Piawusa Blog

piawusa blog opinie podróże z dzieckiem

Rodzinny blog prowadzony przez tajemniczych P i A dotyczy głównie wspólnych podróży po Stanach Zjednoczonych. Ale nie tylko.

Dziki Zachód zawsze był kojarzył się z ogromnymi możliwościami. Najpierw osadnicy z całego świata udawali się tam w poszukiwaniu wielkiej przygody, albo licząc, że będą mogli rozpocząć nowe życie. Potem Stany Zjednoczone Ameryki Północnej stały się ziemią obiecaną dla wielu emigrantów poszukujących azylu lub marzących o fortunie. Ale P i A USA traktują jako wspaniały kraj do zwiedzania, który objechali już wzdłuż i wszerz, co rusz dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

blog o podróżowaniu z dzieckiem

Dla tych, którzy jeszcze nie rozszyfrowali niecodziennej nazwy ich bloga – „pia” to inicjały podróżników (odpowiednio P – mężczyzna i A – kobieta), dalsza część „wusa” oznacza, że podróżują po USA. Oczywiście z czasem blog ewoluował, podobnie jak i życie blogerów, i nazwa nie do końca już przedstawia ich sytuację. Po pierwsze, na świat przyszło dziecko – dziś już dwuletnia dziewczynka określana jako „M”, a po drugie podróże rodziny nie ograniczają się już tylko do USA. Zdołali odwiedzić wiele państw Ameryki Południowej czy Azji, m.in. Brazylię, Filipiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, ale też nieco bliższe państwa europejskie, jak Czechy, Włochy, Hiszpanię.

Stany Zjednoczone blog podróże z dziećmi

Na blogu „Piawusa” znajdziemy całą masę zdjęć i informacji, tym cenniejszych, że często przedstawianych jakby od środka, nie koncentrujących się jedynie na najbardziej znanych atrakcjach turystycznych, a pokazujących czasem zupełnie nieznane europejczykom aspekty życia na drugim końcu planety. Przy tym trzeba przyznać, że P i A mają sporo odwagi i raczej nie idą na łatwiznę – to nie są zorganizowane, nudne wycieczki. Dobrym przykładem przejazd przez pół USA słynną drogą Route 66 czy poszukiwania jaguara (chodzi o zwierzę, nie samochód).

blog o podróżach z dzieckiem opinie

Jeśli więc interesuje Was przygoda w dalekich zakątkach, inne kultury i obyczaje, a także egzotyczne krajobrazy, a jednocześnie chcecie znaleźć garść praktycznych informacji dotyczących podróży z dzieckiem nawet na duże odległości, na www.piawusa.blogspot.com znajdziecie coś dla siebie.