Nałęczów i okolice z dzieckiem – rodzinne atrakcje Lubelskie

naleczow okolice atrakcje rodzinne
Nałęczów to naprawdę piękne miasto zlokalizowane w województwie lubelskim, znane w całym kraju jako popularne uzdrowisko. To właśnie dlatego do miejscowości, w której na co dzień mieszka zaledwie niecałe 4000 ludzi, rokrocznie przyjeżdżają tu turyści. Jedni szukają leczenia swoich chorób, inni opcji na relaks po wykańczającym dla organizmu czasie, a jeszcze inni, pragną po prostu zobaczyć to co oferuje ten region. Właśnie dlatego, dziś pokażemy wam, dlaczego warto odwiedzić Nałęczów i okolice z dzieckiem. Jakie atrakcje warto zwiedzić? Sprawdźcie to w dzisiejszym artykule! Nałęczów znany jest z tego, że panuje tu wręcz idealny mikroklimat dla osób zmagających się z dolegliwościami związanymi z układem krwionośnym. Oczywiście, miejsce to ma nie tylko przeznaczenie uzdrowiskowe, jednak oferuje wiele ciekawych atrakcji, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Chata Żeromskiego — Nałęczów

Będąc w Nałęczowie, nie sposób nie zajrzeć, choć na chwilę do Chaty Żeromskiego, w której obecnie mieści się Muzeum Stefana Żeromskiego. Abstrahując od samej ekspozycji muzeum, która jest bardzo ciekawa, szczególnie że mówimy o — nie bójmy się tego powiedzieć - wybitnym pisarzu - budynek jest niezwykle ciekawy do podziwiania. Zainspirowany zakopiańskim stylem, pozwala nieco przenieść się do czasów, w których nieruchomość ta była domem letniskowym Stefana Żeromskiego! chata żeromskiego nałęczow okolice atrakcje rodzinne dla dzieci

Uzdrowiskowy Park Narodowy Nałęczów

Prawdopodobnie najbardziej znaną atrakcją Nałęczowa jest Uzdrowiskowy Park Narodowy. Jest to położony w centrum miasta i wręcz zachęca do wypoczynku i relaksu. Nie można też zapomnieć o tym, że to tutaj możemy również nieco “podreperować” swoje zdrowie, niekoniecznie wyłącznie poprzez pobyt w tym miejscu. Na terenie Uzdrowiskowego Parku Narodowego znajdziemy także Palmiarnię, gdzie spróbujecie lokalnych wód mineralnych oraz Aleję Gwiazd Kolarstwa Polskiego, o której opowiemy wam nieco więcej w kolejnym akapicie!

Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego

Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego to miejsce leżące na terenie wspomnianego wcześniej parku, poświęcony jak można się domyślić — kolarstwu. Centralnym punktem tej alei jest wykonany z brązu bicykl, wokół którego znajdziemy pamiątkowe tabliczki zadedykowane najsławniejszym kolarzom i kolarkom w historii naszego kraju. Czesław Lang, Maja Włoszczowska, Zenon Jaskuła… to zaledwie trójka ze sportowców, którzy otrzymali zaszczyt znalezienia się w tej alejce!

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa łączy Nałęczów z miejscami takimi jak Wąwolnica, Niezabitów czy Poniatowa. Wejście na “pokład” takiej kolejki jest niezwykłą szansą na zobaczenie okolic z nieznanej dotąd perspektywy. Nie można także zapomnieć o tym, że taka przejażdżka będzie świetną atrakcją dla najmłodszych!

Okolice Nałęczowa — Puławy

Co jednak z atrakcjami w okolicy Nałęczowa? Naszą podróż zaczniemy od położonych o niecałe 30 kilometrów od tego miasta Puławach. Koniecznie musicie tu odwiedzić Magiczne Ogrody, które są atrakcją idealną dla dzieci. Ta kraina baśni podzielona jest na kilka oddzielnych stref. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Poza tym koniecznie zobaczcie na własne oczy Muzeum Nietypowych Rowerów, powstałe jako owoc pracy pasjonata. Twórca tego miejsca — pan Józef Konstanty Majewski zebrał tu naprawdę imponującą liczbę ciekawych rowerów o przeróżnej budowie i miejscu pochodzenia! Dzięki doświadczeniu założyciela również dowiemy się tu nieco o konserwacji i naprawach rowerów! Kto wie, może kiedyś się wam to przyda?

Kazimierz Dolny

W nieco bliższej odległości od Nałęczowa znajdziemy Kazimierz Dolny, przepiękne miasteczko, które koniecznie musicie odwiedzić. Na uwagę zasługują tu… piekarnie, w której zjecie smakowite “koguty”, stanowiące wizytówkę tego miasta. Poza tym, koniecznie wpadnijcie do Muzeum Przyrodniczego, zlokalizowanym w XVI wiecznym spichlerzu. Ekspozycja na miejscu jest naprawdę ciekawa i zróżnicowana. Poza zbiorami z zakresu botaniki nie brakuje tu także eksponatów geologicznych i nie tylko! muzeum przyrodnicze kazimierz naleczow okolice atrakcje rodzinne

Wojciechów

Wojciechów położony w powiecie lubelskim to niewielka wieś… lecz skrywa ona w sobie wiele ciekawych atrakcji. Wojciechowski ogród zoologiczny na pewno zadowoli wasze dzieci szukające ciekawych widoków i obecności zwierząt! Poza tym, w Wojciechowie warto odwiedzić Muzeum Kowalstwa, opowiadające historię tego trudnego i wymagającego precyzji zawodu. Sami widzicie, jak ciekawym i pełnym interesujących atrakcji miejscem jest Nałęczów i jego bezpośrednie okolice! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie!

Sprawdź również: Mazowsze - atrakcje dla dzieci

Co dodalibyście do naszej listy?

Dajcie znać w komentarzach!