Nie zostało Ci dużo urlopu, a przed tobą wakacje z dziećmi?

Ystad w jeden dzień wycieczka promem dla rodziny 2023 (2)

W takim wypadku, dobrym pomysłem może być szybki rodzinny city break! Warto przy tym pamiętać, że brak czasu nie oznacza, że musisz zapomnieć o wyjeździe zagranicznym! Dobrym przykładem będzie wycieczka z Unity Line: „Odkryj Ystad w jeden dzień”.

Ystad w jeden dzień wycieczka promem dla rodziny 2023 (1)

Dlaczego wycieczka promem do Szwecji to dobry pomysł na rodzinny wyjazd?

Częste postoje, brak możliwości swobodnego poruszania się, choroba lokomocyjna, narzekanie na nudę… Podróże z dzieckiem mogą stanowić nie lada wyzwanie!

Na promie możesz o tym zupełnie zapomnieć! Przeprawa przez Bałtyk na Skanii i Polonii to wręcz kwintesencja komfortu. A co, konkretnie, składa się na tę wygodę?

Przestrzeń do zabawy i odpoczynku

Promy Polonia i Skania to jednostki, które mogą pomieścić prawie tysiąc pasażerów. Na ich pokładach można spacerować, robić zakupy, tańczyć lub podziwiać widoki z otwartego pokładu. Nie ma mowy o nudzie czy ciasnocie!

Ystad w jeden dzień wycieczka promem dla rodziny 2023 (5)

Dzieci z pewnością będą chciały odwiedzić pokoje gier i zabaw, przygotowane specjalnie dla nich. A co jeśli małych podróżnych dopadnie zmęczenie? Spokojnie! Mogą się położyć i odpocząć w komfortowej kabinie.

Nie tylko dla dzieciaków

Na uczestników rejsu „Odkryj Ystad w jeden dzień” czekają restauracje à la carte prowadzone przez najlepszych szefów kuchni i bogato zaopatrzone bary z profesjonalną obsługą barmańską.

Ystad w jeden dzień wycieczka promem dla rodziny 2023 (4)

Warto także odwiedzić sklepy, w których kosmetyki, słodycze czy zabawki sprzedawane są w atrakcyjnych, często niższych niż na lądzie, cenach. Można też spróbować swego szczęścia w kasynie lub pójść na dyskotekę!

Ystad w jeden dzień wycieczka promem dla rodziny 2023 (3)

Atrakcja sama w sobie

Ważny jest nie tylko cel wycieczki. Istotna jest też sama podróż! Warto zadbać o to, aby kojarzyła się z relaksem, dobrą zabawą i pięknymi widokami. Prawda?

Dla dzieci, zwłaszcza jeśli są przyzwyczajone do wycieczek samochodowych lub samolotowych, podróż promem może być fascynującym doświadczeniem. Swoboda przemieszczania się, własna kabina, pokój zabaw, obserwowanie morza i widok na horyzont – to mogą być właśnie te rzeczy, które najsilniej zapiszą się w ich pamięci.

rejs promem unity line z dziećmi wycieczka do Ystad opinie

„Odkryj Ystad w jeden dzień” – dlaczego akurat ta wycieczka?

Ystad to malownicze miasteczko położone na południowym wybrzeżu Szwecji, które odkryje przed tobą niejedną ciekawą historię! Dlatego, mimo wielu atrakcji na promie, gdy dopłyniemy do wybrzeża Szwecji, po prostu trzeba zejść z pokładu!

Co warto zobaczyć w Ystad?

  • Klimatyczne Stare Miasto. Królują tu charakterystyczne, urokliwe domy szachulcowe. Ściany tego typu budynków wyróżnia to, że poprzecinane są ciemnymi, drewnianymi belkami. W Ystad znajduje się ich ponad 300, co sprawia, że jest to największe skupisko domów szachulcowych w całej Skandynawii!
  • Średniowieczne budowle sakralne. Zwłaszcza Kościół Mariacki, którego budowę rozpoczęto jeszcze w około 1200 roku i Kościół św. Piotra, gdzie mieści się muzeum miejskie Ystads Stadsmuseum.
  • Latarnię morską na podejściu do portu Ystad, którą zbudowano w 1862 roku, a zelektryfikowano dopiero w latach pięćdziesiątych XX wieku.
  • Miejsca, które odwiedzał komisarz Kurt Wallander – mieszkaniec Ystad i bohater poczytnych powieści kryminalnych Henninga Mankella. Autor umieścił w swoich książkach autentyczne adresy, dlatego wielu fanów odwiedza miasto, aby ruszyć tym tropem. Można, na przykład, wstąpić do ulubionej kawiarni komisarza – Fridolfs Konditori lub odwiedzić Hotel Continental i bar, w którym Wallander raczył się mocniejszymi trunkami.

Jednodniowa wycieczka, która jest stale dostępna w ofercie. Z oferty „Odkryj Ystad w jeden dzień” możesz skorzystać przez cały 2023 rok, praktycznie siedem dni w tygodniu (wyjątek stanowią tylko lipcowe i sierpniowe weekendy).

Ystad w jeden dzień wycieczka promem dla rodziny 2023 (1)

Co więcej, jeśli wsiądziesz na pokład Skanii, zawitasz do Ystad w ciągu dnia. W sam raz na poranną kanapkę ze śledziem, wyborną kawę w jednej z tutejszych kawiarni lub wizytę w muzeum.

Natomiast, jeśli zdecydujesz się popłynąć promem Polonia, zobaczysz inne oblicze miasteczka. Usłyszysz hejnał, który każdego wieczoru rozbrzmiewa co kwadrans z Kościoła Mariackiego. Pospacerujesz też wśród nastrojowo oświetlonych, zabytkowych uliczek.

Podsumowując, przed tobą:

  • Krótka, ale wypełniona atrakcjami wycieczka,
  • Dogodne terminy i regularne kursy promów (w trybie wahadłowym),
  • Komfortowy sposób podróżowania!

Czy to jest to, czego w tej chwili szukasz? Jeśli tak, wejdź na „Odkryj Ystad w jeden dzień” i zarezerwuj miejsce dla siebie i rodziny!

skania Ystad wycieczka rodzinna w jeden dzień promem atrakcje zwiedzanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *