Gry i Komputery Minionej Ery Wrocław

muzeum komputery Wrocław opinie

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, to miejsce, w którym czas się zatrzymał... a my możemy podziwiać tego efekty! Tutaj przekonacie się, że zdobycze techniki i informatyki sprzed lat mają swój wyjątkowy urok i stanowią ciekawą pamiątkę, pokazują, jak daleko zaszliśmy. Sprawdźmy więc, co do zaoferowania ma to niezwykłe miejsce przeznaczone dla rodzin z dziećmi! Dobra zabawa gwarantowana!

Dla dorosłych może być to powrót do przeszłości, a dla dzieci jedyna możliwość poznania sprzętu komputerowego, którego nigdy nie widziały na oczy, choć dzisiaj nie potrafią żyć bez nowoczesnych smartphonów, tabletów i laptopów. To także szansa, aby uzmysłowić sobie, ile współczesne gry i komputery zawdzięczają swoim pierwowzorom, które powstawały wiele lat temu. W dodatku zobaczymy tu sprzęt, który w drugiej połowie XX wieku tylko w ograniczonym zakresie trafiał do Polski, a zatem jest tu bardzo mało znany.

Muzeum Komputerów i Gier Wrocław opinie

Wystawa w muzeum zajmuje powierzchnię około 200 metrów kwadratowych, na których mieszczą się cenne eksponaty, jak ponad 200 zabytkowych konsol i komputerów – od pierwszego komputera typu PC – IBM 8050 z 1981 roku, przez pierwszą konsolę domową Magnavox Odyssey z 1971 roku i pierwszego Apple’a Ile z 1982 roku aż do oryginalnego automatu Asteroids znanego z lat 80-tych i 90-tych. Nie brak tu też popularnych komputerów domowych, takich jak Atari, Commodore czy Amiga, oraz konsol Nintendo czy Pegasus, które mogą sprawić, że niejednemu 30- czy 40-latkowi łza zakręci się w oku, gdy przypomni sobie długie godziny spędzane przy tych konsolach. Właśnie dlatego, warto to zajrzeć w gronie rodzinnym i wymienić się doświadczeniami z przestrzeni lat!

Warto też wspomnieć o tym, że jest tu także 500 konsol przenośnych, 200 gier mechanicznych i elektrycznych oraz 20 stanowisk do grania na retro sprzęcie (w tym specjalne stanowiska dla dzieci). Do tego cała kolekcja joysticków, myszek i innych kontrolerów, radzieckie gry kieszonkowe, czasopisma i pamiątki z czasów, kiedy cały ten sprzęt był niezwykłą nowością. Technologia zmieniła się nie do poznania, czyż nie?

atrakcje dla dzieci opinie Muzeum komputerów Wrocław

Godziny otwarcia Gry i Komputery Minionej Ery

  • poniedziałek - nieczynne
  • wtorek - piątek – 11.00-18.00
  • sobota – 10.00-20.00
  • niedziela – 10.00-18.00
Pamiętajcie o tym, że ze względów na ograniczenia sanitarne, czas zwiedzania Muzeum został zmniejszony do 1h45min. atrakcje dla dzieci Wrocław

Cennik Gry i Komputery Minionej Ery Wrocław

  • Bilet normalny - 22 zł
  • Bilet studencki - 20 zł
  • Bilet ulgowy - 17 zł
  • Bilet rodzinny - 55 zł

Lokalizacja Gry i Komputery Minionej Ery Wrocław

Miejsce to znajduje się na placu Orląt Lwowskich 20A w budynku Dworca Świebodzkiego (ostatnie drzwi w jego prawym skrzydle). Wejście do muzeum zlokalizowane jest od strony ulicy Robotniczej. Mapę z dokładną lokalizacją tego muzeum znajdziecie poniżej.

Sprawdź również nasz artykuł o pobliskich atrakcjach: Wrocław atrakcje dla dzieci