Nowoczesne Schronisko Górskie przyjazne rodzinom z dziećmi

schronisko z dzieckiem góry Wisła Barania Góra noclegi dla rodzin z dziećmi opinie z wyżywieniem

Szukacie miejsca, w którym będziecie mogli wraz z dziećmi pobyć w naturze, odetchnąć świeżym powietrzem i odpocząć od zgiełku miasta? Miejsca, które oferuje atrakcje o każdej porze roku? A może chcielibyście rozpocząć przygodę z górskimi wędrówkami, ale wahacie się, czy schronisko górskie będzie odpowiednie na rodzinny odpoczynek? Obawiacie się słabej kuchni, niskiego standardu lub też, że dzieci w górach będą się nudzić? Wcale nie musi tak być! Podpowiadamy: zajrzyjcie do Schroniska PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą!

schronisko z dzieckiem noclegi przysłop Barania Góra Wisła z wyżywieniem gdzie góy

Jeśli góry z dziećmi to Schronisko PTTK Przysłop. Dlaczego właśnie tutaj?

 • Łatwe dojście. Najkrótszy szlak jest doskonały na rozpoczęcie przygody z górami (łagodne podejście 2,5 km). Inny, niemalże w całości asfaltowy umożliwia dotarcie nawet z WÓZKIEM!
 • Rodzinne pokoje. Znajdziecie tutaj komfortowe, zadbane pokoje urządzone w podróżniczym stylu! To miejsce w którym nie trzeba obawiać się “starych standardów” - jest czysto, schludnie, a zarazem z górskim serduchem.
 • Infrastruktura stworzona z myślą również o najmłodszych turystach. Kącik zabaw, krzesełka do karmienia, przewijak, artykuły łazienkowe, wypożyczalnia nosideł turystycznych, bogata biblioteczka książe i planszówek, zimą sanki, latem piaskownica, kuchnia błotna, wspinaczkowe tipi, hamaki, leżaki.
 • Urozmaicone menu uwzględnia najpopularniejsze dania dla maluchów! Ale zawierające również dania regionalne, tradycyjne czy pozycje wege!
 • Eventy dla rodzin! Co rusz pojawiają się różnorakie propozycje dedykowane najmłodszym wędrowcom, jednodniowe wydarzenia czy też pobyty z warsztatami podczas, który rodzice mają czas dla siebie. Istnieje również opcja zamówienia warsztatów dla grupki dzieci!
 • Okolica pełna możliwości: śmiało możecie zanurzyć się w mroki jaskini, zobaczyć zabytkowy kościółek, pozbierać jagody w lesie, odbyć widokową przejażdżkę rowerową, zdobywać górskie szczyty, spacerować ścieżką edukacyjną albo po prostu delektować się kubkiem kakao na tarasie.
 

Co oferuje okolica?

Ukształtowanie terenu wokół schroniska latem pozwala na swobodne hasanie, gry terenowe, rozgrywki w badmintona czy zabawy piłką. Większe dzieci uprawiające sporty rowerowe mogą spróbować jazdy w warunkach górskich po urozmaiconych ścieżkach – od tych najprostszych ubitych leśnych stokówek po znacznie trudniejsze. W pobliżu znajdują się również drogi asfaltowe, umożliwiające łatwy dojazd.

Wisła Barania Góra noclegi z dzieckiem schronisko przyjazne dzieciom

A zimą?

Zimą można przenieść się, nie tylko we wspomnieniach, do czasów, gdy śnieg przyjemnie trzaskał pod butami, a zaspy były tak wielkie, że można było do nich skakać! Furorę robią zjazdy na sankach i ślizgach, rodzinne lepienie bałwanów, czy budowa imponującego igloo! Nierzadko dzieciaki decydują się też na wielki skoki w zaspę, czy turlanki z polany. Frajda na całego! Ponadto otworem stoi przygoda na nartach biegowych lub skitourach! Schronisko znajduje się w samym sercu Beskidu Śląskiego, na skrzyżowaniu górskich szlaków. Najpopularniejsza jest tutaj oczywiście Barania Góra, którą można zdobyć w przeciągu godziny spokojnego marszu ze Schroniska. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa - warto na nią wejść, by podziwiać piękne panoramy (nawet Tatr!)! góry schronisko dla rodzin z dziećmi Wisła Barania Góra opinie z wyżywieniem gdzie z dzieckiem W ramach innych wypadów jednodniowych można wybrać się do:
 • źródeł Wisły oraz w drugą stronę - do źródeł Olzy,
 • wodospadu Kaskady Rodła,
 • Jaskini Malinowskiej,
 • drewnianego kościółka na Stecówkę.
Z Wisły na Przysłop prowadzi także edukacyjna ścieżka przyrodnicza. Dzięki niej można dowiedzieć się, dlaczego w tym miejscu ustanowiono rezerwat, jakie zwierzęta można spotkać w górach i jak się właściwie po nim przemieszczać. Warto również przejść się Zabytkowym Szlakiem Habsburgów i odkryć nieco okolicznej historii. Nieopodal Schroniska znajdziemy także interesujące miejsca będące kopalniami ciekawostek: Muzeum Turystyki Górskiej COTG oraz Izbę Leśną. Na Przysłopie nie ma nudy! Niezależnie od pory roku na Przysłopie wiele się dzieje! Schronisko przyciąga niezliczone rodziny z dziećmi, które świetnie się tutaj odnajdują, a co szczególnie cenne: znajdują spokój, czas dla siebie i bliskość natury!

Kilka przykładowych pobytów dla rodzin z dziećmi:

 • Leśna Odyseja - dzikie warsztaty budzące w dzieciach (ale i trochę w rodzicach!) nieskrępowaną radość z odkrywania świata wszystkimi zmysłami! Warsztaty inspirowane kulturami z różnych zakątków świata (Wikingowie, Słowianie, Innuici, Plemiona Amazonii…), dają dzieciom przestrzeń na aktywną zabawę, kreatywną twórczość, rozwiązywanie zadań w grupie. Rodzicom natomiast oferują czas wolny, tak trudny do znalezienia w dzisiejszym świecie. Część warsztatów odbywa się wspólnie, rodzinnie, umacniając więzi i budując wspomnienia na lata.
 • Poszła w Las Nauka - projekt edukacyjny dla całych rodzin! Dzieci zadają mnóstwo pytań, na które rodzice często nie mają czasu odpowiadać. A te pytania przecież są tak ważne! Dlaczego ptaki śpiewają? Jak to się dzieje, że wieje wiatr? Jak szybko rosną drzewa? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eksperci z danej dziedziny, wprowadzając rodziny w pełen tajemnic świat przyrody.
 • Przysłop Skitour Academy - zimowa przygoda na nartach! Opcje są dwie: rodzic szaleje na skitourach, a dziecko świetnie bawi się w grupce z animatorem lub… szaleją na skitourach wspólnie czujnym okiem instruktora :)
Na życzenie grup mniejszych i większych Schronisko organizuje przeróżne warsztaty: leśne podchody, tematyczne gry terenowe, eko-lekcje, dzień błota, robótki kreatywne, wycieczki z przewodnikiem… Jak to mówią: sky is the limit! Schronisko dysponuje dużą salą multifunkcyjną, wyposażoną w sprzęt pozwalających na organizację pokazu filmów, warsztatów sportowych, czy prelekcji.

Co na Przysłopie w najbliższym czasie? Sprawdźcie w ofercie na stronie: https://przyslop.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *