Największy Rollercoaster w Europie wkrótce w POLSCE!!!

Już wkrótce największa kolejka górska w Europie zostanie otwarta właśnie w Polsce! Ten Mega Rollercoaster zapewni niesamowite emocje. Wyobraźcie sobie: 145 km/h, spadek z 80 m pod kątem 84 stopni - to ogromna dawka adrenaliny!

Zobaczcie sami:

Energylandia już na dobre wpisała się w rozrywkową ofertę w Polsce. Nie da się ukryć, że to najlepszy i jedyny w takiej skali park rozrywki w Polsce. Co roku nowe atrakcje przyciągają setki tysięcy odwiedzających z całego kraju. Nowa atrakcja (otwarcie zaplanowane na 2018 r.)- najszybszy i największy rollercoaster w Europie ma szanse przyciągnąć również turystów z innych krajów. 

Najszybszy i największy rollercoaster - wyjątkowa konstrukcja

Producentem instalacji będzie szwajcarska firma INTAMIN, lider w branży, który dostarcza roller coastery oraz inne atrakcje do największych parków rozrywki na świecie, takich jak Six Flags czy Universal Studios w USA, Parków Disneyland, a także Ferrari World w Abu-Dhabi. 

największa kolejka górska w Europie Polsce rollercoaster (1)

Mega Coaster będzie potężną konstrukcją, zapewniającą największy w Europie, aż 80-metrowy spadek, który jest o 2 metry dłuższy od zjazdu Shambhala w parku Port Aventura w Hiszpanii (aktualnie najwyższego i najszybszego roller coastera typu Hyper Coaster na starym kontynencie). Mega Coaster w Energylandii będzie posiadał pierwszy spadek schodzący do dołu o głębokości około 4 metrów. Wysokość samego wjazdu na szczyt konstrukcji wyniesie aż 77 metrów, stając się najwyższym wyciągiem w Europie. Planowana inwestycja posiadać będzie także najbardziej stromy pierwszy spadek, mający aż 84 stopnie, czego nie spotkamy w żadnej innej kolejce górskiej w europejskich parkach rozrywki. Podobnie z resztą jak prędkości – ponad 140 km/h, którą osiągną wagony, zabierające 28 pasażerów i poruszające się po torze o długości 1450 metrów.

największa kolejka górska w Europie Polsce rollercoaster (2)

największy rollercoaster w Polsce Europie (2)

Kolejnym elementem wyróżniającym tę konstrukcję jest tak zwany efekt Super-Splash, uzyskiwany dzięki przejazdowi kolejki po specjalnej sekcji wodnej. Potężne zsynchronizowane z pociągiem dysze wyrzucą w górę, wysokie na kilkanaście metrów strumienie wody, symulując zderzenie wagonów z taflą sadzawki, tym samym generując wspomniany efekt. Mega Coaster w Energylandii będzie mógł w ciągu godziny obsłużyć do 1500 pasażerów.

Czytaj również: najlepsze parki rozrywki w Europie - TOP 10