione przez dzielnych  odkrywców. Zbudowali oni stację pomp, której odwzorowanie można znaleźć w Abyssusie. Roller Coaster stylizowany jest na przepompownię służącą do odprowadzania wody z zatopionego królestwa. Teraz nadszedł czas, abyśmy razem wzięli udział w odkrywaniu krainy Aqualantis – 6.  strefy Energylandii! Z każdym krokiem będziemy coraz bardziej wchodzić w głąb historii tego  wspaniałego miasta. Uliczki stylizowane na starożytną, morską krainę, a wszystko wykonane z  najwyższą starannością. Aqualantis to miejsce, w którym na całe rodziny czekać będzie wiele  niesamowitych atrakcji jakich jeszcze nie widzieliście.  

10 nowych atrakcji w Energylandii!  

Nie tylko wielbiciele mocnych wrażeń znajdą coś dla siebie w nowej strefie Energylandii. Light Explorer – jest to rodzinny boomerang roller coaster, czyli kolejka, która jedzie po torze w jedną  stronę, a następnie wraca tyłem do kierunku jazdy. Kolejna nowa atrakcja to Grotto Expedition, czyli  ekspedycja łodziami widokowymi, których trasa wiedzie wśród tajemniczych jaskiń i położonej poza  miastem wspaniałej lagunie. Energylandia pamięta również o najmłodszych Gościach Parku, dlatego  w udostępnionej krainie znajdzie się kilka mniejszych karuzel. Jedną z nich jest Burning Engine, na  której dzieci zasiądą za kierownicą wozu strażackiego i spróbują ugasić mały budynek znajdujący się  w środku. Drugą atrakcją dla dzieci będzie Submarine Dive – karuzela stylizowana na małe łodzie podwodne.

W nowej części Parku znajdziemy również Water Works – wodny plac zabaw, a także karuzele interaktywne – Stormy Ship i Magic Pump. Z kolei dla tych, którzy najlepiej czują się na lądzie, ale lubią oszałamiające pokazy Energylandia przygotowała coś specjalnego. Będą to kaskaderskie pokazy Aquajump, czyli akrobatyczne skoki do wody z wysokiej wieży. Takich  odważnych, skaczących śmiałków na pewno będzie Wam się miło oglądało, a zarazem podziwiało. Ponadto, w nowej krainie będziecie mogli przejechać się Tidal Wave Twister’em. To Disco Coaster – wirujący talerz, który podobnie jak w tańcu przemieszcza się po krótkiej trasie, poruszając przy tym lekko w górę i w dół. Tym tanecznym krokiem powróćmy jednak do głównego rynku. Dawniej było to  miejsce spotkań, odpoczynku i wytchnienia. Nie inaczej będzie teraz, a co więcej znajdziemy tu liczne punkty z przekąskami i przesmacznymi słodkościami. W Aqualantis nie zabraknie także sklepików, w których będzie można zaopatrzyć się w pamiątki z tak niecodziennej wyprawy. 

Energylandia – plany na przyszłość! 

Ekscytujące karuzele, zachwycające kolejki i niezwykłe atrakcje wodne – to wszystko czeka na  Was w Parku Rozrywki Energylandia Zator! Strefa Familijna z Roller Coasterem Boomerang, Strefa Ekstremalna z Roller  Coasterem Mayan, Bajkolandia, a w niej między innymi kolejka Śmiejżelki Energuś i Latające  Huśtawki, a może Big Milk Water Park lub Smoczy Gród? – każdy bez względu na wiek znajdzie krainę  zabawy dla siebie i fantastycznie spędzi czas. Musicie uwierzyć, że nowa strefa to nie koniec rozwoju  Energylandii, lecz dopiero początek! W przyszłości obiekt ma zajmować obszar aż 200 hektarów. Wśród planów jest między innymi rozbudowa o kolejne krainy tematyczne, a w nich nowe roller  coastery.

Ponadto pojawi się również wiele innych atrakcji, kryty park wodny, restauracje, a także hotel. Wiemy, że Polacy pokochali roller coastery i coraz częściej sięgają po ten typ rozrywki. Zator już teraz przyciąga miliony gości z całej Europy, którzy poszukują niecodziennego sposobu na spędzenie  wolnego czasu. To właśnie dla nas Energylandia dokłada wszelkich starań, żeby pobyt w Parku upłynął nam pod znakiem radości, emocji, niesamowitych przygód i niezapomnianych wrażeń. Wybierzcie się do Zatora i przekonajcie się o tym osobiście. Na pewno nie pożałujecie!  

Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową: www.energylandia.pl/

Do zobaczenia w Energylandii – najnowocześniejszym Parku Rozrywki w Polsce!