Gry i Komputery Minionej Ery Wrocław

muzeum komputery Wrocław opinie

Miejsce, w którym czas się zatrzymał. Tutaj przekonacie się, że zdobycze techniki i informatyki sprzed lat mają swój wyjątkowy urok.

Dla dorosłych może być to powrót do przeszłości, a dla dzieci jedyna możliwość poznania sprzętu komputerowego, którego nigdy nie widziały na oczy, choć dzisiaj nie potrafią żyć bez smartphonów, tabletów i laptopów. To także szansa, aby uzmysłowić sobie, ile współczesne gry i komputery zawdzięczają swoim pierwowzorom. W dodatku zobaczymy tu sprzęt, który w drugiej połowie XX wieku tylko w ograniczonym zakresie trafiał do Polski, a zatem jest tu bardzo mało znany.

Muzeum Komputerów i Gier Wrocław opinie

Wystawa w muzeum zajmuje 200 m2, na których mieszczą się cenne eksponaty, jak ponad 200 zabytkowych konsol i komputerów – od pierwszego komputera typu PC – IBM 8050 z 1981 roku, przez pierwszą konsolę domową Magnavox Odyssey z 1971 roku i pierwszego Apple’a Ile z 1982 roku aż do oryginalnego automatu Asteroids znanego z lat 80-tych i 90-tych. Nie brak tu też popularnych komputerów domowych, takich jak Atari, Commodore czy Amiga, oraz konsol Nintendo czy Pegasus, które mogą sprawić, że niejednemu 30- czy 40-latkowi łza zakręci się w oku. Jest tu także 500 konsol przenośnych, 200 gier mechanicznych i elektrycznych oraz 20 stanowisk do grania na retro sprzęcie (w tym specjalne stanowiska dla dzieci). Do tego cała kolekcja joysticków, myszek i innych kontrolerów, radzieckie gry kieszonkowe, czasopisma i pamiątki z czasów, kiedy cały ten sprzęt był niezwykłą nowością.

atrakcje dla dzieci opinie Muzeum komputerów Wrocław

Godziny otwarcia- Gry i Komputery Minionej Ery:

wtorek-piątek – 11.00-18.00

sobota – 10.00-20.00

niedziela – 10.00-18.00

atrakcje dla dzieci Wrocław

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

ul. Plac Orląt Lwowskich 20A (wejście od ul. Robotniczej)

53-605 Wrocław

Sprawdź również: Wrocław atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *