Wizzair-lot z dzieckiem i niemowlakiem: bagaż,wózek,fotelik,bilety, przydział miejsc…

wizzair bilety dla dziecka lot z niemowlakiem opinie

Dzięki tanim liniom lotniczym możemy zaplanować podróż w niemal każdy zakątek Europy. Jednym z największych niskokosztowych przewoźników na polskim niebie jest Wizz Air , który oferuje loty z Gdańska, Katowic, Lublina, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia do wielu europejskich miast, ale także na Bliski Wschód czy do Azji. Jak skorzystać z oferty przewoźnika i zaplanować rodzinną podróż w rozsądnej cenie?

Dokumenty do podróży z dzieckiem

Zanim zarezerwujemy bilety lotnicze zadbajmy o odpowiedni dokument dla dziecka - niemowlęta oraz dzieci i młodzież muszą mieć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport. Bez odpowiednich dokumentów obsługa nie pozwoli na dalszą podróż.

Wizzair - Bilety dla niemowląt i dzieci

Dzieci w wieku poniżej dwóch lat podróżują na kolanach rodziców. Za bilet dla malucha zapłacimy od 36 PLN do 120 PLN. Skąd taka rozpiętość? Jeżeli cena biletu dla osoby dorosłej jest mniejsza niż 120 PLN, to taką samą kwotę zapłacimy za niemowlę, tzn. jeśli bilet do Londynu dla dorosłego kosztuje 39 PLN, to za bilet dla małego dziecka również zapłacimy 39 PLN. Natomiast jeśli cena biletu dla osoby dorosłej jest wyższa niż 120 PLN, to maksymalna opłata za bilet dla niemowlaka wyniesie 120 PLN. Jedna osoba dorosła może mieć pod swoją opieką jedno niemowlę.

wizzair lot z niemowlakiem co można zabrać na pokład bagaż wózek opinie

Wizz Air umożliwia małym dzieciom podróż na pokładzie samolotu w foteliku samochodowym. Aby skorzystać z takiej opcji należy wykupić dodatkowe miejsce (zamiast biletu dla niemowlęcia trzeba wybrać normalny bilet) i podczas rezerwacji w polu imię wpisać “Infant”, a w polu nazwisko - nazwisko pasażera.

Fotelik samochodowy musi być ustawiany tyłem do kierunku jazdy, mieć własne pasy bezpieczeństwa oraz mieć możliwość zamontowania go do fotela za pomocą pasów, które znajdują się w fotelu pasażera.

jak zapakowac fotelik samochodowy do samolotu dla dziecka bagaż

Dzieci i młodzież w wieku od 2 do 14 lat za bilet zapłacą tyle samo co osoba dorosła. Osoby powyżej 14 roku życia mogą już podróżować samodzielnie, ale nie mogą mieć pod swoją opieką innych dzieci.

Jeżeli często podróżujecie liniami Wizz Air w rodzinnymi gronie to warto rozważyć przystąpienie do klubu Wizz Air Discount Club. Uiszczając roczną opłatę w wysokości 229 PLN maksymalnie pięciu pasażerów na jednej rezerwacji może korzystać z niższych cen biletów oraz zapłaci mniej za przewóz bagażu rejestrowanego.

Wizzair - przydział miejsc w samolocie, a podróż z dzieckiem

W Wizz Air obowiązują numerowane miejsca, każdemu będzie zatem przydzielony konkretny fotel. Podczas rezerwacji biletów możemy za dodatkową opłatą wykupić miejsca, by cała rodzina siedziała razem podczas lotu. Jeżeli nie zarezerwujecie miejsca to zostanie Wam ono automatycznie przydzielone podczas odprawy on-line. Musicie się jednak liczyć z tym, że system lubi rozsadzać osoby, nawet z tej samej rezerwacji, po całym samolocie. Oczywiście, przy dziecku zawsze zostanie posadzona jedna osoba dorosła, ale już kolejna może spędzić cały rejs z drugiej części samolotu.

z niemowlakiem wizzair z dzieckiem bagaż bilety przydział miejsc opinie

Wizzair - wózek, fotelik i bagaż dla dziecka?

