Muzeum Życia w PRL Warszawa

Muzeum Czar PRL Warszawa opinie

Rodzice przypomną sobie stare czasy, a dzieci poznają zupełnie inny świat w warszawskim Muzeum Życia w PRL.

Okres PRL-u można określić na wiele sposobów. Był to czas ciągłego niedostatku, kartek na wszystko, czas absurdu, biurokracji, strajków, ale też wczasów w Bułgarii, „maluchów” czy sukcesów reprezentacji w piłce nożnej. Dlatego dziś wielu wspomina go z pewnym sentymentem, nie tęskniąc być może za sytuacją polityczną, ale za stylem, przedmiotami i symbolami, które przypominają zupełnie inną, zwariowaną rzeczywistość.

rodzinne atrakcje Warszawa

Wydaje się, że w Muzeum Życia w PRL udało się wypracować spójny i zabawny sposób opowiadania o tej epoce, koncentrując się na życiu codziennym, bez zbędnego patosu. Na 260 m2 można tu zobaczyć ówczesne przedmioty gospodarstwa domowego, zabawki, artykuły biurowe, stroje, mundury, maszyny, samochody czy motocykle. Jest wiernie odwzorowana kawiarnia, biuro, klatka schodowa, lada sklepowa, przedszkole i całe mieszkanie. Wszystko uzupełnione zdjęciami i tablicami informacyjnymi.

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Ustawiono tu nawet budkę telefoniczną, której przeznaczenia nie odgadnie dzisiaj chyba żadne dziecko. I właśnie dlatego to muzeum jest świetnym miejscem na rodzinną wycieczkę. To, co jeszcze 30-40 lat temu było codziennością, dla dzieci może być kompletnym zaskoczeniem. Jednocześnie pokazuje, jak szybko zmieniła się Polska i cała rzeczywistość wokół. No bo jak inaczej wytłumaczyć maluchom, że w tych czasach mogłyby nie dostać tego, czego chcą, nie z braku pieniędzy, a z braku towaru? Muzeum można zwiedzać z dodatkowo wynajętym przewodnikiem, organizowane są tu też urodziny. Poza tym działa wypożyczalnia strojów i samochodów z epoki.

Muzeum Życia w Prl Warszawa opinie atrakcje

Godziny otwarcia Muzeum Życia w PRL Warszawa

poniedziałek-czwartek, sobota-niedziela – 10.00-18.00

piątek – 12.00-20.00

Średni czas zwiedzania to około 45 minut

Sprawdź również: Warszawa - co zobaczyć z dzieckiem?

Zobacz co czeka na Ciebie w  Muzeum Życia w PRL Warszawa

Muzeum Życia w PRL Warszawa

ul. Piękna 28/34

Plac Konstytucji – wejście na prawo od KFC

tel:(+48) 511 044 808