Motylarnia Karwia

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Karwi, to wiecie, że jest to naprawdę niewielka miejscowość nadmorska, nie mogąca raczej pochwalić się wieloma atrakcjami dla rodzin z dziećmi. Jednakże warto od teraz pamiętać, że na mapie tej miejscowości pojawiło się nowe ciekawe miejsce, a jest nim motylarnia! Dziś pokażemy wam, dlaczego warto odwiedzić ją przy swojej najbliższej wizycie w tej okolicy! Zapraszamy was do dalszej lektury tego artykułu!

Wizyta w Motylarni w Karwi to naprawdę niezwykła przygoda, umożliwiająca wam poczucie się, niczym w tropikalnej dżungli! Motyle te nie są tu pozamykane w terrariach, a raczej latają tu swobodnie pomiędzy odwiedzającymi! Ciężko o lepszą okazję do podziwiania tych pięknych owadów, szczególnie z takiej perspektywy! Jak już wspomnieliśmy, motyle latają tu swobodnie i są dosłownie wszędzie, także nie zdziwcie się, jeżeli usiądą wam one na głowie lub rękach!

Motylarnia Karwia 2020 atrakcje dla dzieci pomorskie 2

Tym, co wyróżnia tą “wystawę” jest to, że jest ona żywa i tak naprawdę codziennie się zmienia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż to proste — codzienne z jaj wychodzą tu nowe gąsienice, które z czasem przepoczwarzają się w przepiękne motyle… i wzbogacają atrakcyjność motylarni w Karwi! Żadna wizyta w tym miejscu nie będzie taka sama!

Motylarnia Karwia 2020 atrakcje dla dzieci pomorskie 3

Różnorodność obecnych tu owadów jest tu naprawdę niesamowita — spośród z nich możemy znaleźć kilkadziesiąt gatunków motyli — od tych najbardziej kolorowych po największe na świecie, których rozpiętość skrzydeł wynosi nawet 30 centymetrów! Co więcej, na miejscu zobaczymy przedziwne gąsienice i poczwarki oraz cykl rozwoju motyli: od złożenia jaj aż do dorosłego stadium! Co więcej, wykwalifikowani przewodnicy zdradzą wam nieco motylich sekretów i odpowiedzą na pytania, które was trapią, jak chociażby jak szybko potrafią latać motyle czy też, dlaczego mają akurat dwie pary skrzydeł!

Motylarnia Karwia 2020 atrakcje dla dzieci pomorskie 4

Wizyta w Motylarni to też bardzo relaksujące przeżycie, gdyż jest tu zawsze ciepło, a przy tym możemy wyciszyć się wśród egzotycznej zieleni i pięknych motyli. To wręcz niezapomniane przeżycie, które tylko czeka na was, gdy odwiedzicie pobliskie tereny! Nie zapomnijcie jednak o tym, żeby zabrać ze sobą aparat, gdyż to idealne miejsce na zrobienie rodzinnej sesji zdjęciowej! Pamiętajcie też o tym, że na miejscu prowadzone są też lekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęcone życiu motyli.

Motylarnia Karwia 2020 atrakcje dla dzieci pomorskie 5

 

Godziny otwarcia Motylarnia w Karwi

Motylarnia Karwia czynna od czerwca do końca sierpnia w następujących godzinach:

  • Codziennie: od 10:00 do 20:00

Lokalizacja Motylarnia w Karwi

Motylarnia w Karwi znajduje się ulicy Kopernika 29A. Dokładną mapę z lokalizacją znajdziecie poniżej.

Byliście już w Motylarni w Karwi?

Dajcie znać w komentarzach i podzielcie się waszymi opiniami!

Sprawdźcie też nasz artykuł:

POMORSKIE: co warto zwiedzić z dziećmi? Poznajcie najciekawsze rodzinne atrakcje!