Kraina Zabawy – najlepszy plac zabaw w Gdańsku

Plac zabaw Gdańsk Kraina Zabawy

Nad morzem atrakcji dla dzieci jest bez liku, ale czasem nie ma to jak stary dobry plac zabaw …tylko że w tym przypadku wcale nie jest stary! Kraina Zabawy to wielki kompleks z mnóstwem nowoczesnego sprzętu, a w dodatku położony tuż przy plaży.

Do zwiedzania Gdańska zaprasza Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

Nie od dziś słyszymy, że dzieci mają za mało ruchu, wolą siedzieć przed ekranem komputera, zamiast pobawić się na świeżym powietrzu. Jeśli jednak zaproponujemy im wizytę w Krainie Zabawy, mieszczącej się przy ul. Dąbrowszczaków, w Parku Nadmorskim na gdańskim Przymorzu, z pewnością zmienią zdanie. Dużą zaletą tego placu zabaw jest już samo położenie nad morzem, dzięki czemu można go odwiedzić przy okazji wizyty na plaży. Tuż obok przebiega także nadmorska ścieżka rowerowa, na miejsce można więc dotrzeć również na dwóch kółkach. Co równie ważne, jest on dostępny bezpłatnie dla wszystkich. Obiekt jest administrowany przez MOSIR, a powstał dzięki dotacji firmy GPEC.

atrakcje dla dzieci Gdańsk plac zabaw

Atrakcje Krainy Zabawy - Największy Plac Zabaw dla dzieci

Na terenie o powierzchni 1 ha znajduje się cała masa atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. Ustawiono tu dużą piaskownicę, różnego rodzaju bujaczki, huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. Są tu też pomosty, miasteczko drewnianych domków, małpi gaj, rozwijający zdolności manualne plac budowy, a nawet statek piracki. Zadbano także o miejsca do odpoczynku – są ławeczki i altanka. Przy tym można czuć się tu zupełnie bezpiecznie. Wszystkie konstrukcje posiadają niezbędne atesty, a cały plac objęty jest monitoringiem. Drugą część kompleksu stanowi Skate Plaza, stworzona specjalnie dla miłośników rolek, deskorolek i bmx-ów. Mogą tu doskonalić swoje umiejętności, korzystając ze skoczni, schodów i pochylni. Oprócz tego w Krainie Zabawy organizowane są rodzinne festyny i konkursy z nagrodami, działa tu także Wakacyjny Klub Tygryska, w którym prowadzone są ciekawe animacje dla dzieci, a czas umila im sympatyczna maskotka. Z wszystkimi swoim atrakcjami, gdańska Kraina Zabawy jest największym tego typu obiektem na Pomorzu.

Skate Park Kraina Zabawy Gdańsk