Aquapark Sopot czy Aquapark Reda? Który lepszy?

Przekonajcie się, co mogą Wam zaoferować 2 najchętniej odwiedzane aquaparki na Pomorzu – w Sopocie i w Redzie.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Parki wodne stają się coraz bardziej popularną formą rozrywki w Polsce. Pojawia się ich coraz więcej, są coraz bardziej nowoczesne i zapewniają coraz to nowe atrakcje. Korzystamy z nich przez cały rok, ale szczególnie oblegane są podczas wakacji. Nic w tym dziwnego, skoro pogoda w naszym kraju przez większość czasu nie pozwala cieszyć się słońcem i wodą. Prawdziwym hitem są jednak aquaparki nad morzem, które latem przeżywają prawdziwy najazd turystów. Postanowiliśmy zatem porównać 2 najpopularniejsze parki wodne na Pomorzu i pokazać Wam, na co można w nich liczyć. Położone są niedaleko siebie – pierwszy znajduje się w Sopocie, drugi około 20 km na północny zachód – w Redzie.

Aquapark Reda

aquapark reda czy aquapark sopot gdzie lepiej opinie 2

Aqupark Sopot aquapark sopot czy reda gdzie z dzieckiem

Dla lubiących pływać

W obu parkach działają 25-metrowe baseny pływackie, w których można doskonalić swoje umiejętności i dbać o kondycję. Są też baseny rekreacyjne – w Redzie goście mają do dyspozycji Castle Pool czyli basen z ruinami zamku i figurą potwora morskiego Krakena. Relaks zapewniają masażery, bicze wodne i wodospad w kształcie wiadra wylewającego wodę. W Sopocie, oprócz wystroju, jest dość podobnie – jest tu basen z biczami wodnymi, leżankami do hydromasażu, sztucznym prądem rzecznym i grotą z wodospadem. Tutaj jednak dodatkowo mamy też dwa baseny zewnętrzne, w tym jeden sezonowy i jeden całoroczny.

Zjeżdżalnie i atrakcje

To, co dla wielu jest esencją aquaparku. Sopot oferuje nam kilka zjeżdżalni wewnętrznych – łagodną Familijną, szybką Kamikadze oraz dwutorową dla 2 osób, a także trzytorową zjeżdżalnię do basenu zewnętrznego (czynną latem). Dodatkowo działa tu dzika rzeka o długości 71 m i różnicy poziomów 6 m. Goście mogą też odprężyć się w jednej z 5 wanien z hydromasażem. Redzki park posiada natomiast pontonową zjeżdżalnię rodzinną Multi Adventure, na której mogą zjeżdżać 2 osoby naraz, zjeżdżalnię z efektami świetlnymi oraz ekstremalną Ultra Speed tylko dla śmiałków. Największym hitem jest tu jednak jedyna w Polsce zjeżdżalnia Shark Slide, przechodząca tunelem przez akwarium z prawdziwymi rekinami. Poza tym jest tu też otwarta zjeżdżalnia Family Slide, dostosowana zarówno do jedno-, jak i dwuosobowych pontonów. Z jej szczytu widać panoramę całego aquaparku. Dodatkowo można bawić się w basenie z falą wytwarzaną przez wielką piłkę oraz opłynąć cały park leniwą rzeką.

Aquapark Reda

leniwa rzeka aquapark reda

Aquapark Sopot

dzika rzeka sopot aquapark opinie

Dla dzieci

W Sopocie maluchy mogą korzystać z krytego basenu dla najmłodszych z łagodnymi zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i tryskającymi wodą zwierzątkami. Temperatura wody wynosi 30-32°C, a głębokość od 0 do maksymalnie 60 cm. Na dzieci czeka też zewnętrzny basen rekreacyjny o głębokości do 130 cm z 3-torową zjeżdżalnią i wodnym placem zabaw. Z kolei w Redzie centrum dziecięcej rozrywki stanowi olbrzymia Zatoka Piratów głęboka na 30 cm, pośrodku której stoi zacumowany okręt piracki z armatkami wodnymi i 7 zjeżdżalniami. Na jego rufie znajduje się szalupa, z której od czasu do czasu wylewa się strumień wody.

Aquapark Reda

najlepszy aquapark nad morzem opinie reda sopot

Aquapark Sopot najlepszy aquapark nad morzem Reda czy Sopot

Dodatkowe atrakcje

Oba aquaparki posiadają w swojej ofercie także po kilka ciekawych propozycji niezwiązanych z wodą. W sopockim parku działa dwupoziomowy klub-restauracja Pick&Roll, w którym odbywają się koncerty i różne eventy, a także 6-torowa kręgielnia z barem. Na terenie Aquaparku Reda znajduje się kilka punktów gastronomicznych (kawiarnia, bar z fast-foodem, restauracja orientalna), a także Klockolandia – wystawa klocków LEGO z bawialnią, w której każdy może stworzyć własną budowlę. Ciekawostką jest też Papugarnia, w której mieszka około 50 kolorowych ptaków. Nie można zapominać o akwarium z rekinami i innymi egzotycznymi rybami.

Spa & Sauny

Zarówno w Sopocie, jak i w Redzie można też zadbać o zdrowie i urodę. Goście sopockiego aquaparku mają do dyspozycji Świat Sauny, w którym działa sauna fińska, sauna parowa, sauna aromatyczna, Sauna Nordic, Caldarium oraz sauna Laconium z niższą niż w innych saunach temperaturą. Można też odprężyć się w tepidarium lub w solarium, poddać się masażowi i zabiegom spa albo zażyć kąpieli błotnej. Za to w Redzie stworzono ogromne saunarium, które posiada bardzo różnorodną ofertę. Na pierwszy plan wysuwa się tu największa na Pomorzu sauna sucha, w której jednocześnie przebywać może aż 70 osób. Poza tym działa tu także sauna solna, sauna leśna czy sauna kaszubska. Do tego jeszcze łaźnie – śródziemnomorska i bałtycka. Można też korzystać z balii z zimną wodą i pomieszczenia do nacierania lodem, odpocząć na tarasie zewnętrznym czy w wypoczywalni z widokiem na akwarium.

Aquapark Reda vs. Aquapark Sopot - który lepszy?

Pod względem atrakcji dla dzieci zdecydowanie lepiej prezentuje się Aquapark w Redzie. Niezwykle spektakularne są tu zjeżdżalnie, zwłaszcza jedyna w swoim rodzaju zjeżdżalnia przechodząca przez akwarium. Do tego Papugarnia i Klockolandia, które zapewniają rozrywkę podczas całego pobytu. Poza tym to jeden z najnowszych i największych parków wodnych w Polsce. Na korzyść Sopotu przemawiają za to baseny zewnętrzne, ale te w większości czynne są tylko latem. W Redzie można też liczyć na bogatszą ofertę gastronomiczną. Przy tym wszystkim ceny są identyczne - w sezonie letnim godzinny bilet ulgowy w obu parkach kosztuje 25 zł, a normalny 30 zł. A jaka jest Wasza opinia?

Dowiedz się więcej - poznaj Aquapark Reda

aqupark reda park wodny sopot opinie ktory lepszy

 

3 comments

Leave Comment