Kraina Zabawy – najlepszy plac zabaw w Gdańsku

Plac zabaw Gdańsk Kraina Zabawy

Nad morzem atrakcji dla dzieci jest bez liku, ale czasem nie ma to jak stary dobry plac zabaw …tylko że w tym przypadku wcale nie jest stary! Wystarczy wspomnieć o tym Kraina Zabawy to wielki kompleks z mnóstwem nowoczesnego sprzętu, a w dodatku położony tuż przy plaży. Sprawdźmy więc co skrywa w sobie ta "kraina" i dlaczego warto ją odwiedzić przy najbliższej okazji!

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Nie od dziś słyszymy (ale i sami mówimy) o tym, że dzieci mają za mało ruchu, wolą siedzieć przed ekranem komputera, zamiast pobawić się na świeżym powietrzu. Być może wszystko to zależy od sposobu pokazania tego, czym jest świetna zabawa? Jeśli będąc nad morzem, zaproponujemy im wizytę w Krainie Zabawy, mieszczącej się przy ul. Dąbrowszczaków, w Parku Nadmorskim na gdańskim Przymorzu, z pewnością zmienią zdanie - możecie nam zaufać!

Dużą zaletą tego placu zabaw jest już samo położenie - leży on tuż nad morzem, dzięki czemu można go odwiedzić przy okazji wizyty na plaży, niezależnie czy mówimy o spacerze, czy kąpieli nadmorskiej. Warto też wspomnieć o tym, że tuż obok niego przebiega także nadmorska ścieżka rowerowa, na miejsce można więc dotrzeć również na dwóch kółkach. Co równie ważne, jest on dostępny bezpłatnie dla wszystkich. Obiekt jest administrowany przez MOSIR, a powstał dzięki dotacji firmy GPEC.

atrakcje dla dzieci Gdańsk plac zabaw

Atrakcje Krainy Zabawy - Największy Plac Zabaw dla dzieci

Na terenie o powierzchni około 1 hektara znajduje się cała masa atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. Ustawiono tu dużą piaskownicę, różnego rodzaju bujaczki, huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. Są tu też pomosty, miasteczko drewnianych domków, małpi gaj, rozwijający zdolności manualne plac budowy, a nawet statek piracki. Zadbano także o miejsca do odpoczynku – są ławeczki i altanka. Przy tym można czuć się tu zupełnie bezpiecznie. Wszystkie konstrukcje posiadają niezbędne atesty, a cały plac objęty jest monitoringiem. Dzięki temu bezpieczesńtwo Drugą część kompleksu stanowi Skate Plaza, stworzona specjalnie dla miłośników rolek, deskorolek i rowerów BMX. Mogą tu doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe, korzystając swobodnie ze skoczni, schodów i pochylni. Pamiętajmy jednak, że Skate Plaza nie powinna być traktowa jak kolejny plac zabaw - to miejsce dla miłośników sportów ekstremalnych - tylko i wyłącznie dla nich!

Oprócz tego, w Krainie Zabawy organizowane są ciekawe rodzinne festyny i konkursy z nagrodami. Warto także wspomnieć o tym, że działa tu także Wakacyjny Klub Tygryska, w którym prowadzone są ciekawe animacje dla dzieci, a czas umila im sympatyczna maskotka. Z wszystkimi swoim atrakcjami, gdańska Kraina Zabawy jest największym tego typu obiektem na Pomorzu. Koniecznie zajrzyjcie na miejsce i poddajcie się zabawie!

Skate Park Kraina Zabawy Gdańsk

Lokalizacja Kraina Zabawy – najlepszy plac zabaw w Gdańsku

Koniecznie sprawdź także nasz artykuł:

Gdańsk z dzieckiem – 25 atrakcji nie tylko na weekend!