Podróżując tanimi liniami i kupując bilety w najniższej taryfie możemy bezpłatnie zabrać ze sobą jedynie mały bagaż podręczny - od 1 listopada 2018 roku na pokład samolotów Wizz Air weźmiemy torbę o wymiarach 40 x 30 x 20 cm.

wymiary bagażu wizzair wózek dla dziecka jaki fotelik opinie

Za dodatkową opłatą możemy wykupić bagaż rejestrowany (10 kg, 20 kg lub 32 kg), który zostanie umieszczony w luku samolotu. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą na pokład większy bagaż podręczny - o wymiarach 55 x 40 x 25 cm - to musimy zakupić usługę pierwszeństwa wejścia na pokład.

Niemowlętom poniżej drugiego roku życia nie przysługuje limit bagażu. Osoba dorosła może wtedy zabrać ze sobą dodatkowo na pokład niewielką torbę - o wymiarach 40 x 30 x 18 cm - z najbardziej potrzebnymi artykułami dla dziecka.

  • Bezpłatnie przewieziemy wózek dla dziecka lub niewielką kołyskę.

Wózek dziecięcy można nadać przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej - zostanie on wtedy umieszczony w luku samolotu i zwrócony w lotnisku docelowym w tym samym miejscu, w którym duże bagaże rejestrowane. Wózek można również zabrać ze sobą przez kontrolę osobistą i zostawić dopiero przy wejściu do samolotu. O możliwości podróżowania na foteliku dziecięcym pisaliśmy nieco wyżej.

Dzieci powyżej drugiego roku życia obowiązują te same limity bagażu co dorosłych, a więc bezpłatny mały bagaż podręczny, a pozostałe opcje są dodatkowo płatne.

Odprawa on-line

Aby skorzystać z jak najtańszych biletów należy podczas rezerwacji biletów wybrać opcję samodzielnej odprawy przez Internet. Takiej odprawy można przed podróżą dokonać na stronie internetowej lub poprzez aplikację mobilną. Nie zapomnijcie wydrukować kart pokładowych albo mieć ich ze sobą na telefonie. Wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku, przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej jest dodatkowo płatne.

wizzair lot z niemowlakiem bilety bagaż wózek fotelik opinie co można zabrać

Jeżeli wykupiliście miejsca w samolocie to odprawy możecie dokonać do 30 dni przed planowanym wylotem. Jeśli nie macie wykupionego miejsca to odprawa jest możliwa dopiero na 48 godzin przed podróżą. Na niektórych lotniskach odprawa przez Internet nie jest dostępna, wtedy bezpłatnie można otrzymać kartę pokładową przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej.

Wizzair  - co można zabrać na pokład dla dziecka?

W bagażu podręcznym, który zabieramy ze sobą na pokład, mogą znaleźć się napoje oraz jedzenie dla niemowląt (musi być ono oryginalnie zapakowane, np. słoiczki z gotowymi posiłkami). Nasz bagaż zostanie poddany kontroli bezpieczeństwa, podczas której możemy zostać poproszeni o otwarcie i skosztowanie napojów czy mleka w butelce. Osoby podróżujące z małymi dziećmi (poniżej drugiego roku życia) mogą bezpłatnie skorzystać z pierwszeństwa wejścia na pokład podczas wpuszczania pasażerów do samolotu.

co można zabrać na pokład lot z niemowlakiem wizzair opinie

Wizzair - dania dla dzieci na pokładzie?

Podczas rejsów prowadzona jest sprzedaż przekąsek oraz napojów - w ofercie przewoźnika znajdują się kanapki, słodkie oraz słone smakołyki, woda, soki itp. Dania dla najmłodszych nie są dostępne na pokładzie, na dłuższą podróż samolotem warto zaopatrzyć się zatem w odpowiedni prowiant.

Podróżowaliście liniami Wizzair z dziećmi? Ciekawi jesteśmy Waszych opinii. Co zadziałało, a co nie? Czy mieliście problemy z przewozem wózka lub z przydziałem miejsc?
Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

26 comments

Leave Comment